Mamuśki

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Mamuśki

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Drogie Mamusie, proszę o info... Czy dostanę w Jaśle kubek do spłukiwania głowy? A jeśli tak, to gdzie? Niestety nie mam zbyt dużo wolnego czasu, żeby buszować po mieście. Chodzi mi dokładnie o taki kubek, jak na zdjęciu.
Załączniki
kubek.png
kubek.png (18.63 KiB) Przejrzano 4684 razy
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Mamuśki

Post autor: magda17191 »

Dziewczyny a ja mam takie pytanie ...jakich wy proszków i płynów do prania ciuszków dla noworodków używałyście??
A jakiego płynu do kąpieli od urodzenia ?-płynu lub mydełka?
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Zarówno przy Synku i jak i Córci używałam i nadal używam Loveli, do kąpieli emolium i 1 pompkę pianki dziecięcej :)
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Dziewczyny, na wamusiowym sprzedaję kilka ciuszków, mogę zdjęcia wysłać na e-maila to głównie rozmiary L i XL :)
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Mamuśki

Post autor: only me »

Jagoda Fioletowa pisze:Drogie Mamusie, proszę o info... Czy dostanę w Jaśle kubek do spłukiwania głowy? A jeśli tak, to gdzie? Niestety nie mam zbyt dużo wolnego czasu, żeby buszować po mieście. Chodzi mi dokładnie o taki kubek, jak na zdjęciu.
W Jaśle niestety nie spotkałam się z takim wiaderkiem. Posiadam taki, jednak zamówiłam go na allegro i zresztą polecam zakupy on line, gdyż różnice cenowe są niebotyczne... Przykładowo za jedną miseczkę do karmienia firmy Tomme Tippe w Jaśle zapłaciłam 9 zł, a na allegro w cenie 18 zł nabyłam dwie takie same miseczki z przykryciem i łyżeczką. O smoczkach, butelkach i innych akcesoriach niemowlęcych nie wspominając.
magda17191 pisze:Dziewczyny a ja mam takie pytanie ...jakich wy proszków i płynów do prania ciuszków dla noworodków używałyście??
A jakiego płynu do kąpieli od urodzenia ?-płynu lub mydełka?
Ja od pierwszego prania używałam Loveli - najpierw proszku, jednak ubranka były takie szorstkie, potem przerzuciłam się na balsam do prania z Loveli i płyn do płukania tej samej firmy. Do plam po jedzonku używam odplamiacza, Lovela niedawno taki wypuściła. Jakiś miesiąc temu przerzuciłam się na balsam do prania firmy Dzidziuś i jestem mega zadowolona, płacę za niego 13 zł, do tego kupuję płyn do płukania i ubranka są super, mają świetny, delikatny zapaszek. Zaznaczę, że moje dziecko ma atopowe zapalenie skóry. Polecam każdemu, fajna alternatywa dla Loveli, pranie jest bardziej ekonomiczne.

Co do płynu do kąpieli, to od urodzenie kąpałam w Emolium - emulsji do kąpieli. Po jakimś czasie przeszłam na linię Atoperal Baby, świetnie nadaje się do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnienień, suchej, a także właśnie atopowej. Do kąpieli używam pianki, fajny skład, zero parabenów, żadnych pegów i innych syfów. Delikatnie myje małe ciałko i jest baaaaaaaaardzo wydajna. Po kąpieli smaruje moje dziecię emulsją do ciała z tej serii, a na miejsca zmienione chorobowo nakładam maść cholesterolową. Na buźkę stosuję również tę maść i krem Atoperal Baby :) Jestem zadowlona z tych kosmetyków, nie są jakoś bardzo drogie, zamawiam je w aptece internetowej i dobrze na tym wychodzę.
Włoski myję szamponem z Hippa, te kosmetyki mają naprawdę świetne składy i jeszcze lepszą cenę !
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Mamuśki

Post autor: magda17191 »

a myślicie że proszek do prania dzidzius od urodzenia to dobry wybór??
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Mamuśki

Post autor: smerfetka1718 »

myślę, że trudno jest powiedzieć, który będzie najlepszy z tego względu, że każde dziecko jest inne i inaczej reaguje. Ja kupiłam proszek dla niemowląt w sklepie z chemią z Niemiec, mam nadzieję, że moja córeczka, która pojawi się na świecie za 4 tygodnie będzie go tolerować :)
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Mamuśki

Post autor: only me »

Mysle, ze spokojnie mozna go uzywac od pierwszych dni :) W broszurkach ze szkoly rodzenia byla tez o nim mowa :)
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Mamuśki

Post autor: magda17191 »

Ja teraz aktualnie można powiedzieć ze mieszkam w Niemczech bo wczesniej tu pracowałam...ale coś nie mam przekonania do ich niemieckich rzeczy....:) :) i jeśli chodzi o takie kosmetyczne rzeczy czy jakies inne dla maluszka kupuję w Polsce :) chyba przyzwyczajenie do swoich Polskich rzeczy :)
truskawka23
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 marca 2014, 20:39

Re: Mamuśki

Post autor: truskawka23 »

ja osobiście od narodzin córki używałam proszku dzidziuś i naprawdę mogę go polecić nie uczula, raz kupiłam na zmianę inny proszek nie pamiętam nazwy i momentalnie córkę uczuliło. Także jest godny polecenia. :) :)
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Mamuśki

Post autor: magda17191 »

truskawka23 pisze:ja osobiście od narodzin córki używałam proszku dzidziuś i naprawdę mogę go polecić nie uczula, raz kupiłam na zmianę inny proszek nie pamiętam nazwy i momentalnie córkę uczuliło. Także jest godny polecenia. :) :)
a czy po tym proszku nie miałaś takich szorstkich ubranek ?? używałaś może również płynu do płukania ?? czy cały czas tylko proszek :)
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: Mamuśki

Post autor: walentyna »

a ja polecam -ludwik do prania ciuszków dziecięcych albo sensitiv ( białe opakowanie) kupuje na Kazimierza Wielkiego- super delikatnie pachnie schodzą wszystkie plamy .
magda17191
Guru
Guru
Posty: 148
Rejestracja: 12 października 2011, 22:41

Re: Mamuśki

Post autor: magda17191 »

A jeśli chodzi o proszek do prania lovela to czy w tym hipoalergiczny jest tylko do białego ? czy ten do koloru jest również hipoalergiczny?
DoradcaLovela
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 26 marca 2014, 17:26

Re: Mamuśki

Post autor: DoradcaLovela »

magda17191 pisze:A jeśli chodzi o proszek do prania lovela to czy w tym hipoalergiczny jest tylko do białego ? czy ten do koloru jest również hipoalergiczny?
Droga Magda17191,

wszystkie produkty do prania Lovela są hipoalergiczne i delikatne. Mają specjalnie dobrany skład, tak by nie zawierały substancji, które mogłyby podrażnić lub uczulić wrażliwą skórę dziecka. Co ważne, zostały też przebadane kliniczne i mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Dlatego nie musisz mieć żadnych obaw co do bezpieczeństwa ich stosowania :)

Warto pamiętać, że używanie produktów stworzonych z myślą o dzieciach zalecane jest do 3. roku życia. W tym czasie skóra maluszków nie jest jeszcze w pełni ukształtowana i jej budowa różni się od naszej. U dorosłych komórki skóry ułożone są bardzo ciasno - jak dachówki, które ściśle do siebie przylegają. U dzieci zaś leżą one luźniej, przez co nie tworzą właściwej bariery ochronnej i są przepuszczalne dla zanieczyszczeń, temperatury i wszelkich substancji, z którymi skóra ma kontakt. Naczynia krwionośne u maluchów znajdują się też bliżej naskórka i są szersze niż u dorosłego. Wpływa to na większą podatność wchłaniania substancji, które przedostają się przez skórę. Te zawarte w zwykłych środkach mogą być dla maluchów niebezpieczne. Dlatego ważne jest, by delikatne środki stosować przez cały okres wrażliwości skóry dziecka.

Gdybyś miała dodatkowe pytania lub wątpliwości, chętnie pomogę :) Zachęcam też do odwiedzenia strony internetowej programu „3 lata pod ochroną”. Znajdziesz tam ciekawe informacje dotyczące odpowiedniej ochrony i właściwej pielęgnacji skóry maluszka.

Pozdrawiam,
Doradca Lovela
mnk
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 18 grudnia 2012, 09:51

Re: Mamuśki

Post autor: mnk »

Gdzie w Jaśle mogę dostać taką Księgę pamiątkową/album dla maluszka? Z możliwością wklejania zdjęć oraz wpisywania różnych ważnych momentów? :)
ODPOWIEDZ