kilka moich fotografii

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

Trochę przekombinowane,
winieta i rozmycie zrobione na PS.
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: kilka moich fotografii

Post autor: dragon »

rozmycie to widać od razu, że pochodzi z PS, ale brakowało mi pewności co do winiety
henek222
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 27 kwietnia 2010, 13:05

Re: kilka moich fotografii

Post autor: henek222 »

ładna fotka ;] :D
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

tym razem również dodałem winietke,
Załączniki
P1000881.jpg
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: kilka moich fotografii

Post autor: dragon »

ale w jakim celu?
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

myślę że fajnie pasuje z kolorami z fotografii
środek jasny, boki lekko ciemniejsze, tak mi się podoba.
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: kilka moich fotografii

Post autor: dragon »

no więc OK:)
A co do kadru (moim skromnym zdaniem), to za mało góry i przez to ścięte są czubki roślin - a szkoda, bo ich odbicia w wodzie są
pastel
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwietnia 2009, 22:23

Re: kilka moich fotografii

Post autor: pastel »

Słaby kadr i w dodatku nie wiem co chciałeś pokazac na tym zdjęciu - chociaż wiem - trzcinę czy coś tam, ale nie wyszło. Wejdź na cyberfoto, obiektywnych, digart, deviantart i oglądaj prace innych, czytaj tutki i próbuj. I nie zawsze wierz gdy ktoś wychwala Twoje zdjęcie, chociaż nie jest "cudowne". Lepsza jest ostra krytyka niż lizanie po tyłku, bo daje to przynajmniej kopa do dalszej pracy.
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: kilka moich fotografii

Post autor: dragon »

pastel pisze:Słaby kadr i w dodatku nie wiem co chciałeś pokazac na tym zdjęciu - chociaż wiem - trzcinę czy coś tam, ale nie wyszło. Wejdź na cyberfoto, obiektywnych, digart, deviantart i oglądaj prace innych, czytaj tutki i próbuj. I nie zawsze wierz gdy ktoś wychwala Twoje zdjęcie, chociaż nie jest "cudowne". Lepsza jest ostra krytyka niż lizanie po tyłku, bo daje to przynajmniej kopa do dalszej pracy.
Więc jeśli nie interesują Cię fałszywe pochwały, to zarejestruj się na: www.plfoto.com
pastel
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwietnia 2009, 22:23

Re: kilka moich fotografii

Post autor: pastel »

Rzeczywiście masz rację - w tym momencie na digarcie i devie jest typowe lizanie po tyłkach byle tylko otrzymac również wysoką ocenę, choc dużo można nauczyc sie patrząc na prace "mistrzów". Na cyberfoto jest w miarę rzeczowo, choc przeważają osoby dopiero zaczynające przygodę z fotografią. Najlepsze galerie to obiektywni i plfoto (które podałeś, a o którym ja zapomniałem). :)
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

Wracając do poprzedniego zdjęcia to zgadzam się kadr jest kiepski, ale takie zdjęcie zrobiłem aparatem i kadru nie dało się poprawić.
A co chciałem pokazać? no to co jest na zdjęciu czyli roślinki i ich odbicie. Szkoda, że są z góry ucięte. Wiem, że to psuje zdjęcie.

Dzięki za adresy niektórych stron, kilka znam, kilka nie znałem. Lubię oglądać zdjęcia innych.
Te zdjęcia, które teraz wrzucam na forum to są moje starsze fotki po tuningu w PS. Robiłem je w formacie jpg, teraz robię w formacie RAW co daje mi większe możliwości edycji, nie tracąc zbyt dużo na jakości. Inną sprawą jest to że wszelkie korekcji barw, kolorów robię korzystając z laptopa, a to raczej nie jest zbyt profesjonalne narzędzie do edycji fotografii.
Załączniki
P1090871.jpg
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: kilka moich fotografii

Post autor: dragon »

Moim skromnym zdaniem (pomijając, że krzywo - zakładam, iż jest to celowa krzywizna ...) przeszkadza ten bałagan w tle i nie bardzo wiadomo co jest głównym motywem: trawy czy zabudowania ...
mafia37
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 30 grudnia 2009, 21:35

Re: kilka moich fotografii

Post autor: mafia37 »

fotka :ok:
geo
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 12:04

Re: kilka moich fotografii

Post autor: geo »

mafia37 pisze:fotka :ok:
Żartujesz -prawda ?

Fota jest słaba.
Okropna winieta, a właściwie to nawet trudno winietą nazwać. Zdjecie jest przepalone, źle skadrowane, oko błądzi bo nie ma punktu zaczepienia i zwyczajnie jest nieciekawie.
Sory za obrzydliwy komentarz, oby Cię zmobilizował do lepszych fot.
Zdrów

Ps. I jeszcze ten podpis na zdjęciu.... :szok:
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: kilka moich fotografii

Post autor: lukasz_jaslo »

Krzywizna zamierzona, dwie linie schodzą się w jednym miejscu.
Pierwszym planem oczywiście jest trawa, tłem jest tu dalszy rozmyty plan. Może rozmycie jest słabe i bardziej wzrok przyciągają te czerwone dachy. A może lepszym rozwiązaniem było by wyretuszowanie dachów na PS. Nie wiem nie próbowałem.
Winieta? to prawda trudno to nazwać winietą. Chciałem tylko podkreślić rogi zdjęcia. I tak zrobiłem. Nie zależało mi na typowej winiecie, ramce.
Kadr powinien wyglądać raczej chyba tak: mniej nieba i zdjęcie bardziej na lewo. Pośpiech - zabija.
Pozdr :piwo:
ODPOWIEDZ