zdjęcia techniką HDR

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

zdjęcia techniką HDR

Post autor: winiarz171 »

Czy ktoś zajmuje się fotografią techniką HDR?? Ostatnio czytałem na ten temat i postawnowiłam spróbować...w sumie fajna rzecz, zamieszczam pracę, którą właśnie co skończyłem...
jeśli ktoś sie na tym zna proszę o jakieś wskazówki bo jakby nie było nie znam się na tym..., Pozdr;]
]
Załączniki
zdjęcie techniką hdr
zdjęcie techniką hdr
standardowe zdjęcie
standardowe zdjęcie
lukasz_jaslo
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 maja 2008, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: lukasz_jaslo »

ja się tym interesuje (póki co czytam), ale jak będę miał odpowiednie zdjęcia to coś wrzucę od siebie
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: wojkup »

Ja się zacząłem interesować po przeczytaniu Twojego postu ;) I na pewno takie zdjęcia porobię i wrzucę, bo przyznam się szczerze, że choć robię dużo zdjęć to o tej technice nie wiedziałem, a efekty świetne ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Halama
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 lipca 2010, 13:35

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: Halama »

Mój HDR (z dziś ;) )
Obrazek
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: grafos »

kazdy program do tworzenia zdjec w technice HDR posiada inne mozliwosci a zeby tego bylo malo w niektorych jest tez roznica jesli wrzucimy pliki 1,2,3 a 3,2,1 najlepiej ustalic ze plik glowny jest plikiem, ktory zostal wykonany jako "zerowy"
ponizej jedno z ciekawszych fotek

pozdrawiam
Grzegorz
Załączniki
Taki sobie HDR :-)
Taki sobie HDR :-)
geo
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 12:04

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: geo »

Z tego co w wątku zostało wrzucone jedynie Halama ma pojęcie o HDR, reszta jest milczeniem....
Awatar użytkownika
Halama
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 lipca 2010, 13:35

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: Halama »

grafos , wrzuć to Twoje zdjęcie trochę większe -.-
stahu2
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 19 sierpnia 2010, 21:57

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: stahu2 »

a to moje pierwsze próby ...
Załączniki
Kopia filtered_IMGP0198.JPG
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: winiarz171 »

a w jakich programach robicie hdr-y? ja osobiście polecam bardzo lekki i łątwy w obsłudzie program Photomatix Pro 3
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: wojkup »

winiarz171 pisze:a w jakich programach robicie hdr-y? ja osobiście polecam bardzo lekki i łątwy w obsłudzie program Photomatix Pro 3
ja też od jakiegos czasu korzystam z tego programu :) ale kurcze jeszcze ani razu nie udało mi się tak zrobić zdjęcia żeby wyglądało sensownie. Masz może jakies poradniki bo szczerze mówiąc to trochę dużo tam tych ustawień :)
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: winiarz171 »

ja nie mam:| sam się w tym bawię, przesuwam te suwaki w jedną i drugą stronę aż wyjdzie mniej więcej coś takiego jak chcę. Ale nie ma się co oszukiwać, jeśli się ma zwykły kompakt który zapisuje w jpg a nie raw to pewnie dobry hdr nam nigdy nie wyjdzie...
PS. często jest tak, że jeśli dopasujesz już jakieś ustawienia do jakiegoś zdjęcia, to one dobrze wyglądają na innych
Załączniki
Bieździedza- kościół HDR
Bieździedza- kościół HDR
widok z góry Baranie hdr
widok z góry Baranie hdr
Krempna-zapora hdr
Krempna-zapora hdr
wojkup
Guru
Guru
Posty: 128
Rejestracja: 13 lipca 2007, 20:15
Lokalizacja: Jasełko

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: wojkup »

ok ;) ja robię w rawach. tylko własnie ciekawy jestem czy Ty robisz kilka zdjęć aparatem czy po prostu z jednego rawa wywołujesz kilka o różnych ekspozycjach? a przy okazji... jaki masz sprzęt ? :)
Awatar użytkownika
winiarz171
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 414
Rejestracja: 28 marca 2008, 15:31
Lokalizacja: Jasło -okolice

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: winiarz171 »

ja robie przeważnie 3 zdjęcia w przesunięciu o 1 EV, tzn automatycznie mi robi 3 pod rząd z takim wlasnie przesunięciem..a i statyw obowiązkowo...no i ja robie niestety w JPG. a Im więce zdjęć o różnym naświetleniu tym PONOĆ lepszy hdr. A aparat mam sony h3, więc szału nie ma :rotfl:
Próbowalem też z jednej fotki zrobić kilka ekspozycji, ale to kompletnie nie wychodzi, więc robie jak robie xD
grafos
Guru
Guru
Posty: 147
Rejestracja: 16 czerwca 2007, 13:15
Lokalizacja: Jasło

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: grafos »

ja tez uzywam Photomatix Pro3 a co do ilości zdjęć
jesli ktos pisze ze zribl HDRa z jedenego zdjecia to nie ma o HDR bladego pojecia. Uzywajac braketingu dobrze jest zrobic min 3 foty z roznym ustawienia najlepiej -1EV 0 +1EV a jesli zdjec jest wiecej np 5 czyli -2EV -1EV 0 +1EV +2EV wtedy uzyskujemy wieksze roznice miedzy zdjeciami ale jak juz pisalem jest roznica w efekcie koncowym jesli okreslimy inne zdjecie jako zdjecie "zerowe" czasem wychodza duze roznice miedzy zdjeciami w efekcie koncowym

pozdrrawiam
Grzegorz
nusia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 czerwca 2009, 21:33

Re: zdjęcia techniką HDR

Post autor: nusia »

Mój pierwszy HDR może troche za dużo barw ale mi sie takie podoba
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 2010, 22:48 przez nusia, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ