Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: makatka »

Ja też, robię Skalpel codziennie, no prawie,bo w niedziele sobie odpuszczam, robie niecały miesiąc i efekty bardzo widać :)
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: andrzej_ar »

No właśnie, pytanie zasadnicze:
- jak często robicie? ja zacząłem i mam zamiar 2dni ćwiczyć i dzień przerwy - na regenerację troszkę - czy może jednak faktycznie codziennie trzeba?
- kiedy udało się wam wykonać w całości skalpel?
- kiedy pierwsze efekty zauważyłyście?
Wprawdzie jestem facetem ale wziąłem się za skalpel i powiem że 7 poty ze mnie wyciska i po 4 ćwiczeniach jeszcze nie mam szans na wykonanie całości :( Ale i tak te 40 minut daje w tyłek ostro.
pozdrawiam
gizmo
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2013, 11:01

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: gizmo »

Możecie spróbować ćwiczeń ze strony "odchudzaniebezkitów" . Kilka z nich prowadzi dziewczyna z Jasła...Podobno całkiem niezłe. Próbowałam i wycisk był ok.
Moniaaaa155
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 14 czerwca 2013, 13:48

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: Moniaaaa155 »

Ja ćwiczyłam skalpel różnie 4,5, czasami 6 razy w tygodniu i po miesiącu były efekty i parę kg mniej :)
i nie ćwiczę całości pomijam ćwiczenia na brzuch ,ponieważ tylko nogi są moją zmorą :)
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: makatka »

Ja 5-6 razy w tygodniu, też zależało mi tylko na nogach ale robie cały Skalpel, bo w częsci na brzuch też jest praca nóg. Pierwsze efekty zauwazyłam po 2 tygodniach, a teraz mija miesiąc to już w ogóle. Nie zależy mi na stracie masy ciała tylko na stracie cellulitu i wymodelowaniu nóg i jak brzuch się ładnie wyrzeźbi to też fajnie. Jeśli masz dużą nadwagę to nie wiem czy to ćwiczenia dla Ciebie, niektóre mogą obciążać kolana i możesz nabawić się kontuzji.
Moniaaaa155
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 14 czerwca 2013, 13:48

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: Moniaaaa155 »

Ja wagę mam prawidłową ,tylko chce trochę nogi wymodelować :) Ćwiczę bo chce a nie muszę :)
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: andrzej_ar »

makatka - oczywiście, wszystko zależy od organizmu, ale mimo sporej nadwagi uważam że skalpel jest całkowicie bezpieczny dla stawów /kolan/ - nie ma gwałtownych zmian obciążenia a obciążeniem jest tylko nasze ciało. To oczywiście tylko moje zdanie ale skalpel uważam za bezpieczny choć wcale niełatwy mimo swojej prostoty program.

Mając 30 kg nadwagi powiem, że owszem bieganie po asfalcie w trampkach jest zabójcze dla stawów i to się czuje szybko o tyle również bieganie (umiarkowane) w odpowiednim do wagi obuwiu i po "miękkim" terenie może być (choć nie musi) bezpieczne - wszystko zależy od konkretnego organizmu.
makatka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 18 października 2012, 19:53

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: makatka »

Nie jestem ekspertką od ćwiczeń, tylko gdzieś słyszałam o takiej możliwości kontuzji przy ćwiczeniach tego typu u osób z dużą nadwagą ;) Nie martw się, ja za pierwszym razem wyglądałam na pewno komicznie, ciężko było mi zrobić całość i większość była jednak oszukiwana i tylko próbowałam naśladować Ewę. Dopiero teraz po miesiącu jestem w stanie ładnie wykonywać ćwiczenia beż chwiania się na wszystkie strony :) Nie zrażaj się, bo na prawdę warto się pomęczyć a efekty na pewno będą tylko dołącz do tego zdrową dietę. Pozdrawiam :)
gizmo
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 18 września 2013, 11:01

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: gizmo »

Ja wole treningi z osobami które mogę zobaczyć na żywo. Ten naprawdę daje w pióra: ze stronki odchudzaniebezkitów: https://www.youtube.com/watch?v=elUOrOzjAtk. oprócz treningów dużo porad dietetycznych, kulinarnych i na temat szeroko pojętego zdrowia. Pozdrawiam...
Roel_1910
Guru
Guru
Posty: 187
Rejestracja: 1 sierpnia 2007, 19:53
Lokalizacja: Jasełko

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: Roel_1910 »

Ach ta Reklama :)
agnetta
Mistrz
Mistrz
Posty: 97
Rejestracja: 25 maja 2014, 16:51

Re: Ćwiczenia z Ewą Chodakowską

Post autor: agnetta »

Ja nie umiem ćwiczyć z Chodakowską. denerwuje mnie jej gadka, poza tym nie umiem się zmobilizować. Mam koleżanki, które ćwiczą regularnie i widzę efekty.
ODPOWIEDZ