Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Wydarzenia i komentarze z Jasła
poszukiwana
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 lipca 2010, 16:53

Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: poszukiwana »

Obejrzyjcie ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=TJV4AFqj ... r_embedded

Co o tym myślicie? Z tego co mi wiadomo wszystkie firmy ochroniarskie z Jasła, Krosna przyjmują tylko osoby z orzeczeniem niepełnosprawności. Jak to możliwe? Niepełnosprawni ochroniarze?
filistyn
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 23 sierpnia 2012, 19:13

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: filistyn »

Argus już nie ma w ochronie niepełnosprawnych...bo całą ochronę sprzedał :hyhy:
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: antykieckowy »

poszukiwana pisze: Z tego co mi wiadomo wszystkie firmy ochroniarskie z Jasła, Krosna przyjmują tylko osoby z orzeczeniem niepełnosprawności.
To ci źle wiadomo. Mój brat dosyć długo pracował w firmie ochroniarskiej a żadnego orzeczenia o niepełnosprawności nie miał, nie ma i raczej mieć nie będzie.
Oczywiście nie zaprzeczam, że większość pracowników ochrony w Polsce to niepełnosprawni.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: piotrek »

To akurat normalne, ochrona nie polega na konfrontacji a na wykonywaniu telefonów na 112 gdy widzą coś nie tak. Każdy to zrobi, o ile potrafi zadzwonić :) Nawet rencista/emeryt
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: antykieckowy »

piotrek pisze:To akurat normalne, ochrona nie polega na konfrontacji a na wykonywaniu telefonów na 112 gdy widzą coś nie tak. Każdy to zrobi, o ile potrafi zadzwonić :) Nawet rencista/emeryt
Wydaje się celna uwaga ale 60-70 letni emeryt bądź co gorsza rencista z grupą raczej nie ma większych szans na złapanie złodzieja czy rozdzielenia bijących się przed przyjazdem policji.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: piotrek »

antykieckowy pisze: Wydaje się celna uwaga ale 60-70 letni emeryt bądź co gorsza rencista z grupą raczej nie ma większych szans na złapanie złodzieja czy rozdzielenia bijących się przed przyjazdem policji.
nigdy tego nie robią, są mniej więcej tak odważni jak S.r,a.s,z Miejska widząca grupę łysych karków popijających wódkę na ławce w parku
sanki20
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 28 września 2011, 13:31

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: sanki20 »

No Ochrona z Orzeczeniem niepełnosprawności to są tak zwane Ciecie na jakichś portierniach ale Ludzie którzy pracują w Patrolach Interwencyjnych nie mają grupy inwalidzkiej bez przesady.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: T135 »

zdziwiłbyś się. W jednej z jasielskich firm są wszyscy z orzeczeniami, a Ci bez wylecieli z pracy. "niepełnosprawni" są nawet Ci z patrolu którzy niby mają interweniować. O d**** rozbić taką ochronę.
kazekjanka
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 7 maja 2011, 18:34

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: kazekjanka »

sanki20 pisze:No Ochrona z Orzeczeniem niepełnosprawności to są tak zwane Ciecie na jakichś portierniach ale Ludzie którzy pracują w Patrolach Interwencyjnych nie mają grupy inwalidzkiej bez przesady.
weź człowieku nie pisz głupot bo na patrolu w argusie były osoby z grupą inwalidzką a wiem to z tąd że z tymi osobami pracowałem i niepisz głupot bo do tej pory w argusie który jest juz sprzedany pracuje co najmniej jedna osoba z grupą inwalidzką !!!
sanki20
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 28 września 2011, 13:31

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: sanki20 »

Jakoś pracuje w Firmie Ochroniarskiej i u nas w patrolu nie ma ludzi z Grupą Inwalidzką jedynie na obiektach siedzą na portierniach.
kazekjanka
Guru
Guru
Posty: 153
Rejestracja: 7 maja 2011, 18:34

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: kazekjanka »

sanki20 pisze:Jakoś pracuje w Firmie Ochroniarskiej i u nas w patrolu nie ma ludzi z Grupą Inwalidzką jedynie na obiektach siedzą na portierniach.
mnie nie obchodzi aker czy błysk tylko mówie o argusie że pracuja z grupami więc jak niewiesz to niemów chcesz to ci to udowodnie możemy sie spotkać i przedstawie ci tego pracownika z grupą więc nie idz w zaparte że niema z grupami na patrolu
sanki20
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 28 września 2011, 13:31

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: sanki20 »

Ale czy widzisz w temacie żeby było napisane że odnosi się on tylko do firmy Argus?? bo ja jakoś tego nie zauważyłem a ty się przyczepiłeś do tej jednej i jedynej firmy.. powiedziałem swoje zdanie jak jest u mnie w firmie a nie wypowiadam się na temat Argusa bo tej firmy nie znam tak jak Błysk czy Aker.
ludek
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 7 października 2012, 09:27

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: ludek »

Nie uogólniajcie tych stopni niepełnosprawnosći. Jak ktos ma lekki stopień na schorzenie które wcale nie ogranicza sprawności fizycznej to nie ma problemu. Jak wiemy są 3 stopnie niepełnosprawności. Wiem bo mam z tym styczność. Nie każdy stopień to inwalidztwo!! Znam ludzi którzy posiadaj orzeczenia a nikt tego nie widzi tym bardziej nie chce się w to uwierzyć,jest masa lekkich schorzeń które kwalifikuja się do takiego orzeczenia a nie koliduję to w żaden sposób z praca. Argus posiada jedynie sklepy MPM. To jedyne co wiążę ich z ochrona. Aktualizacja ich strony internetowej jest niezrozumiała. Całość ochrony przejeła Firma Karabela. Co do pracy w Firmie Argus to nie ma kokosów ale bywa gorzej. Jedynie właściciele są niezbyt fair play jak to się utarło. Zwalniają według swojego "widzi mi się" tak robia bys nie miał wyboru i w końcu i tak podpisał co im wygodne a nie do końca zgodne z kodeksem pracy. Nie pierwsza i nie ostatnia taka firma ale te usmiechy Pani Bialik i męża dobre sa na wiejskie festyny i okolicznościowe imprezy które sponsorują z pieniędzy pracowników.
wilhelm
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 278
Rejestracja: 16 lipca 2012, 20:00

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: wilhelm »

pierwszy stopien niepelnosprawnosci chyba nie przeszkadzalby zadnemu ochroniarzowi bo to nie policja i tak niewiele moze :D
Pierwszy stopien to cukrzyca albo inne schorzenie a dzis najczesciej ludzie sobie to zaltwiaja zeby robote dostac bo wszedzie pisze ze najlepiej z orzeczeniem i studenci bo prywaciarze jada na czym moga zeby tylko zaoszczedzic wiec w przypadku ochrony to moze byc najczesciej fikcja :D
boleklolek
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 29 czerwca 2013, 08:26

Re: Niepełnosprawne firmy ochroniarskie w Jaśle

Post autor: boleklolek »

Pierwszy stopien nie przeszkadza,czasem i umiarkowany też. Jak nie wiele nie może? Licencja daje pracownikowi pewne uprawnienia więc nie pisz że nic nie może. Rynek pracy dla ochrony w Jaśle jest nijaki. Sam przerabiałem dwie firmy i jest coraz gorzej. Oszukują na godzinach nocnych,umowy są tak sformułowane że do podstawy czyli najniższej krajowej doliczają godziny nocne i zawsze te 100zł w kieszeni firmy a jak firma zatrudnia kilkaset osób to juz duże kwoty. Ja się wogóle zastanawiam,gdzie te kontrole z pipu i kontrola pfronu nad pieniędzmi jakie te pseudofirmy pobieraja na pracowników. Temat rzeka . . .
ODPOWIEDZ