Ubezpieczenie szkolne dla dzieci

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Kaka.12
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 18 lutego 2013, 21:39

Re: Ubezpieczenie szkolne dla dzieci

Post autor: Kaka.12 »

Nie musisz ubezpieczać dziecka w szkole, od wielu lat ubezpieczam je indywidualnie, a do szkoły dostarczam tylko polisę. W Jaśle można to zrobić w kilku miejscach, w tym roku za dwoje dzieci zapłaciłam 51 zł, na kwotę 10.000 zł, nie ma potem problemu z wypłaceniem odszkodowania. Porównaj ubezpieczenie szkolne z tymi, bo może kwota ubezpieczenia jest podobna, tylko inne składki. Poza tym uważam, źe 70 zł to bardzo dużo, u nas w szkole w PZU było 48 zł .
Dorothy
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 16 października 2015, 15:09

Re: Ubezpieczenie szkolne dla dzieci

Post autor: Dorothy »

Ubezpieczenia w szkołach są na tak małe kwoty, że jak dziecko złamie rękę, będzie wymagało kilku miesięcy rehabilitacji. Na koniec lekarz orzecznik stwierdzi 1% uszczerbku na zdrowiu to uzyskasz 100 zł odszkodowania. Radzę unikać jak ognia takich ubezpieczeń. Lepiej samodzielnie je ubezpieczyć w dowolnej firmie. Dla dzieciaków fajna jest karta Euro26.
brooklin
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 marca 2009, 01:18

Re: Ubezpieczenie szkolne dla dzieci

Post autor: brooklin »

x_n pisze:Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe dla dzieci? Na jakich warunkach się to odbywa? W sensie zapłaciłem te 70 zł za nnw syna, ale tak naprawdę nie wiem za co i czy to w ogóle jest korzystne.

Nie jest obowiązkowe, ale bardzo potrzebne.

Dobrą opcją jest Karta młodzieżowa np Planeta Młodych na Polske NNW 20 000 pln kosztuje 50 zł,
a 70 zł jak mamy ubezpieczenie na cały świat KL , OC, NNW (bez USA i Kanady).

Karty Euro 26 nie polecam, - ubezpieczycielem jest Axa, z którą miałem przeboje jak moja córka uszkodziła łokieć, to co chcę na ich temat powiedzieć nie jest na forum.

w Grudniu, moja córka miała uszkodzony staw skokowy- po zakończeniu leczenia PZU likwidowało szkodę pół dnia :) i dostałem przelew na konto 1,5% wartości nnw plus zwrot za maści, i inne rzeczy do leczenia.

Warto mieć NNW, nie oszczędzajmy na tym:)
Anna78
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2014, 17:36

Re: Ubezpieczenie szkolne dla dzieci

Post autor: Anna78 »

Moja corka mialam nagla operacje i ubezpieczenie szkolne niestety nie zadzialalo w tej sutuacji bo stwierdzila komisja ze to nie byl nagly wypadek.
LenkaD
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 17 lutego 2016, 20:48

Re: Ubezpieczenie szkolne dla dzieci

Post autor: LenkaD »

tatar pisze:Tylko ciekawe ile to będzie kosztowało ?
Wszystko zależy na jaką kwotę chcesz ubezpieczyć dziecko , do odszkodowania liczone są procenty np : zapłacisz 50zł od sumy ubezpieczenia na 10tyś , uszczerbek 3% zwrócą ci 300zł
ODPOWIEDZ