Pierwsza ciąża?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 »

Weź jeszcze pieluchy jednorazowe dla maluszka,chusteczki nawilżane i krem przeciw odparzeniom. Przydatna tez jest pieluszka do wycierania buziaczka dzidziusia jak się mu gdzieś uleje. Dobrze tez miec podkład do przebierania bo różne niespodzianki się zdarzają ;) ja uzywalm tych długich podpasek i bylam z nich zadowolona
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: dragoness »

puta7 pisze:Pierwsza ciąża to spore wyzwanie. Pierwsze dziecko jest rozpieszczane, sama o tym wiem ;) Mój synek nadał dostaje bardzo wiele, szczególnie jeśli chodzi o ubrania. Musi wyglądać czysto i ładnie. Ostatnio kupiłam mu śliczną bluzę: http://www.piccolino-sklep.pl/2648,Bluz ... rozmiar-75 Co najważniejsze- nie spiera się.
Ciekawe, czy ten spamer wie, co znaczy puta :rotfl:
mrlooozik
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 26 lutego 2015, 13:38

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: mrlooozik »

Pewnie nie :)
A do odp. dla słoneczka - ubiory można kupić w szpitalu, a właściwie dostaniesz zestaw. Najpierw trzeba zapłacić ;P
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

jak to jest teraz z tymi cesarkami ze znieczuleniem w kregoslup ?trzeba byc jeden dzien wczesniej jak na znieczulenie ogolne czy jak?jest wybór czy od razu wbijaja w kregoslup?
Jowita
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 5 maja 2012, 12:11

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Jowita »

Jeśli wszystko jest zgodnie z planem, to przyjęcie do szpitala jest dzień przed cc. Teoretycznie przed zabiegiem jest rozmowa z anestezjologiem. W praktyce nie wiem jak to wygląda normalnie, ponieważ u mnie nie plany "wzięły w łeb" i wszystko odbyło się trochę "na wariackich papierach"
asia92
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 62
Rejestracja: 9 października 2012, 10:28

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: asia92 »

przed każdą planowana cesarką do szpitala trzeba sie zglosic dzien wczesniej. przy przyjeciu robią ktg i badanie ginekologiczne. w ciagu calego dnia jest 3 ktg. ostatni posilek to kolacja. nastepnego dnia rano idzie sie na lewatywe, pozniej ktg. jak przyjedzie pora cesarki to przychodzi polozna po ciebie. tam na miejscu cie cewnikuja i z tym cudnym woreczkiem idzie sie na sale operacyjna.

co do znieczulenia to jest rozmowa z anestezjologiem i jezeli nie ma zadnych przeszkod to namawiaja na to miejscowe w kregoslup. czy to dobre rozwiązanie? opinie podzielone. ja sie cieszylam, ze bede miec w kregoslup bo odrazu moglam malenstwo zobaczyc i dac mu buziaka... potem to lezenie... i lepiej glowy wcale nie podnosic bo pozniej bol glowy jest okropny... mnie miejsce wklocia daje sie we znaki szczegolnie w nocy ( a jestem pol roku po cesarce). ale co tam, wazne ze malenstwo zdrowe. :)

polecam zeby miec przy sobie butelke z tzw dziubkiem. bo jak sie lezy po tym znieczuleniu miejscowym plackiem to najlatwiej sie z takiej napic. a pic sie chce niesamowicie. :)

powodzenia. :)
slimaczek
Mistrz
Mistrz
Posty: 93
Rejestracja: 23 sierpnia 2014, 10:51

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: slimaczek »

od ktorego dnia sie podaje niemowlakowi witaminy K i D jesli sie nie karmi piersia?
kajcia
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 25 stycznia 2013, 17:46

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: kajcia »

Z tego.co pamiętam przy wypisie noworodka ze szpitala dostajesz kartę informacyjną.z dokladnymi zaleceniami
Kiedy i jakie witaminy podawać.
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: wiolka666 »

Tak wszystko dokładnie na wypisie jest napisane reszta w ksiażeczce zdrowia malucha
Stanka
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 17 czerwca 2016, 23:50

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Stanka »

Każda z nas instynktownie podchodzi do tego i z czasem wszystkiego się dowiaduje
Wanda22
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 23 czerwca 2016, 14:30

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Wanda22 »

Mi przeszło to po kilku miesiącach ale dyskomfort straszny przeżyłam
Nalia
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 23 czerwca 2016, 23:55

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Nalia »

Ja pierwszą ciążę zniosłam dobrze bo tak naprawdę nie wiedziałam czego mam się obawiać z druga było już znacznie gorzej
baska34
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 27 czerwca 2016, 14:20

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: baska34 »

Moja rada to jeśli pijesz alkohol albo palisz to dla zdrowia rzuc.
anna.szyk
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 23 czerwca 2016, 12:54

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: anna.szyk »

Ja stosowalam takie testy, ale to jakis pic na wode... Nigdy nie bylo tak, zeby obydwie kreski byly rownie mocne. Zaszlam w ciaze jak przestalam sie o nia starac, na tzw spontanie ;) Tobie tez polecam.
Majka99
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 14 lipca 2016, 22:22

Re: Pierwsza ciąża?

Post autor: Majka99 »

Często tak jest kiedy zaczynamy odpuszczać wszystko samo się układa
ODPOWIEDZ