ściany dźwiękoszczelne

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
mariusz.s
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 lipca 2014, 09:13

ściany dźwiękoszczelne

Post autor: mariusz.s »

Tak jak w temacie: ktoś coś - posiada lub orientuje się cokolwiek? Od czasu do czasy lubię wyciągnąć swój bas i nie chciałbym zamęczyć domowników. Będę wdzieczny za każdą poradę lub konkretną firmę, która może coś takiego zrobić.
Marta25
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 20 września 2013, 19:12

Re: ściany dźwiękoszczelne

Post autor: Marta25 »

Takie ściany to by się moim sąsiadom przydały :) strasznie hałaśliwe towarzystwo
piotrkaczmarek01
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 listopada 2014, 13:30

Re: ściany dźwiękoszczelne

Post autor: piotrkaczmarek01 »

Szczególnie w blokach jest problem z utrzymaniem ciszy przez sąsiadów więc takie ściny jak najbardziej by się przydały, ciekawi mnie w jakich one są cenach.
olga1983
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 1 lipca 2015, 20:51

Re: ściany dźwiękoszczelne

Post autor: olga1983 »

A o czymś profesjonalnym nie myślałeś? Są chyba jakieś technologie wyciszania pomieszczeń.
michalpodroznik
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 6 lipca 2013, 20:40

Re: ściany dźwiękoszczelne

Post autor: michalpodroznik »

@mariusz.s

30-40 lat temu, gdy nie było rozwiniętej technologii powierzchni dźwiękochłonnych, najtańszym, najprostszym technologicznie i najbardziej skutecznym sposobem było wykonanie okładzin ścian oraz stropów przy pomocy... tekturowych wytłoczek do jajek. Najlepsze były te duże powierzchniowo, w kwadracie chyba 8x8 jaj. Wykonanie takiej okładziny przy zastosowaniu "wytłoczka na wytłoczkę" - z pustką powietrzną w środku, daje stosunkowo dobre efekty, np. w mieszkaniu w bloku.

Obecnie w studiach nagrań i w studiach telewizyjnych (a sam miałem przyjemność uczestniczyć w projektowaniu i budowie studia nagrań telewizyjnych) stosuje się zaawansowane technologicznie metody projektowania i budowy oddzieleń dźwiękochłonnych. Podstawa to przede wszystkim projekt akustyki wnętrz, opracowany przez fachowca w tej dziedzinie. W Polsce jest tylko kilku dobrych fachowców - akustyków budowlanych. O szczegółach nie będę mówił, ale do budowy oddzieleń dźwiękochłonnych używa się między innymi specjalnych gatunków drewna, specjalistyczne konstrukcje ścianek drewnianych z wypełnieniem z wełny akustycznej, grube tkaniny dźwiękochłonne, okładziny drewniane specjalnej konstrukcji, maty gumowe oraz ściany np. ze specjalnie ułożonych cegieł dziurawek i pustaków ceramicznych (chodzi o maksymalne wykorzystanie pustek powietrznych w tych elementach). To projektuje i dobiera inżynier - akustyk budowlany, z wydatną pomocą architekta, który ma doświadczenie w dziedzinie projektowania tego typu studiów.

Spróbuj z wytłoczkami na początek. Tak np. rockmani uszczelniali od dźwięków pomieszczenia, w których mieli próby swych zespołów. Gdy się wchodzi np. do pokoju wyłożonego wytłoczkami, to jest niezły klimacik :) Powodzenia
Awatar użytkownika
Balzac30
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 30 listopada 2017, 01:05
Lokalizacja: Jasło

Re: ściany dźwiękoszczelne

Post autor: Balzac30 »

są takie specjalne gąbki tylko nie pamiętaj jak się nazywają. A sposób z wytłoczkami też znam i co najlepsze chyba jest najskuteczniejszy :) tylko wizualnie wygląda jak wygląda
ODPOWIEDZ