Strona 1 z 1

Jawne wynagrodzenia pracowników Starostwa w Pucku

PostNapisane: 7 stycznia 2018, 10:43
przez HOWARD
Informujemy, że Starosta Pucki po naszej skardze i prawomocnym wyroku WSA w Gdańsku (sygn. akt II SAB/Gd 48/17) udostępnił informacje publiczne dotyczące ok. 100 pracowników Starostwa Powiatowego w Pucku, pełniących funkcje publiczne, i tak:

wynagrodzenia brutto za miesiąc kwiecień 2017 r. każdego z pracowników Starostwa pełniących funkcje publiczne (czyli nie pełniących funkcji usługowych, technicznych, jak np. konserwator, kierowca, osoby sprzątające, itp.) z podaniem imienia, nazwiska, stanowiska służbowego (referatu) i przyporządkowanej kwoty brutto tegoż wynagrodzenia.

zestawienie pracowników Starostwa pełniących funkcje publiczne (imiona i nazwiska) z podziałem na Wydział/Referat/Stanowisko (itd.) wraz ze wskazaniem nazwy ukończonego kierunku studiów lub szkoły (+ specjalność, + ewentualnie nazwa kierunku ukończonych studiów podyplomowych – jeśli dotyczy) tego pracownika.


Wszystko dotyczące sprawy (wraz z przedmiotowymi informacjami) znajduje się w AKTUALIZACJI artykułu na dole strony:

http://www.zaleze.com/starosta-pucki-przegral-w-gdanskim-wsa-w-sprawie-o-jawnosc-wynagrodzen-nagrod-i-wyksztalcenia-pracownikow/

To kolejny wyrok, po którym ujawniana jest informacja publiczna dotycząca wynagrodzeń brutto prawie wszystkich pracowników urzędu (prócz tych wykonujących jedynie czynności usługowe, jak sprzątaczka, konserwator, kierowca czy palacz c.o.).

Czy Starostwo Powiatowe w Jaśle lub/i Urząd Miasta w Jaśle będzie chciało udostępnić przedmiotowe informacje w BIP albo na wniosek? :szok:

Re: Jawne wynagrodzenia pracowników Starostwa w Pucku

PostNapisane: 7 stycznia 2018, 21:22
przez leśmian.pl
Niesamowita konsekwencja dziennikarza (wnioskodawcy) dała oczekiwane rezultaty.Naczelnik Dziewięcin w imieniu Starosty długo,ale bezskutecznie zwodził,kręcił,powoływał się na niewłaściwe przepisy oraz ignorował wyroki WSA i NSA ,aż w końcu pod groźbą kary za niewykonanie wyroków ujawnił dane,które jednak są informacją publiczną.Owszem,prawo chroni dane i zarobki osób pracujących poza sferą publiczną.W przypadku samorządów,jeśli wynagrodzenia i premie są bulwersujące swoją wysokością,to władze wszelkimi sposobami starają się je ukryć i jak się okazało w Pucku,trzeba było wiele zabiegów aby to prawo wyegzekwować... :super: :hurra:

Re: Jawne wynagrodzenia pracowników Starostwa w Pucku

PostNapisane: 8 stycznia 2018, 13:53
przez michalpodroznik
Ciekawe to Starostwo. Czwórka pracowników z wydziałów: rolnictwa i gospodarki gruntami pracuje za brutto "0" (słownie: zero) złotych :szok:
Rozumiem, że to wolontariat, tak?

Re: Jawne wynagrodzenia pracowników Starostwa w Pucku

PostNapisane: 8 stycznia 2018, 22:23
przez HOWARD
michalpodroznik napisał(a):Ciekawe to Starostwo. Czwórka pracowników z wydziałów: rolnictwa i gospodarki gruntami pracuje za brutto "0" (słownie: zero) złotych :szok:
Rozumiem, że to wolontariat, tak?


Nie doczytałeś artykułu :kwasny:
Tam jest wyjaśnione z czego to wynika...

Re: Jawne wynagrodzenia pracowników Starostwa w Pucku

PostNapisane: 26 stycznia 2018, 14:47
przez olimp-i-ja
Sądzę, że warto się w tym temacie doradzić znajomych. Oni z całą pewnością będą w stanie pomóc...