Co na trądzik?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
ulung015
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 16 stycznia 2017, 13:48

Re: Co na trądzik?

Post autor: ulung015 »

Olejek z drzewa herbacianego jest bardzo dobry. Przeciwbakteryjny, przeciwzapalny i grzybiczy.
Awatar użytkownika
wiliams
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 1 czerwca 2016, 20:50

Re: Co na trądzik?

Post autor: wiliams »

Izotek
Awatar użytkownika
jean123
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 18 lutego 2017, 22:09

Re: Co na trądzik?

Post autor: jean123 »

U mnie świetnie się sprawdził peeling migdałowy, choć ja akurat robiłam w Krakowie w gabinecie Esther Beauty. Z efektów jestem bardzo zadowolona, sam zabieg też jest przyjemny, więc warto się przyjrzeć takiemu rozwiązaniu :)
EDobrowolska
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 27 lutego 2017, 10:40

Re: Co na trądzik?

Post autor: EDobrowolska »

Davercin- jest na recepte :)
zanetka88
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 26 września 2016, 19:06

Re: Co na trądzik?

Post autor: zanetka88 »

mi się ostatnio coś podskórnego zrobiło :( i nie mogę się tego pozbyć
Maniutek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 13 lutego 2016, 23:52

Re: Co na trądzik?

Post autor: Maniutek »

Kosmetyki konopne są rewelacyjne na tego typu problemy z cerą. W aptekach i sklepach zielarskich można takie znaleźć z MolPharmy - ja mam od nich herbatę i kawę z konopią, oczyszczają organizm od środka, wzmacniają go oraz zapobiegają wielu chorobom.
Anett
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 9 listopada 2017, 09:25

Re: Co na trądzik?

Post autor: Anett »

Zabiegi kwasami, nie ma nic lepszego :) siostra się wyleczyła w dwa miesiące a miała straszną twarz :) trzeba wybrac dobry gabinet kosmetyczny :)
mila_leah
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 27 września 2017, 15:25

Re: Co na trądzik?

Post autor: mila_leah »

na mój trądzik najlepiej zadziałała dieta bezglutenowa, skóra zrobiła się bardzo gładka.
Annabella
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 20 grudnia 2017, 13:39

Re: Co na trądzik?

Post autor: Annabella »

Trądzik może mieć różne przyczyny. Najpier warto upewnić się co lezy u jego podstaw, by zastosować właściwe metody.
mirecka896
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 14 listopada 2017, 19:47

Re: Co na trądzik?

Post autor: mirecka896 »

Trądzik nie zawsze jest tylko trądzikiem i czasami jest objawem czegoś poważnego, np. nużeńca. Warto przebadać się u lekarza, czy coś więcej nam nie dolega. Nużeniec to pasożyt, który żyje na naszej skórze i wywołuje różne reakcje. Więcej na ten temat możecie dowiedzieć się na stronie Centrum Walki z Nużeńcem.
Awatar użytkownika
kubowski
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 11 maja 2018, 13:07

Re: Co na trądzik?

Post autor: kubowski »

wiliams pisze:Izotek
Akurat to jest najgorsze co mozna sobie zrobic, ma tyle skutkow ubocznych ze dziekuje.
ja sobie tez kupilem sevolium. Tanie nie jest. Na razie za ktorko go uzywam zeby cos powiedziec ale generalnie spoko nawilza skore i nie ma juz takich grudek itd.
aniela58
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 12 grudnia 2016, 14:56

Re: Co na trądzik?

Post autor: aniela58 »

u mnie sprawdziła się dieta na trądzik, no i odstawiłam wszelkie kosmetyki, które mają mydło w składzie, no i tez takie które mnie uczulają, smaruję się jedynie kremem cataphil da ultra i jak już musze to robię lekki makijaz.. a, no i warto pić duzo wody..ale z cytryną
monikR
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 16 marca 2018, 13:28

Re: Co na trądzik?

Post autor: monikR »

polecam acnederm z apteki :) Działa cuda ale trzeba pamietać o filtrach UV zwłaszcza w taka pogode
Ichimaru Gin
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 28 sierpnia 2009, 15:04

Re: Co na trądzik?

Post autor: Ichimaru Gin »

Jest wiele metod leczenia trądziku i tak naprawdę terapię powinno się zacząć od wnętrza, czyli sprawdzenia poziomu hormonów. Czasami jednak i bez tego można się obejść. Osobiście polecam częste wykonywanie peelingu (1x/ tydz), dokładne oczyszczanie skóry, najlepiej płynem micelarnym, tonikiem (nie mydłem), nie stosować tłustych kremów, lecz nawilżających, no i z leków mogę polecić kwas azelainowy (np. Skinoren). Bardzo dobre działanie mają retinoidy, ale są dość niebezpiecznymi lekami, dlatego lepiej nie stosować ich na początku, tylko wtedy, kiedy już nic nie pomoże. Oczywiście przy stosowaniu kwasu azelainowego trzeba unikać słońca, aby nie nabawić się przebarwień, a więc należy stosować kremy z filtrem. No i oczywiście dieta- koniec z ostrym, tłustym i słodyczami.
sem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 2 czerwca 2017, 09:31

Re: Co na trądzik?

Post autor: sem »

Z trądziku wyleczył mnie śp. doktor Kucharzyk. Na noc wysuszające zasypki (coś jak mąka) i chyba najważniejsze co doktor powtarzał za każdym razem: dużo przebywać o ile jest możliwość oczywiście - na porannym wiosennym słońcu, uczyć się przy oknie. To wszystko + tabletki i w liceum już trądziku nie było. Był jedynym lekarzem, po którego poradach i lekach coś w kwestii usunięcia trądziku ruszyło , przynajmniej u mnie.
ODPOWIEDZ