Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: kasiuńcia »

wawek87 pisze:Musi byc ciekawie w środku :) Zastanawiam sie czy w nim jest całe wyposażenie z lat jego działania, jak tak napawa to klimatem Prypeci (Ukraina), że czas się zatrzymał :). Podobnie na KOzubniku gadałem z mieszkanką z okolicy, opowiadala mi że po jego zamknieciu bylo tam wszystko ale "leśni ludzie " rozkradli caly sprzet i posprzedawali . Ciekawe jak jest z tym obiektem :) :hyhy:

Z artykułów o Hotelu Forum wiem, że obecnie na dole znajduje się sklep z artykułami dla niemowląt, oraz klub nocny. To jedyna działalność w tym miejscu, oprócz organizowanych raz do roku sylwestrów dla studentów. W pokojach hotelowych nie ma już sprzętu, ale w salach konferencyjnych musi być cokolwiek, co pozwala na organizacje imprez masowych.
Podobno przeglądy budynku pod względem technicznym wypadają celująco, a jednak forma która obecnie ma w posiadaniu hotel, składa ciągle propozycję do Urzędu Miasta Krakowa o wyburzenie go i postawienie kompleksu mieszkalno-usługowego.
Dlaczego? Czy dawny hotel forum nie może powrócić? Podobno jedynym problemem tak naprawdę jest zalewanie piwnic podczas powodzi ( stoi przy Wiśle) ale czy na pewno?
Awatar użytkownika
wawek87
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 265
Rejestracja: 5 lipca 2006, 17:43
Lokalizacja: z Piekła Rodem

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: wawek87 »

Hm być może geolodzy stwierdzili, że Wisła go podmyje a wiesz nikt nie da głowy i nie podpisze papierka :( A to tam jest ten Club Paradise ??? tak mi sie cos wydaje bo jak przejeżdżałem autobusem to chyba taki szyld był ;)


PS. co tylko ja chodze po takich miejscach opuszczonych czy może ktoś się wstydzi powklejac fotki :rotfl:
Awatar użytkownika
obiektywnyObserwator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 27 maja 2010, 16:16

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: obiektywnyObserwator »

byłem na dwóch sylwestrach w hotelu forum w środku, trzy i cztery lata temu. Nie ma tam już wyposażenia, jedyne co zostało to wykładziny dywanowe na podłogach (są dosłownie wszędzie) i żyrandole. Kuchnia stoi pusta są tylko płytki na ścianach, jedyny mebel jaki wydaje mi się że mógł być z tego okresu to takie przenośne wieszaki na ubrania bo na nich zostawialiśmy swoje. Ściany obite są drewnem na którym są jeszcze napisy w kolorze złotym typu: BALL ROOM, NIGT CLUB. Toalety także wyposażone, ale nie byłem w stanie poznać czy są nowe czy z tamtego okresu bo były naprawdę super zachowane. Jest to hotel gdzie były pierwsze drzwi w Polsce z fotokomórkami! :) Byłem na całym parterze i na ostatnim piętrze gdzie był sylwester dla vipów, po godz 3 rano można tam już było wejść bo nikt niczego już nie ogarniał ;)
mimo że jest już prawie pusty to dalej dobrze zachowany i czuć na każdym kroku klimat minionego czasu, coś jak teledysk Sokoła-w aucie, serial Tulipan albo W labiryncie. Na codzień nie można tam wchodzić a szkoda :(

Tak jest tam klub paradise, mechanik samochodowy i jeszcze coś ale nie kojarze. Natomiast w piwnicach można postrzelać sobie z paint balla ze znajomymi, wystarczy wpisać w necie i wyskoczy ;)
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: kasiuńcia »

A do wypowiedzi kolegi dodam jeszcze, że nie tylko fotokomórki ale też klimatyzacja :)
Lokalizacja Hotelu Forum była i jest wyśmienita, zaplecze również, przecież wyposażenie było jedyne w swoim rodzaju, wystarczyło by trochę odremontować. Dziwi mnie, że zagraniczne sieci hotelowe nie próbują wykupić to miejsce i dalej wykorzystać plusy tego budynku. Bo raczej na polskich nie mamy co liczyć.
Ciekawy temat :)


www.opuszczone.com - WARTO OBEJRZEĆ!
Awatar użytkownika
after
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 310
Rejestracja: 16 października 2010, 19:16
Lokalizacja: Jasło

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: after »

A ktoś może wie, czy budynek po prawej stronie kirkutu na floriańskiej jest po prostu opuszczonym domem czy jakąś opuszczoną siedzibą?
Awatar użytkownika
broch
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: 3km od dębu

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: broch »

after pisze:A ktoś może wie, czy budynek po prawej stronie kirkutu na floriańskiej jest po prostu opuszczonym domem czy jakąś opuszczoną siedzibą?
jest budynek w którym dawniej mieściła się lecznica weterynaryjna.W tej chwili jest to własność prywatna ,łatwo się domyślić kogo ,po wiszących tam reklamach :) ,notabene podobno do sprzedaży
byku89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 21:08

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: byku89 »

W Januszkowicach jest ładny opuszczony kompleks( chyba postPGR), niby ogrodzony ale nie widać tam śladów życia. Nie wchodziłem, ale z drogi wygląda interesująco:)
Załączniki
qq.JPG
Awatar użytkownika
wawek87
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 265
Rejestracja: 5 lipca 2006, 17:43
Lokalizacja: z Piekła Rodem

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: wawek87 »

A tu moja wycieczka do Stępiny :rotfl:

Obrazek

Obrazek
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: N2N »

a orientuje się ktoś co z tunelem w drodze do Rzeszowa? Nie pamiętam miejscowości, ale pamiętam jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, że jadąc do Rzeszowa, można było gdzieś odbić w prawo i jechać przez dość długi, ciemny tunel, on jest zamknięty?
Awatar użytkownika
broch
Guru
Guru
Posty: 113
Rejestracja: 25 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: 3km od dębu

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: broch »

N2N pisze:a orientuje się ktoś co z tunelem w drodze do Rzeszowa? Nie pamiętam miejscowości, ale pamiętam jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, że jadąc do Rzeszowa, można było gdzieś odbić w prawo i jechać przez dość długi, ciemny tunel, on jest zamknięty?
Jak czytam takie pytanie to c..j mnie strzela.Widzę że łatwiej znaleźć crack do nowej gry na serwerze w Gwinei niż wpisać w maszynkę Google "tunel koło rzeszowa" i pojawia się odpowiedź http://www.travelpolska.pl/tunele-hitle ... strzyzowa/
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: N2N »

broch pisze:
N2N pisze:a orientuje się ktoś co z tunelem w drodze do Rzeszowa? Nie pamiętam miejscowości, ale pamiętam jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, że jadąc do Rzeszowa, można było gdzieś odbić w prawo i jechać przez dość długi, ciemny tunel, on jest zamknięty?
Jak czytam takie pytanie to c..j mnie strzela.Widzę że łatwiej znaleźć crack do nowej gry na serwerze w Gwinei niż wpisać w maszynkę Google "tunel koło rzeszowa" i pojawia się odpowiedź http://www.travelpolska.pl/tunele-hitle ... strzyzowa/
ale niektórzy może o tym nie wiedzą:) I mają okazję dowiedzieć się akurat z tego tematu.
Czyli nie można już przejechać samochodem przez tunel
Awatar użytkownika
wawek87
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 265
Rejestracja: 5 lipca 2006, 17:43
Lokalizacja: z Piekła Rodem

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: wawek87 »

Mam takie pytanko czy był może ktos w Ruinach Klasztoru Ojców Karmelitów Bosych w Zagórzu ??? I czy warto nam zaglądnąć ??

Obrazek
Awatar użytkownika
Zralka
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 16 listopada 2010, 19:56

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: Zralka »

Ja byłem dwa miesiące temu. Naprawde warto piękne widoki i bardzo dobrze zachowane freski na ścianach szczególnie nad nawą główną
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: szara eminencja »

Warto się wybrać, naprawdę fajne miejsce, można wybrać się z namiotem, zapalić ogień (przynajmniej jakiś czas tak bylo) a wieczorem napradę to miejsce ma też swój urok.

Co do tunelu w Stzyżowie, jest on już nie przejezdny od dłuższego czasu, wejście zagradza krata przez którą miożna jednak zobaczyć wnętrze i drógi koniec tunelu.
beskidniczka
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 10 września 2012, 23:53

Re: Opuszczone budynki, zdjęcia, historia

Post autor: beskidniczka »

Witam. Poszukuję archiwalnych zdjęć z okolic dworca i spichlerza w Jaśle, temat być może nie trafiony zbyt dobrze, ale górne kondygnacje spichlerza są opuszczone ;) Jeśli ktoś mógłby mi udostępnić jakieś zdjęcia byłabym bardzo wdzięczna. Fotografie potrzebne mi są do pracy dyplomowej. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ