Re: Jak wzmocnić włosy?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Marion
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 3 lutego 2017, 19:02

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Marion »

Do włosów najlepiej użyć olej kokosowy kosmetyczny nierafinowany. Wiem że polska firma Sylveco taki sprzedaje.
fado
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 19:27

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: fado »

olej kokosowy,super,ale nie dla każdego rodzaju włosów
danowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 stycznia 2017, 14:11

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: danowa »

Najpierw można spróbować odzywek na paznokcie, ale ona nie sprawdzają się w przypadku baaardzo słabych paznokci. Wtedy znacznie lepsze są suplementy np. ze skrzypem, które działają na włosy i paznokcie. Mi taka kuracja pomogła po ok. 2 miesiącach regularnego stosowania. Teraz mam krótką przerwę, ale za jakiś czas zaczynam kolejną porcję tabletek. Nie mam jednej sprawdzonej firmy. Praktycznie za każdym razem stosuje inny produkt, żeby zobaczyć jak działają. Można też wmasowywać oliwkę albo krem do rąk w nasady paznokci, żeby pobudzić ich wzrost.
danowa
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 31 stycznia 2017, 14:11

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: danowa »

Faktycznie wątek jest o włosach. Przepraszam, ale się zagapiłam! :)
A co do włosów, to też staram się używać odzywki i maski (te ostatnie lepiej działają, ale po dłuższym czasie przeciążają moje włosy). Gdy już nic nie pomaga, wtedy sięgam po jakieś suplementy, ale to tylko chwilowe i głównie po to, żeby uzupełnić braki niektórych witamin i minerałów. Na co dzień stawiam na odpowiednią pielęgnacje i sprawdzone już kosmetyki, bo mimo tego, ze wybór jest duży, to znalezienie czegoś odpowiedniego jest problematyczne :)
Awatar użytkownika
jean123
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 18 lutego 2017, 22:09

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: jean123 »

U mnie sprawdziły się ampułki z Pilfood polecone przez dermatolog, ale moim głównym problemem było wypadanie włosów. Włosy przestały tak lecieć z głowy, to już plus ;) ale też przyznaję, że ogółem ich kondycja się poprawiła, są miękkie i błyszczące.
Ania22
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 lutego 2017, 19:59

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Ania22 »

Polecam raz na tydzień olejować włosy olejem kokosowym lub olejem z czarnuszki. :)
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: pokahontaz »

O ile wspomniany olej z wiesiołka w kapsułkach faktycznie wzmacnia włosy, o tyle olej kokosowy nie do końca. Ja po oleju kokosowym dostałam łupieżu. Jest dobry do wcierania we włosy, ale nie w skórę głowy, bo zatyka ujścia gruczołów łojowych. Ja jestem na nie.
Moliba
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 4 marca 2017, 21:59

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: Moliba »

Czarna rzepa - przepis naszych Babć
olak
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwietnia 2017, 09:39

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: olak »

Również słyszałam że dobre są napary z pokrzywy, ale włosy po niej robią się trochę sztywne.
pokahontaz
Bywalec
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 23 lutego 2016, 17:59

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: pokahontaz »

Włosy po płukaniu naparem z pokrzywy nie robią się sztywne. Takie płukanki stosuję od kilkunastu lat :) Tylko to opcja nie dla blondynek. Jak ktoś nie chce się bawić w napary i płukanki, to niech stosuje olej z wiesiołka.
NataliaS
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2017, 11:24

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: NataliaS »

Ja polecam olejek Andrea, wyrasta mnóstwo nowych włosów, i przestają wypadać :)
EDobrowolska
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 lutego 2017, 10:40

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: EDobrowolska »

Pokrzywa, drożdże jako maska raz w tygodniu na włosy, rezygnacja z suszenia i dobra dieta :) To mogę polecić z mojego przypadku :) muszę w końcu po waszych radach kupić olejek rycynowy, dzięki!
88Justyna
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 maja 2017, 11:14

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: 88Justyna »

Syszalam ze trzeba pic codziennie olej z wiesiolka i lniany, wlosy beda lsniace.
lauraC
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 24 czerwca 2017, 10:44

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: lauraC »

moje włosy wołają o pomstę do nieba. Sa mega przesuszone i wypadają teraz już garściami ;/ w dodatku zauwazyłam gołe place. Zdecydowałam się na ostatecznośc i na zabieg mezoterpii igłowej w Anlaya Day Spa mam nadzieję, że ten koszmar wreszcie się skończy
lusio
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:30

Re: Jak wzmocnić włosy?

Post autor: lusio »

Ja biorę witaminy, staram się rzadziej korzystać z prostownicy i suszarki, ale dodatkowo przestałam też farbować włosy w warunkach domowych i zaczęłam to robić w salonie Expert, teraz jest to koloryzacja z dodatkiem smartbond - dzięki temu moje włosy są naprawdę odżywione, lepiej się układają, uwielbiam je ;)
ODPOWIEDZ