Zdobienie krzesła

Kobiety zakaz wstępu :]

Moderatorzy: paul_proteus, President

Zdobienie krzesła

Postprzez koniaks » 11 sierpnia 2017, 10:53

Mam stare krzesło, które chciałabym postawić na moim tarasie, który urządzony jest trochę w prowansalskim stylu. Jak się zdobi takie krzesła i nadaje im taki stary charakter?
koniaks
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Zdobienie krzesła

Postprzez Ekspert_Bondex_ » 24 sierpnia 2017, 13:42

Witaj!
Styl prowansalski to świetny pomysł! Nadaje meblom niepowtarzalnego klimatu. Charakterystyczne elementy graficzne to kwiaty, w szczególności lawendy. Ważne żeby całość utrzymać w pastelowych barwach. Charakterystyczne kolory to: żółcie, błękit, łagodny fiolet oraz kolory naturalnych kamieni. Możesz pomalować mebel na wybrany przez Ciebie kolor, a następnie za pomocą zrobionych przez siebie szablonów, lub kupionych w sklepie, czy w sieci odrysować i wymalować wybrane wzory. Taka renowacja krzesła, wymaga nieco więcej pracy, ale myślę że będziesz zadowolona z efektów.

Pozdrawiam serdecznie,
Ekspert Bondex
Ekspert_Bondex_
Debiutant
Debiutant

Postprzez Maciek77 » 30 sierpnia 2017, 11:12

Do malowania starych mebli dobre są farby kredowe, trochę kosztują, ale efekt jest ekstra!
Maciek77
Weteran
Weteran

Postprzez jasiek88 » 31 sierpnia 2017, 22:10

Widziałem kiedyś w tv jak malowali takie meble na biało a potem szczotka druciana i jazda. Efekt był taki jaki chcieli uzyskać ale za mna takie meble w ogóle nie przemawiają. Tak na chłopski rozum to pewnie można jakoś opalić palnikiem i dopiero wtedy szczorką :/
jasiek88
Debiutant
Debiutant

Postprzez baranowski » 22 września 2017, 08:28

Spróbuj zaimpregnować go Imnpregnatem http://drewnochron.pl/Produkty/Impregna ... okotworczy, nada mu nowy, "świeższy" wygląd.
baranowski
Początkujący
Początkujący

Powrót do Planeta facetów