Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Faceci zakaz wstępu :]

Moderatorzy: hanka, paul_proteus, President

Re: Rowery damskie - poradzicie jaki wybrać?

Postprzez Toksana » 28 kwietnia 2016, 16:34

Marzy mi się taka mietowa damka z koszykiem tylko nie wiem gdzie ją dostanę
Toksana
Debiutant
Debiutant

Postprzez baska » 30 kwietnia 2016, 21:30

Ja nie dawno sprawiłam sobie nowy rower - w stylu holenderskim. Super się sprawdza, fajnie się na nim jeździ no i ładnie się prezentuję.
baska
Debiutant
Debiutant

Postprzez bibliotekarka11 » 9 maja 2016, 09:55

baska napisał(a):Ja nie dawno sprawiłam sobie nowy rower - w stylu holenderskim. Super się sprawdza, fajnie się na nim jeździ no i ładnie się prezentuję.

Myślałam o takim rowerze. A gdzie kupiłaś swój? I w jakiej cenie?
bibliotekarka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Schwalbe » 9 maja 2016, 13:28

Romet, Arkus, Giant, Unibike, Merida itp. to tylko rama, żeby pękła to trzeba być zdolnym, albo uszkodzić mechanicznie, ale wtedy żadna gwarancja nie pomoże. 90% to osprzęt i poszczególne modele, bardziej lub mniej udane poszczególnych producentów(hamulców, przerzutek, napędu, manetek itp). Kupując rower, kupujesz kombinacje wielu podzespołów. Trzeba kupić(jak zawsze) w najlepszej relacji jakość/cena. W jakiej półce cenowej będziecie się obracać zależy od przeznaczenia roweru i najważniejsze- sposobu jego użytkowania. Najpierw rodzaj: miejski, górski lub mieszany coś zbliżonego do roweru trekingowego(tutaj na razie nie myślimy o cenach, tylko gdzie będzie użytkowany). Każdego rodzaju można używać naprzemiennie, w innym miejscu przeznaczenia, ale po co się mordować w terenie na holendrze... Jeżeli rower ma być wygodny, a teren użytkowania równy, oraz nie będziemy go targali codziennie na 4-te piętro to wybór jest spory i nic nas tak naprawdę nie ogranicza co do ogólnego kształtu. Następnie w pewnej puli rowerów np. miejskich szukamy roweru, który będzie pasował do naszego trybu użytkowania. Są rowery rekreacyjne(np. raz w tygodniu po 10 km max) a są rowery, odpowiednio droższe do codziennego intensywnego użytkowania(wykonane solidniej, z lepszych materiałów o wyższej wytrzymałości). Często ludzie kupują rower najtańszy, haratają go codziennie 20km bo dojeżdżają do pracy, a potem dziw bo napędu nie ma po jednym sezonie. Każda marka ma w swojej gamie rowery rekreacyjne(zwykle te najtańsze) i coś droższego zależnie od wymagań użytkownika. Coraz częściej można się też spotkać z rowerami sprowadzanymi, tutaj ciekawa opcja bo często(ale też nie zawsze) te rowery były regularnie serwisowane i ich stopień zużycia może być niewielki w stosunku do proponowanej ceny, ale tutaj jak z samochodem, radziłbym pojechać z kimś, kto się orientuje w temacie bo tak jak przypadku samochodu, chociaż ceny części są niższe, będziemy musieli do biznesu sporo dołożyć.
Schwalbe
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez point » 11 maja 2016, 20:21

Wszystko zalezy od odleglosci i trasy
point
Debiutant
Debiutant

Postprzez Piksel4 » 5 września 2016, 14:29

Ja wybrałam holenderkę i jestem zachwycona. Piękny rower i bardzo wygodnie się na nim jeździ po mieście... Naprawdę warto :)
Piksel4
Debiutant
Debiutant

Postprzez hendiger » 7 września 2016, 12:35

holenderki są śliczne, kupowałem mojej żonie, która dojeżdza do pracy rowerem. Ja kupowałem na avans.pl, pięknie te rowery są wykonane, w każdym szczególe. :szok:
hendiger
Bywalec
Bywalec

Postprzez magda86 » 20 marca 2017, 22:16

polecam rowery Rometu
magda86
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez Mars1024 » 21 marca 2017, 09:00

Powiem TAK >>>>dziś każdy rower jest dobry >>>ale musi mieć TURBINKE >>>WYSTARCZY >>>>TRZY BIEGI :cwaniak: ALE PAMIĘTAJ USIĄĆ NA NIEGO I DOPASUJ GO DO SIEBIE >>>BO TO JEST NAJWAŻNIEJSZE >>>>NIC NA SIŁE BO JAK BABA PATRZY ŻE JEST TAKI ŁADNY :wsciekly:
POWODZENIA > lecz roweru używaj cały rok , a nie tylko na wiosne > lato :super:
Mars1024
Guru
Guru

Postprzez Anka7 » 31 marca 2017, 17:46

Gdzie w Jaśle można kupić rower damski-holenderkę?
Anka7
Ekspert
Ekspert

Postprzez Anka7 » 1 kwietnia 2017, 15:22

Jeśli w Jaśle nie ma takiego sklepu, to gdzie jest najbliżej?
Anka7
Ekspert
Ekspert

Postprzez adamo74 » 3 kwietnia 2017, 21:07

Holenderki widziałem w Magura Sport na Krasińskiego.
adamo74
Debiutant
Debiutant

Poprzednia strona

Powrót do Planeta kobiet