Wątroba a tabletki antykoncepcyjne

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Re: Wątroba a tabletki antykoncepcyjne

Postprzez biron » 31 marca 2017, 11:47

Tabletki antykoncepcyjne dość mocno obciążają wątrobę i powodują zagęszczenie krwi. Trzeba być bardzo uważnym. A jak martwisz się o zdrowie dziewczyny, to poradź jej żeby z takimi pytaniami chodziła do lekarza, a nie do Wujka Googla albo na forum internetowe.
biron
Debiutant
Debiutant

Postprzez x_n » 3 kwietnia 2017, 13:09

No wlasnie z tymi tabletkami antykoncepcyjnymi nie jest tak prosto. Polecam sobie poczytac o tabletkach nowej generacji. W wielu krajach wiekszość z nich jest zakazanych. Nie wiadomo jakie tak naprawde będa miały dlugofalowy wpływ na zdrowie człowieka. Ale lekarze je przypisują poniewaz maja z tego powodu niezłe benefity od firm farmaceutycznych. Tak więc czemu mają nie zarabiać na naiwnych kobietach?
Moja zona obecnie bierze microgynon. Tanie tabletki, na receptę. koszt kilka zł za opakowanie. Nie szkodzą. Niemniej zona dba również o wątrobę poniewaz KAŻDE tableetki mogą ją obciążać.
Aktualnie bierze wspomniane Hepa Vitale. Doktorka również jej je poleciła.
x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez kotka » 3 kwietnia 2017, 13:26

Dlatego przed doborem antykoncepcji lekarz ma obowiązek skierować nas na odpowiednie badania w tym też próbę wątrobową. U mnie przy badaniu wyszło ryzyko zakrzepicy dlatego zamiast tabletek mam wkładkę hormonalna levosert. Każda z Nas ma inny organizm i każdej z Nas może odpowiadać inna metoda antykoncepcji. Bez badań ani rusz.
kotka
Debiutant
Debiutant

Postprzez Tish » 29 czerwca 2017, 15:48

Dokładnie tak. A w niektórych przypadkach do pigułki przepisują osłonkę ewentualnie.
Tish
Obyty
Obyty

Postprzez sardynka » 7 sierpnia 2017, 16:26

nic nie biore oslonowego.. przyjmuje tabletki belara od 3 lat i tez nie mam skutkow ubocznych, warto zwrocic uwage na to ze tabletki nowych generacji nie szkodza na watrobe a poza tym jesli dziewczyna sie martwi to w kazdej chwili moze zrobic badania. Ja zanim zaczelam brac tabletki lekarz skierowal mnie na probe watrobowa i powtarzalismy badania za rok by sprawdzic czy cos sie zmienilo, aponiewaz wszystko bylo dobrze to tabletki biore dalej
sardynka
Debiutant
Debiutant

Poprzednia strona

Powrót do Planeta kobiet