Mamuśki

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
madziar
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 20:21

Re: Mamuśki

Post autor: madziar »

Dzięki. Muszę uspać moją królewnę i zaczynam ćwiczyć.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Mamuśki

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Również polecam ćwiczenia Weidera, świetnie modelują mięśnie brzucha. Tak na prawdę cały sekret tkwi w 3 sekundowym wytrzymaniu i stałym napięciu mięśni. Wówczas najbardziej się one wzmacniają. Z resztą czuć to po jednym takim treningu :)
Pamiętajcie tylko o prawidłowym oddechu, równomierny wdech i wydech. Bez zatrzymywania oddechu. Jest to ciężkie, ale do opanowania :) Poza tym uważajcie na kręgosłup. Chodzi mi tutaj szczególnie o ćwiczenie nr 6. Nogi są wyprostowane, przez co wydłuża się dźwignia i odcinek lędźwiowy jest bardzo obciążony. Jeżeli miałyście kiedykolwiek problem typu, zespoły bólowe korzeniowe/rzekomokorzeniowe, rwa kulszowa lub (nie daj Boże) przepuklina jądra miażdżystego krążka międzykręgowego to radzę bardzo uważać lub nawet zrezygnować z tego jednego ćwiczenia.
Nie miałam zamiaru Was przestraszyć :] Po prostu w miarę możliwości zwróćcie na to uwagę :)
Pozdrawiam Mamusie :)
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Mamuśki

Post autor: monisia4you »

madziar tylko musisz być konsekwentna i ćwiczyć zgodnie z harmonogramem a6w, znajdziesz go na stronie którą Ci podałam. Do tego jeszcze 200 brzuszków dziennie i efekt murowany. Moim problemem były też nogi i pośladki ale po miesiącu ćwiczeń tych partii moje nogi są szczuplutkie a pośladki mniejsze. Ćwiczenia na nogi najlepiej stosować 3-4 razy w tygodniu. Jak skończyłam a6w to w to miejsce wprowadziłam hula hop . Jakbyś miała pytania to wiesz gdzie mnie szukać ;)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Mamuśki

Post autor: Laura Diaz »

Pewnie moja opinia będzie niepopularna, ale ja A6W nie polecam do schudnięcia po porodzie. Są to ćwiczenia siłowe, które nie spalają tłuszczyku, tylko wzmacniają mięśnie brzucha. efektem są mocne mięśnie i oponka z tłuszczu, która zostaje taka jak była. A ćwicząc bez rozgrzewki i nieprawidłowo, machając brzuszki, można sobie zaszkodzić lub uszkodzić kręgosłup.

Osobiscie polecam Pilatesa. Ćwiczyłam całą ciążę (dopóki jako tako mogłam się ruszać), 3 miesiące po porodzie znów zaczęłam ćwiczyć, obecnie ważę mniej niż przed ciążą i dalej chudnę, choć ćwiczę już mniej. Ale przed tymi ćwiczeniami obowiązkowo rozgrzewka - 30 min kardio na orbitreku. I taką rozgrzewkę min 10 min należy robić zawsze, bo jak mięśnie są nierozgrzane, to choćbyście machnęły 1000 brzuszków, nic to wam nie da :P

Poza tym każde ćwiczenia aerobowe wam pomogą - bieganie, rowerek, wspomniany orbitrek, pływanie, energiczny marsz. I nie ma czegoś takiego, że chudnie się z jednej tylko partii ciała - chudnie się wszedzie :hyhy:

Żeby nie było - ja też mam zrobioną całą 'szóstkę', efekt był znikomy :) szkoda czasu i zdrowia.
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Ja od poniedziałku idę na zumbę :)
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Mamuśki

Post autor: nitro »

A ja powiem nie jestem mamusią ale podstawa to dieta (redukcyjna np) to 60% sukcesu, najlepszy będzie rower,bieganie bo te weidery i brzuszki codzienne tylko spalą mięśnie,jak już to 2 razy w tygodniu
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Rany julek, jak ja nie lubię słowa "dieta", kojarzy mi się w milionem ograniczeń, zakazami i głodówką, czyż nie lepiej użyć słowa zdrowe odżywianie?
Zdrowe to zdrowe, a odżywianie to odżywianie... Jeśli ktoś stosuje diety, to przyjdzie i czas na jej zakończenie, a zdrowe odżywianie może być stosowane przez całe życie :-) I brzmi tak bardziej.... POZYTYWNIE!
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Mamuśki

Post autor: nitro »

Ale nie chodzi o głodówkę czy zdrowe odżywianie tylko rozpisaną co do godziny, ilości i składników. Nic nie da jedzenie samej sałaty i bananów bo są zdrowe, musisz miec zbilansowane wszystko: białko, weglowodany i inne składniki. Niektórzy myslą, że pomachają codziennie ciężarkami i będą mieć super efekt :)
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Oj, ja tak nie myślę, wiem, ze osiągnięcie celu, to duża harówka! Ale jeśli mają zgrabną figurkę, a do tego pomachają ciężarkami to będą mieć super efekt ;)

Jest jeszcze dużo zdrowych składników, nie tylko warzywa i owoce, wszystko zależy od "zdrowego" przyrządzenia.
madziar
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 stycznia 2009, 20:21

Re: Mamuśki

Post autor: madziar »

na pewno będę ćwiczyć codziennie. Co do ćwiczeń nóg to muszę uważać. W pierwszejciąży zrobiły mi się żylaki, które teraz kwalifikują się do zabiegu.
trus
Guru
Guru
Posty: 140
Rejestracja: 9 lipca 2010, 09:15

Re: Mamuśki

Post autor: trus »

"przeczkola".... tego jeszcze nie było...
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: Mamuśki

Post autor: lenkamii »

trus pisze:"przeczkola".... tego jeszcze nie było...


Trus nie bądź taki widzisz że dziewczyna kończy studia ;DD
Witka
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 7 grudnia 2011, 00:06

Re: Mamuśki

Post autor: Witka »

php_symfony2 pisze:Mam synka i nie mam czau dla siebie właśnie kończe studia i musze iść na staż i rano go do przeczkola prywatnego wozić na któr połowamojego wnagrodzenia pódzie ,druga połowa na paliwo.E eeeeeeeeeeeee
Wiesz troszkę mnie to dziwi że nie masz czasu dla siebie bo masz synka ale na pisanie na forum masz czas. Parę dni temu się zalogowałaś a już masz prawie setkę postów a i po pisowni nie widać po tobie studentki :wstyd:
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: Mamuśki

Post autor: mała111 »

Witka pisze:
php_symfony2 pisze:Mam synka i nie mam czau dla siebie właśnie kończe studia i musze iść na staż i rano go do przeczkola prywatnego wozić na któr połowamojego wnagrodzenia pódzie ,druga połowa na paliwo.E eeeeeeeeeeeee
Wiesz troszkę mnie to dziwi że nie masz czasu dla siebie bo masz synka ale na pisanie na forum masz czas. Parę dni temu się zalogowałaś a już masz prawie setkę postów a i po pisowni nie widać po tobie studentki :wstyd:
heheh muszę przyznać że tyle byków w jednym poście nie widziałam :rotfl: proponuje pierwsze zainwestować w słownik a później w studia :padam: widać że nie masz czasu bo literówek mnóstwo :wstyd:
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Rozbawiła mnie do łez :rotfl:
ODPOWIEDZ