Mamuśki

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Maxmaks
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 23 listopada 2009, 23:53

Re: Mamuśki

Post autor: Maxmaks »

jeszcze tylko tydzień mozna zgłaszać dzieciaczki do konkursu, nagroda DARMOWA SESJA ZDJĘCIOWA
więcej szczegółów....
http://www.ogloszenia.jaslo4u.pl/oglosz ... p?id=72191
http://www.facebook.com/pages/Artystycz ... 9814775018
zapraszam....:)
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Mój Kuba już jest za duży, niestety :)
lalaking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 11 marca 2012, 09:32

Re: Mamuśki

Post autor: lalaking »

Witam Mamuśki!!
bardzo fajne forum :) Mnie na szczęście żadne ćwiczenia nie były potrzebne jakoś wszystko samo zeszło do stanu przed ciążą
( mam 2 dziewczynki 4 i 2 lata) Pozdrawiam wszystkie Mamuśki siedzące w domu ze swoimi pociechami:)
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Ooo, lalaking, tylko pozazdrościć szybkiego powrotu do formy :)

Również Cię pozdrawiam i mam nadzieje, że do zobaczenia kiedyś na spacerze :)
lalaking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 11 marca 2012, 09:32

Re: Mamuśki

Post autor: lalaking »

:))
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Mamuśki

Post autor: monisia4you »

A powiedzcie mi mamusie kiedy wasze pociechy zaczeły mówić. Bo moja córcia ma 22 m-ce i za bardzo się nie zabiera za to
lalaking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 11 marca 2012, 09:32

Re: Mamuśki

Post autor: lalaking »

Moja tez tak miała tylko mama , baba, tata a jak miała 25 mies to już wszystko zaczęła powtarzać i gada jak najęta:)
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: Mamuśki

Post autor: Tenshi »

Mojej koleżanki córa, miała 22 miesiące jak liczyła, ale to tylko dzięki jej starszemu bratu, bo kiedy on się uczył, to ona szybko łapała... Iza, mama dzieciaków była w szoku, kiedy Krystian liczył razem z nią do 10. Myślę, że duży wpływ na to ma to, czy mówimy dużo do dziecka czy nie. Czy pozwalamy mu odpowiedzieć na pytanie, czy jego odpowiedź kończy się tylko stwierdzeniem tak lub nie. Można się też spotkać z tym, że mama pyta dziecka: kanapka, herbatka, soczek, siku? Zamiast zapytać: czego potrzebujesz, to sami proponujemy multum odpowiedzi, aż w końcu trafimy na tą odpowiednią, a dziecko po prostu przytaknie i tyle z jego rozmowy.
Sama się na tym złapałam ... ;) Aczkolwiek dużo nie wymagam od moje roczniaka, bo to jeszcze dzidziuś :)
Może też jest nieśmiała? :)
Ale co ja tam wiem, Wy strasze Mamusie na pewno wiecie więcej :)
Witka
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 7 grudnia 2011, 00:06

Re: Mamuśki

Post autor: Witka »

Moja córcia mając 3 latka dopiero zaczęła mówić zdaniami bo wcześniej było tylko mama i ki ,i nawet był problem czy się w przedszkolu do gada ale teraz ma 5 lat i nie ma z tym problemu, czasem nawet mówi za dużo.
A synek ma teraz 17 miesięcy i nic nawet mama nie mówi ale mnie to nie przeraża bo wiem że przyjdzie czas to powie np "cześć kochana mamusiu"
onomatopeja
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 8 lutego 2012, 22:10

Re: Mamuśki

Post autor: onomatopeja »

Moja niunia ma teraz 19 miesiecy mówi, powtarza praktycznie wszystko, myślę że dużą zasługą tego jest to ze siedzę z nią w domu i cały czas mówię do niej, mała zaczyna teraz mówić zdaniami, oczywiście jeszcze nie odmienia ale nie wymagajmy za wiele.. dla porównania kolezanka ma chłopca ktory skonczył 2 latka i ciężko mu mama nawet wychodzi.. ale myslę ze to kazde dziecko indywidualnie, na kazdego przyjdzie czas i pora..
lalaking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 11 marca 2012, 09:32

Re: Mamuśki

Post autor: lalaking »

dokładnie! jeszcze się w życiu każdy nagada:)
Nie ma się co przejmować ze jeszcze nie mówi bo jak już zacznie to końca nie będzie widać ( a dlaczego tak?, a jaki kolor ma...?, a ile..?, itp itd.):)
Witka
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 7 grudnia 2011, 00:06

Re: Mamuśki

Post autor: Witka »

Masz racje onomatopeja każde dziecko jest inne i jedno wcześniej mówi a inne później dla porównania mojej koleżanki syn mając rok mówił wyraźnie całymi zdaniami i gdybym nie słyszała to bym w to nie uwierzyła. Moje dzieci maja z tym problem i do dziś z córcią chodzę do logopedy ,ale przyjdzie czas że i mały zacznie mówić.
kasiek0011
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 28 października 2011, 08:20

Re: Mamuśki

Post autor: kasiek0011 »

Witajcie Mamuśki :)

też jestem mamą, ale już dość dużych szkrabów- moja córeczka ma 4 i pół roku a synek 5 i pół. Tak więc pieluchy, nauka chodzenia i mówienia już dawno za nami ;)
Co do rozterek odnośnie mówienia, to tak jak wspominałyście, wydaje mi się, że nie trzeba się martwić na zapas, każde ma swój czas. No chyba, że dziecko nie reaguje na naszą mowę do nich, albo mając ok 3 lat nie mówi, lub są to tylko pojedyncze, nieliczne wyrazy.
Mój syn dopiero mając 2 i pół roku zaczął składać słowa w proste zdania, natomiast córka mając 18 miesięcy mówiła pełnymi zdaniami tak, że można było z nią porozmawiać jak z 4letnim dzieckiem. Zresztą, to też zależy od wielu czynników. Tak jak już któraś z Was wspominała, jeśli się dużo z dzieckiem rozmawia, to na pewno mu to ułatwi "sprawę", chociaż nie jest to regułą. No i jeśli maluch ma starsze rodzeństwo, to dużo szybciej się rozwija. Podobno też dziewczynki szybciej nabywają różne umiejętności. U mnie to się potwierdza, ale wiadomo, że każde dziecko jest inne i ma swój czas na rozwój.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: Mamuśki

Post autor: monisia4you »

Trochę mnie uspokoiłyście, ja czekam na ten dzień kiedy jej się języczek rozwiąże i będzie sypać słówkami. My to tak chyba wszystko późno, bo i ząbki dopiero na roczek się pojawiły jedynie to chodzić zaczęła bardzo wcześnie bo jak miała 9,5 miesiąca . A rozmawiam z nią cały dzień praktycznie , zachęcam do mówienia, pokazuje obrazki i pytam co to jest. Odpowiada ale bardzo niewyraźnie. Ale myślę że za bardzo nie ma co dziecka zmuszać do mówienia. Wyczytałam gdzieś że dzieci które zaczynają później mówić są inteligentniejsze i uzdolnione. Tak więc teraz troszkę jej odpuszczam, za to zaczynamy brać się za malowanie farbami z tego względu że bardzo to lubi. A oto nasze małe wypociny
Załączniki
P1140384.JPG
P1140383.JPG
P1140361.JPG
Witka
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 7 grudnia 2011, 00:06

Re: Mamuśki

Post autor: Witka »

Prześliczne te wasze wypociny
ODPOWIEDZ