Koszt zorganizowania wesela

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Estera
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 29 listopada 2011, 12:59

Koszt zorganizowania wesela

Post autor: Estera »

Mam pytanie do wszystkich doświadczonych w tym temacie :] Chodzi mi o koszt zorganizowania wesela na ok 100-120 osób. Co waszym zdaniem lepiej wybrać: restaurację czy dom ludowy? Zarówno pod względem finansowym jak i organizacyjnym. Bo jak się domyślam każda opcja ma swoje plusy i minusy.......
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: winiarz171 »

Moim zdaniem najlepiej jakaś sala/dom ludowy + firma gastronomiczna typu KEKS/ Trafunek.
Ale jak cenowo wychodzi to nie wiem... Moja siostra tak miała i wszyscy byli zadowoleni( przynajmniej tak mówili). :rotfl:
aleczka
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 5 października 2010, 10:57

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: aleczka »

HMM to zależy jak wyobrażasz sobie wesele czy chcesz odpocząć i niczym się nie zajmować wtedy polecam resteurację ale ona jest dobra gdy gości nie będzie więcej niż 100 bo póżniej to nie bardzo się opłaca ja miałam wesele w domu ludowym z całym tym zamieszaniem pieczeniem gotowaniem i byłam bardzo zadowolona ogólny koszt wesela wyszedł mnie ok 25 tys na 180 osób no niestety koszty się nie zwróciły ale to chyba nie o to chodzi no i oczywiście wszystko co zostało mogłam zabrać do domu i przechować w zamrażarce zapomniałam dodać że wesele było dwu-dniowe fajnie ale pracy naprawdę dużo no i trzeba mieć jeszcze kogoś kto pomoże przynajmniej 7-8 osób dziennie i w sobotę to człowiek już pada z sił ale w białej sukni to dostaję się takiego pawera że można całą noc przetańczyć ....no ale wszystko zależy od ciebie pozdrawiam i udanego wesela życzę
Estera
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 29 listopada 2011, 12:59

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: Estera »

Rozumiem że 25 tys. to koszt samego przyjęcia weselnego a nie całej imprezy tzn. ślub+wesele+wszystkie inne związane z tym wydatki?
trus
Guru
Guru
Posty: 140
Rejestracja: 9 lipca 2010, 09:15

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: trus »

wesele na około 100 osób to około 30 tysięcy...ze wszystkim, bez zbędnych dodatków.
aleczka
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 5 października 2010, 10:57

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: aleczka »

impreza jedzenie,wynajęcie sali ,kucharki ,orkiestry ,naczyń ,kelnerek, teraz ceny są wyższe a to było 2007 roku
agnes_cz
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 7 grudnia 2010, 15:26

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: agnes_cz »

Moje wesele kosztowało ok 35tys. I w tą cenę wliczone jest wszystko.... obrączki, zaliczki, wódka kupiona ponad rok wcześniej, opłaty kościelne, nauki przedmałżeńskie, restauracja na dwa dni (w pierwszy dzień było 131osób, a na poprawinach 92os), stroje, itd. Po prostu zliczyliśmy wszystko co było związane z ślubem i weselem.

Koszt zależy od tego jak się jest rozrzutnym... my staraliśmy się na niektórych rzeczach oszczędzić. Oczywiście tylko na niektórych :)
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: avicularia »

Wydaje mi się, że wesele w domu ludowym wyjdzie taniej niż w restauracji,ale wszystko ma plusy i minusy. W restauracji zamawiasz, ustalasz menu, przyjeżdżasz z rodziną , bawisz się i nic specjalnie Cię nie obchodzi, a jedzenie, które zostaje też zabierasz do domu ( porcje niewydane, wędlinę , sałatki itp), jednak nie bardzo masz wpływ na jakość produktów, bo restauracje mają swoich dostawców i nie masz wpływu na to, od kogo dane mięso przyjedzie. Trafiają się tez nieuczciwi właściciele, którzy nie wywiązują się z umowy i wtedy może dojść do nieprzyjemnych scen. W domu ludowym wszystko jest na głowie Państwa Młodych: przygotowanie sali, wypożyczenie dekoracji, wypożyczenie zastawy stołowej, catering lub kucharka (i pomoce kuchenne), kelnerzy, przygotowanie i sprzątanie toalet( prozaiczna sprawa,ale bardzo ważna na weselu czyli uzupełnianie na bieżąco papieru toaletowego i ręczników papierowych), po weselu sprzątanie sali, znów sprzątanie toalet ,mycie zastawy stołowej ( chyba ,że catering przywozi ze sobą i bierze to na siebie). Naprawdę trzeba przemyśleć, co komu się bardziej opłaca.
Awatar użytkownika
Ryś
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 18 października 2011, 19:19

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: Ryś »

ok 200-300 zł za osobe
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: szmitu3 »

Za nasze wesele w pazdzierniku 2011 wyszlo okolo 30tys zl. Mielismy w domu ludowym , na 2 dni , z kateringiem w opcji 145zl od osoby , na 120 osob , orkiestra na 2 dni . Podobnie do agnes_cz w ta cene wliczone jest wszystko .
Wg mnie jesli robisz wesele w domu ludowym masz wieksze mozliwosci zrobienia wszystkiego tak jak chcesz . Wszystko zalezy od tego jaki wybierzesz katering ( nasz mial wszystko swoje , tzn. kelnerow , kucharki ktore wydawaly jedzenie , ciasto , owoce , napoje , swoja zastawe stolowa , uzupelnianie papieru w toaletach , sprzatanie sali itp .) , i jaka wybierzesz sale , bo niektore domy ludowe tez sa wyposazone w zastawe stolowa .
Wszystko zalezy od pieniedzy , bo mozesz np. wynajac osobe ktora zorganizuje ci przyjecie od A do Z , bo i takie uslugi tez sa , po prostu polozysz kase na stol , wejdziesz na wesele i wyjdziesz z niego ....
Czy bedziesz chcial np. posprzątać sale we własnym zakresie , bo jak masz rodzinę lub znajomych którzy ci pomogą , to zaoszczędzisz.
Wszystko zalezy od ciebie co chcesz , jak , i za ile .
Awatar użytkownika
donut
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 17 lipca 2016, 22:09

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: donut »

Zastanawiam się jakie są koszty zorganizowania wesela na dzień dzisiejszy w okolicach Jasła? Standardy i ceny się trochę pozmieniały, są teraz coraz różniejsze gadżety na weselach ale wstępnie wyliczyliśmy koszt takiego standardowego wesela w restauracji na 80 osób z orkiestrą, fotografem za 40tys. zł. bez zbędnych szmerów bajerów, przy zachowaniu dobrej jakości usług (nie chcemy oszczędzać na jedzeniu, czy muzyce). Czy ta kwota jest adekwatna? Jakie są Wasze doświadczenia?
Awatar użytkownika
lenQa
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 10 lutego 2017, 10:21

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: lenQa »

30-50 tys. w zalezności ile beda ci liczyc za jednego goscia ;)
anka205
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 10 grudnia 2009, 11:58

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: anka205 »

My mamy wesele w domu lodowym z wynajętym cateringiem cena za os. przy 130 os. to 135 zł w tym jest obiad 2 daniowy drugie danie do syta, deser, 4 dania gorące, szampan , przystawki typu sałatki, wędlina itp, pieczywo, ciasto na stołach, napoje zimne i gorące bez ograniczeń, owoce, dekoracja stołów w tym są świece, serwety, obrusy, zastawa stołowa itp, obsługa kucharska i kelnerska, za opłatą 4zł od porcji na osobę można zamówić tort.
PL_
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 listopada 2012, 17:39

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: PL_ »

donut pisze:Zastanawiam się jakie są koszty zorganizowania wesela na dzień dzisiejszy w okolicach Jasła? Standardy i ceny się trochę pozmieniały, są teraz coraz różniejsze gadżety na weselach ale wstępnie wyliczyliśmy koszt takiego standardowego wesela w restauracji na 80 osób z orkiestrą, fotografem za 40tys. zł. bez zbędnych szmerów bajerów, przy zachowaniu dobrej jakości usług (nie chcemy oszczędzać na jedzeniu, czy muzyce). Czy ta kwota jest adekwatna? Jakie są Wasze doświadczenia?
Jak na taką ilość osób to sporo, nie wiem za ile macie sale, ale powinniście się zmieścić w niższej kwocie, nasz na wesele 138 osób +- wyszło 45 tyś ze wszystkim, rok 2016 jak chcesz więcej szczegółów to na Prywatną wiadomość napiszę Ci co i jak.
MamaPoli
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 28 kwietnia 2017, 15:20

Re: Koszt zorganizowania wesela

Post autor: MamaPoli »

Koszty z roku na rok rosną, obecnie to ok.45-50 tys
ODPOWIEDZ