Złoto - inwestować?

Kobiety zakaz wstępu :]

Moderatorzy: paul_proteus, President

Złoto - inwestować?

Postprzez MILORD » 26 stycznia 2015, 00:05

Nie wiem, czy są na forum osoby zainteresowane tym tematem, ale może ktoś się jednak znajdzie. Otóż po głowie chodzi mi myśl kupienia złota, np. w postaci monet lub sztabek. Nie myślę tu oczywiście o wyrobach jubilerskich. Tylko i wyłącznie takie typowe złoto inwestycyjne. Na razie szukam jakiś ogólnych informacji w tym temacie, próbuję zgłębiać wiedzę, podstawowe definicje, m.in. jakie są próby złota - pod tym linkiem jest to wyjaśnione, obserwuje kurs złota. Ale oczywiście to tylko ogólne informacje.

Po pierwsze mam pytanie, czy znacie jakieś wartościowe blogi/portale poświęcone inwestowaniu w złoto?

Po drugie co sądzicie o takim sposobie lokowanie pieniędzy? Na razie nie mówię tu o dużych kwotach, ale np. 10 000 zł - czy warto mieć taką sumę ulokowaną w złocie?
MILORD
Debiutant
Debiutant

Re: Złoto - inwestować?

Postprzez łodyniec » 26 stycznia 2015, 09:23

lepiej w złoto niż w Franka :P
łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Mars1024 » 26 stycznia 2015, 09:46

WIDZE KOLEGO ŻE JESTES TAKI MĄDRY >>>>>>>>> NO ALE NIE DO KOŃCA .
Niema leprzej lokaty jak >>>>>KUPNO ZIEMI , ALE jak TO SIĘ MÓWI już pozamiatane , a mianowicie kupno ziemi z byłych PGR-ów i JE ZALESIĆ i BRAĆ DOPŁATY UNIJNE .
TO JEST NAJLEPRZE LOKATA :P A lokata w złoto = WIELKA NIEWIADOMA .
PANIE >>>>>> ŁO >>>>>>>>> CH >>>>>>>> :cwaniak: ho
Mars1024
Guru
Guru

Postprzez łodyniec » 2 lutego 2015, 17:25

Mars1024 napisał(a):WIDZE KOLEGO ŻE JESTES TAKI MĄDRY >>>>>>>>> NO ALE NIE DO KOŃCA .
Niema leprzej lokaty jak >>>>>KUPNO ZIEMI , ALE jak TO SIĘ MÓWI już pozamiatane , a mianowicie kupno ziemi z byłych PGR-ów i JE ZALESIĆ i BRAĆ DOPŁATY UNIJNE .
TO JEST NAJLEPRZE LOKATA :P A lokata w złoto = WIELKA NIEWIADOMA .
PANIE >>>>>> ŁO >>>>>>>>> CH >>>>>>>> :cwaniak: ho

Złoto nigdy nie straci na wartości :P nawet jeśli złotówka upadnie ,dolar upadnie ,to złoto swoją wartość będzie miało zawsze.
łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez ewelina546 » 31 sierpnia 2015, 21:57

Hmmm, trudne pytanie. Z obserwacji rynku wynika, że złoto stoi i stało całkiem dobrze a nic nie zapowiada zmian w najbliższym czasie, więc chyba warto. Tylko pozostaje kwestia wyboru odpowiedniej firmy do współpracy. Poczytaj opinie o http://www.mennicastaropolska.pl/ - znają się na temacie, mają doświadczenie i co ważne - gwarantują bezpieczeństwo transakcji. Ja bym się skusiła, gdybym miała nadmiar gotówki.
ewelina546
Bywalec
Bywalec

Postprzez sixman » 3 września 2015, 19:11

inwestycja w wszystko ma sens, tylko trzeba to robić z głową. Wpisz w wyszukiwarce inwenstycja w złoto, a na drugim miejscu masz przewodnik :)
sixman
Debiutant
Debiutant

Postprzez Tadzik74 » 5 września 2015, 17:51

Bańka spekulacyjna niedługo pęknie i się co niektórzy zdziwią, jak nagle znajdą się na samym dnie. Lepiej inwestować w inne surowce, byle nie ropę.
Tadzik74
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez tomogedac » 17 września 2015, 22:12

Przy 10 tys wielkiego zysku to nie bedziesz miec
tomogedac
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez furman » 6 października 2015, 09:50

A ja jestem bardzo sceptyczny jeśli chodzi o inwestycję w złoto. Nie wiem czy w chwili obecnej jest to takie opłacalne z uwagi na to,że cena złota spada oraz są głosy w sprawie tego, że niektóre państwa zamierzają wypuszczać na rynek swoje zapasy złota.
O wiele lepijej jest zainwestować w lokatę. Są wprawdzie nisko oprocentowane ale da się znaleźć lepsze oferty. Zerknijcie sobie na stronę:
http://www.e-etat.pl/abc-lokat-bankowych/ - jest tutaj wpis a blogu o tym na co zwracać uwagę wybierając taką lokatę.

Druga opcja to nieruchomości ale do tego trzeba mieć już większy kapitał.
furman
Guru
Guru

Postprzez Warka82 » 12 października 2015, 22:01

Złoto, sztuka i ziemia - trzy niezaprzeczalnie świetnie inwestycje, szczególnie przydatne w czasie wojny ;) także przyda się, na czasie, a złoto zawsze będzie w cenie.
Warka82
Debiutant
Debiutant

Postprzez tatar » 19 listopada 2015, 14:26

A co sadzicie o inwestowaniu w srebro?
tatar
Guru
Guru

Postprzez choosen » 19 listopada 2015, 20:17

passe. Teraz jest nisza na inwestowanie w kawie. Dziś jest nowy artykuł o tym na onecie, jak nie nziknął to można poczytać. Ewnetualnie zawsze dobra inwestycja w wino - vide Kondrat Marek.
choosen
Debiutant
Debiutant

Postprzez asterka » 20 listopada 2015, 07:44

złoto odpada,mozna skończyć jak pewien poseł .
asterka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez kater » 20 listopada 2015, 11:43

Ja bym powiedział,ze obecnie jest bardzo dobry czas na inwestycję w kruszce Jest chwilowy spadek cen. Złoto oraz srebro odnotowywały takie spadki w przeszłości ale ich cena od wielu lat w ujęciu całościowym rośnie .Za to pieniądze nie są takie bezpieczne. Zobaczcie co dzieje się obecnie w Europie. Sytuacja jest niepewna. Lokaty są nisko oprocentowane a fundusze inwestycyjne niepewne.
Srebro daje dobrą stopę zwrotu a monety oraz sztabki są w korzystnych cenach. Zerknijcie sobie chociażby tutaj: http://denarius.pl/ - obecnie mają tam spory wybór takich monet inwestycyjnych ( byłem raz w ich sklepie w Warszawie na Marszałkowskiej).
kater
Guru
Guru

Postprzez luc » 20 listopada 2015, 20:28

Warka82 napisał(a):Złoto, sztuka i ziemia - trzy niezaprzeczalnie świetnie inwestycje, szczególnie przydatne w czasie wojny ;) także przyda się, na czasie, a złoto zawsze będzie w cenie.

W czasie wojny to przydałoby się coś innego,niestety dostać pozwolenie zwłaszcza w naszym kraju to problem.
luc
VIP
VIP

Następna strona

Powrót do Planeta facetów