Dieta Dukana

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
marchewka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 13 września 2011, 12:40

Dieta Dukana

Post autor: marchewka »

Witam co sądzicie na temat diety dr Dukana, ktoś już ją stosował, czy daje zadowalające rezultaty
angela666
Guru
Guru
Posty: 156
Rejestracja: 3 marca 2009, 10:12

Re: Dieta Dukana

Post autor: angela666 »

słyszałam ze mozna bardzo duzo schudnac nawet bez wysiłków ćwiczen ale jest ona dla osob naprawde otyłych gdyz z waga spada tez masa miesniowa i potem brakuje sił trzeba by było skonsultowac to z lekarzem dietetykiem czy mozna taka stosować....ale skuteczna jest
kasiek0011
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 28 października 2011, 08:20

Re: Dieta Dukana

Post autor: kasiek0011 »

Zdecydowanie odradzam stosowanie tej diety. Sama bezmyślnie kupiłam książkę dr Dukana i zaczęłam ją stosować. Jednak długo to nie potrwało, bo 20 dni i się poddałam. A dlaczego? Głównie dlatego, że dieta ta polega na wyeliminowaniu olbrzymiej ilości produktów i jeść można bardzo nieliczne- tylko te, które są na liście i dokładnie takie, bez żadnych modyfikacji, bo wówczas nie będzie ona skuteczna. A bądźmy szczerzy, z tych które są podane nie da się zrobić za bardzo nawet jednego posiłku, trzeba je jeść pojedynczo- szczególnie w pierwszym etapie, bo są to wyłącznie same produkty białkowe, bez żadnej zawartości tłuszczów, czy węglowodanów. Jedzenie jest monotonne do tego stopnia, że po kilku dniach ma się odruch wymiotny na widok serka wiejskiego (oczywiście 0%tł, który jest produktem podstawowym) i całej tej reszty. W drugim etapie wchodzi kilka warzyw, które spożywa się co drugi dzień. Niby urozmaicenie, ale jeśli trzeba je jesć tylko surowe, albo ugotowane na samej wodzie, bez żadnego dodatku, to na dłuższą metę się nie da. Trzeci i czwarty etap są już łatiejsze, ale zrezygnowałam, bo stwierdziłam, że nie warto się tak męczyć. Zresztą przy tak odromnych dawkach białka organizm jest "przesilony", w końcu jest to bardzo nienaturalne. No i stosując tę dietę naprawdę źle się czułam, byłam osłabiona i senna, bolał mnie żołądek i jest jeszcze jeden skutek uboczny( o którym sam dr Dukan pisze w książce)- otóż nieprzyjemny zapach z ust, co jest spowodowane właśnie nieradzeniem sobie organizmu z trawieniem pokarmów z tak dużą zawartością białka. I rzecz bardzo ważna...po zakończeniu tej diety, mimo że się nie objadałam, a wręcz kontrolowałam, w zawrotnym tempie odzyskałam stracone 7kg z nawiązką- czyli dodatkowo przybyło mi 3kg. Po prostu porażka!!!
Dlatego stwierdziłam, że nigdy więcej żadnych diet!!! Wzięłam się za siebie, zaczęłam się zdrowo odżywiać, przede wszystkim ruszać- codziennie godzinke ćwiczyć i na efekty długo nie trzebabyło czekać...w pół roku schudłam 26 kg. Owszem nie było łatwo, ale na pewno zdrowo i z możliwością popełniania małych "grzeszków" ;) No i wagę utrzymuję od dwóch lat, bez efektu jojo.

Tak więc diecie Dukana mówimy stanowcze NIE!!! :)
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Dieta Dukana

Post autor: Szeherezada »

Wystarczy wpisać w google i poczytać opinie. Jest mnóstwo negatywnych. Ludzie piszą, ze faktycznie chudną, ale kosztem zrujnowania zdrowia a zwłaszcza nerek. Uważam, ze lepiej zdrowo jeść i się ruszać a nie rujnować sobie zdrowia takimi "cudownymi" dietami.
Awatar użytkownika
Czoper
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 454
Rejestracja: 6 lipca 2006, 21:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Dieta Dukana

Post autor: Czoper »

Ja na Dukanie schudłem 20 kg, i nie miałem jo-jo. Jak się przerywa dietę w połowie to nie ma się co dziwić że się zaraz przytyje. Co do menu to jest zależne od Twojej fantazji, naprawdę wiele rzeczy można z tych składników wymyślić. NAJWAŻNIEJSZE TO ZACHOWAĆ ZDROWY ROZSĄDEK!!! Nie każdemu ta dieta odpowiada, jak każda zresztą, zawsze się znajdą ludzie co wszystko negują, nawet coś co nigdy nie robili, a tylko o tym słyszeli. Zawsze negatywy wychodzą przed szereg. Dla mnie ta dieta była prawie idealna, lecz połączona musi być z litrami wylanymi w czasie wysiłku.
kbolek194
Guru
Guru
Posty: 198
Rejestracja: 15 lutego 2010, 17:16

Re: Dieta Dukana

Post autor: kbolek194 »

Moja koleżanka ją stosowała. Owszem bardzo schudła, ale dzisiaj ma problem z nerkami oraz wątrobą. Ja również chciałam zacząć ją stosować, ale trochę się boję.
kasieg
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 14:06

Re: Dieta Dukana

Post autor: kasieg »

zdecydowanie odradzam ... bardzo duże dawki białek nadmiernie obciążają nerki, co może skutkować bardzo poważnymi komplikacjami zdrowotnymi ... :(
Awatar użytkownika
Drapichrust
Guru
Guru
Posty: 180
Rejestracja: 5 września 2007, 14:32
Lokalizacja: Jasło

Re: Dieta Dukana

Post autor: Drapichrust »

Dieta Drapichrusta:
Niezbędne minimum.
Nie jeść po godzinie 18, nie restaurować się w Fastfudach, w miarę wolnego czasu 30 minutowy spacer, mniej cukru. Tyle!
Efekt murowany.
Jester
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 marca 2008, 12:10

Re: Dieta Dukana

Post autor: Jester »

Dieta Dukana - jak każda inna - to jakiś szok dla organizmu. Problemy z nerkami pojawiają się gdy pije się za mało wody. Pijcie tyle, ile Dukan zaleca, albo więcej, jeśli potrzebujecie. Ale w ogóle trzeba pić i to bardzo dużo, wtedy takie problemy się nie pojawią.
Sama próbowałam tej diety i jest bardzo skuteczna. Ubocznych działań nie zanotowałam. No, może poza tym, że ubrania zrobiły się ciut za luźne ;)
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Dieta Dukana

Post autor: Szeherezada »

Jester pisze:Dieta Dukana - jak każda inna - to jakiś szok dla organizmu. Problemy z nerkami pojawiają się gdy pije się za mało wody. Pijcie tyle, ile Dukan zaleca, albo więcej, jeśli potrzebujecie. Ale w ogóle trzeba pić i to bardzo dużo, wtedy takie problemy się nie pojawią.
Sama próbowałam tej diety i jest bardzo skuteczna. Ubocznych działań nie zanotowałam. No, może poza tym, że ubrania zrobiły się ciut za luźne ;)
Ja nie stosowałam tej diety, wiec nie wiem. Jednak czytałam wypowiedzi kilku osób na forach poświęconych tej diecie, ze piły ok 3 l wody dziennie i nie ustrzegło ich to przed pogorszeniem stanu nerek i wątroby.
Tobiko
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 09:28

Re: Dieta Dukana

Post autor: Tobiko »

Moja bratowa również stosowała, bardzo rygorystycznie stosowała sie do zalecen, codziennie piła zalecaną w ksiazce ilosc wody i po dwóch miesiacach zaczeły jej wypadac włosy, (wczesniej miała bardzo mocne) paznokcie stały sie łamliwe. Nie miała problemu z nerkami ale widac było i czuc że organizm nie reaguje dobrze na dietę Jednak schudła przez 3 miesiace 15 kg.
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Dieta Dukana

Post autor: obiektywnyObserwator »

Po co tak katować własny organizm?
Tez miałem trochę za dużo kilogramów, a i w sumie jeszcze troszkę zostało.
Ale jestem na dobrej drodze ;)
Chce schudnąć i to już wystarczająca motywacja żeby coś ze sobą zrobić.
Też zacząłem myśleć nad dietą, a to jakieś kapuściane a to jakieś dukany.
A sposób jest prosty !
Zmienić swoje nawyki i zaprzestać obżarstwa !!!
Jeść częściej a mniej, przestałem słodzić herbatę i kawę, piję teraz dużo czerwonej, zieloną i czasem zwykłą.
Nie objadam się na noc i zacząłem jeść pełnowartościowe śniadania.
Smażone też ograniczyłem i przede wszystkim trzymam się z daleka od fastfudów, chociaż od czasu do
czasu pozwalam sobie na coś ze Santosa lub Makdonalda.
Kilka razy w tygodniu, pompki, brzuszki, spacery, sauna. A efekt taki, że wszystkie spodnie trzeba było wymienić,
bo 7kg poszło w zapomnienie :hyhy:
Sto razy lepiej zmienić coś w swoim życiu i zacząć się ruszać. Z tego są same plusy, lepiej się czuję, nie mam drugiej brody, brzuch też znika, ciało bardziej wyćwiczone, nie jestem senny przez większość dnia. Takich plusów na pewno bym jeszcze trochę znalazł.
A dietą katujesz organizm, dalej się nie ruszasz, na pewno dużo składników odżywczych masz ograniczone ze względu na dietę. I to szok pewnie duży dla ciała, taka nagła zmiana jadłospisu.
Podsumowując:
Jak dla mnie każda dieta to raczej nic dobrego.
Lepiej dla organizmu i siebie, zacząć się po prostu więcej ruszać, i nie obżerać się. Zobaczyć gdzie rower stoi, po okolicy zacząć spacerować, pies też ze spacerów się ucieszy, może siłowni i basenowi dać zarobić? Na stoku też się na nasz widok właściciele ucieszą.
Ogólnie najlepiej to ruszyć D...ę sprzed komputera i telewizora :D
Balbinka
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 27 lutego 2012, 15:45

Re: Dieta Dukana

Post autor: Balbinka »

Dukan zakwasza organizm... Może i jest skuteczny,ale ja dziękuję potem płakać nad swoim stanem zdrowia.
Moja metoda to spacery,a jedzenie z umiarem - wszysko jest dla ludzi tylko trzeba robić coś z głową :)
Jesli już się ktoś upiera na dietę,to odrzucić chleb,makarony,ziemniaki i biały ryż.
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Dieta Dukana

Post autor: avicularia »

Wszystkie diety oparte na jednej grupie produktów sa niezdrowe. Człowiek potrzebuje róznych substancji odżywczych , nawet tłuszczów. Najlepsza dieta to MŻ, albo ŻP. Nic innego nie pomoże. Kobitki przed wiosną zawsze popadają w manię diet i myślą, że skutki 10 miesięcy objadzania się znikną w 2 tygodnie. Odchudzanie tak , tylko rozsądnie.
aska:)
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 5 marca 2012, 22:11

Re: Dieta Dukana

Post autor: aska:) »

Jak najbardziej TAK dla Dukana. :)
ODPOWIEDZ