Zakup nowego aparatu

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Zakup nowego aparatu

Post autor: Czarny Lotos »

Witam !!!

Zamierzam kupić nowy aparat w przedziale 500 - 1000 zł.

Chciałem zapytać się - na co i na jakie parametry zwracać uwagę w takich tanich aparatach oraz jakiej firmy najlepiej kupić :?: :?: :?:

Od razu zaznaczam, że mam mi służyć wyłącznie do robienia amatorskich zdjęć np. z wyjazdów, wakacji, spotkań.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
klapouch
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 2 marca 2009, 13:54

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: klapouch »

ja tam się bardzo nie znam, ale jest jeden podstawowy błąd, który jest często popełniany - patrz na zoom tylko i wyłącznie optyczny, nie cyfrowy! :)
A poza tym nie daj się skusić na nie wiadomo ile megapixeli, no chyba, że masz zamiar robić duże odbitki ;)
Myslę, że wiele nie pomogłam, bo to podstawy, na obiektywach się nie znam, ale pomyslę jeszcze :D

Aha, jeśli chodzi o firmę/model:
Ja mam Sony CyberShot w170. Powiem szczerze: makro do kitu, zdjęcia ładne, ale przy dobrym oświetleniu, drogie karty pamięci. No ale ogólnie nie jest tak źle.
Jesli teraz miałabym kupować, to myslę, że popatrzyłabym na Panasonica Lumixa.
Ale ja już się za lustrzanką będę chyba oglądała :)

I może pogrzeb trochę po forach:

http://klub-internautow.pl/index.php?topic=803.0

http://www.forum.wiecbork.eu/topics34/j ... vt1454.htm

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1312823.html

http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=3261

... i masa innych :)
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: winiarz171 »

zgadzam sie z koleżanką, nie daj sie nabrac na duzo mpx , wg mnie wystarczająco jest 8 mpx, chociaz ja zdjecia robie na ustawionych 5. Tak samo zoom...tylko i wyłącznie optyczny sie liczy. Cyfrowy psuje jakosc zdjecia. Przed zakupem, poczytaj na forach co ini piszą na temat wybranego modelu.Ważne, żeby miał dobrą lampe, był w miare szybki, łapał dobrze ostrosc itp.
Ja tez teraz przymierzalbym sie do zakupu lustrzanki, no ale to troche drozsze i musze doskładac.
Osobiscie posiadam sony h3, ma dobrą optyke, zoom optyczny 10 x, bardzo dobrą lampe. Z poczatku mi wystarczał, dalej robi ładne zdjecia, no ale juz bym go nei kupił, wolałbym lustrzanke ;D
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: nikita »

Niezbyt znam się na aparatach, ale za to mój Chłopak owszem. Sama przymierzam się do kupna nowego aparatu. I będzie to Canon PowerShot A590 IS.
Podobno w cenie do 1000złotych, jest on jednym z lepszych.

http://www.e-cyfrowe.pl/canon-powershot ... -6678.html
pastel
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 4 kwietnia 2009, 22:23

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: pastel »

Lepiej dozbierac pare grosza i kupic lustrzanke.
danieljusz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 17 maja 2009, 21:30

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: danieljusz »

Ja bym proponował Panasonic lumix DMC-TZ4 Używam takiego i jestem zadowolony Do zdjęć amatorskich na pewno będzie ok
jasiu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:19

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: jasiu »

Ja może specjalistą wykwalifikowanym z dziedziny fotografii nie jestem, ale jestem dość mocno zaawansowanym amatorem. Co mogę polecić? Otóż jeśli zależy ci na zoomie a zarazem nie masz ochoty bawić się w lustrzanki to polecam 2 aparaty zgodnie z własnym doświadczeniem i testem w gazetach. 1 Sony DSC H50 2 Panasonic lumix LZ 28 3 Canon nie pamiętam dokładnie modelu ale wiem że 10 IS. A jeśli chcesz lustrzankę to taniej niż Nikon D40 którego posiadam nie kupisz, chyba że hybryda Fuji 9600. Co do innych aparatów to uważaj bo można natknąć się na straszny złom tanie aparaty mają plastikowe soczewki, ogólnie słabej jakości obiektywy. Uważaj też żeby nie nabierać się na megapixele, czasami można przedobrzyć, wystarczające jest 5-6 Mpix. W prezentowane przeze mnie aparaty są sprawdzone w testach i przeze mnie w sklepach, bo nie dalej jak 4 miesiące temu upolowałem Nikona a te poszły w odstawkę.
daniel369
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 1 maja 2009, 22:58

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: daniel369 »

Ja również polecam SONY H50
A co do lustrzanki to nie wystarczy dozbierać parę groszy, bo żeby robić w miarę dobre zdjęcia to trzeba kupić dobre obiektywy a te kitowe to tylko pogarszają możliwości lustrzanki.
jartys

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: jartys »

Do zdjęć z imprezy czy z wakacji polecam jakiś mały, poręczny aparacik np. Nikon s60 lub Olympus mju 1040; na zewnątrz przy ładnej pogodzie robią naprawdę ładne fotki i przy tym spokojnie mieszczą się w kieszeni ;-) gorzej jest z takimi aparatami jak h50 czy 9600 bo są większe i nieporęczne i niekoniecznie robią ładniejsze zdjęcia;-) A co do lustrzanki, to do 1000zł nic godnego nie kupisz no chyba, że używany d40 lub d50 ale z kitowym obiektywem, co też nie gwarantuje udanych zdjęć (jak ktoś wcześniej wspomniał potrzebne będą dobre=drogie obiektywy...)
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: GCN »

Jeżeli kupisz aparat z dużym zoomem optycznym (tylko optyczny ma znaczenie, nie zwracaj uwagi na cyfrowy) aparat musi być koniecznie wyposażony w optyczny stabilizator obrazu (i znowu optyczny a nie jakiś programowy czy inny).
Mega pixle nie mają znaczenia jeżeli obitki będą robione w normalnych formatach lub zdjęcia będą oglądane na monitorze lub TV.
Polecam aparaty firmy Panasonic, Sony, Canon.
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: Czarny Lotos »

A dokładniej co wy osobiście macie (firma, model).
Jakie wady i zalety maja wasze aparaty.

I oczywiście pytanie co polecacie i co najlepiej kupić (500 - 1000zł) dalej aktualne.
I na co zwracać uwagę podczas kupna ( jeśli chodzi o zoom to już wiem ma być optyczny), stabilizator obrazu (to już chyba wszystkie modele mają) i soczewki (nie mają być plastikowe tylko szklane).
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: dragon »

Polecam lustrzanki - na początek body i jakiś uniwersalny obiektyw (choćby np. kit najczęściej w zestawie z body). Po rozsmakowaniu się w fotografowaniu zawsze można dokupić kolejny obiektyw w zależności od potrzeb: stało- lub zmiennoogniskowy, szerokokątny lub telezoom. Wszystko zależy od własnych upodobań i zasobności portfela. Do markowego body można podpiąć firmowe obiektywy bądź innych firm np. Sigma lub Tamron, nowe lub używane...
mk3
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 09:19

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: mk3 »

Też jestem zainteresowany zakupem lustrzanki. Zastanawiam się nad jakimś prostym podstawowym modelem - nie drogim np. nikon d3000 lub sony alpha-230.
Czytałem dużo opinii na ten temat, ale nadal mam dylemat.
Ciekaw jestem jakie są opinie ludzi z mojego miasteczka :)
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: dragon »

Polecam firmę NIKON, bo tej firmy mam lustrzankę cyfrową i wcześniej też miałam lustrzankę analogową tej firmy.
evil31
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 31 stycznia 2010, 10:00

Re: Zakup nowego aparatu

Post autor: evil31 »

nikon d3000 nie ma silnika w korpusie bedziesz musuial kupowac drogie obiektywy z silnikiem a jak zaczynasz przygode to polecam alfe 300 ma wbudowany silnik i pasuja wszystkie tanie obiektywy od minolty a kup chyba ze cie stac na obiektywy nikona
polecam tez kompakt lumix fz50
JEZELI CHCESZ WYDAC DO 1000 ZL TO NAJLEPSZY APARAT TO PANASONIC LUMIX FZ50http://www.eastcoastphoto.com/images/bf ... 0_1525.jpg
http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4615
Ostatnio zmieniony 10 marca 2010, 09:13 przez evil31, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ