dom czy mieszkanie?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
kamil3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 436
Rejestracja: 23 maja 2012, 22:32

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: kamil3 »

dom dobry metraż tak od 300 do 500m2 hehe albo mieszkanko z 60m2 i też jest ok :)

pozdrawiam.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: viktoria11 »

nie doszukałam się ceny tych mieszkań w Rzeszowie 56 m2 no dla małżeństwa z max 1 dzieckiem ok ale z 2 już ciasnota....... znajomy buduje dom miniatrurkę metraz 85m2 i nie licząc działki wyszlo mu 180 tys do wejścia.. my budujemy większy ale max wyjdzie nam 250 tys do wejścia (110m2 pow. użytk.) i w zapasie poddasze w razie czego...... także ja sie wypowiem bo nigdy w bloku nie mieszkałam tylko odwiedzałam znajomych owszem wygoda jest itd ale już swobody brak
depro111
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 1 kwietnia 2018, 11:24

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: depro111 »

Zdecydowanie dom
Awatar użytkownika
Dominika78
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 6 kwietnia 2018, 13:36
Lokalizacja: Jasło

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Dominika78 »

Ja zaczęłam od mieszkania, a teraz mieszkam domu :) jest taki jak sobie wymarzyłam :)
Symyrdn
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 12 marca 2018, 21:44

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Symyrdn »

IGLOO
jajaślanin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 324
Rejestracja: 14 grudnia 2012, 17:55

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: jajaślanin »

błogosławieni którzy nie mając nic do powiedzenia nie oblekają tego faktu w słowa ( Julian Tuwim )
bobi76
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 19 października 2018, 23:46

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: bobi76 »

Zdecydowanie wolę domki jednorodzinne, ale mieszkanie też ma swoje plusy. Zwłaszcza takie w dużym mieście :)
mozajka
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 17 października 2015, 17:09

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: mozajka »

To zależy jaki mamy budżet. Oczywiście czesto budowa domu może być bardziej opłacalna jeśli w danym mieście koszty zakupu mieszkania są wysokie. Oczywiście co do domu to tu należy wliczyć kosztu działki czy projektu. Oczywiście są strony jak projekty.wbudowie.pl itp. gdzie można kupić tanie projekty domów - gotowe. Ale mimo to kolejny koszy na liście budowy. Wszystko trzeba na pewno przemyśleć i rozważyć. Ale wiadomo, że dom to jednak dużo wygodniejsze miejsce do zamieszkania niż mieszkanie.
Arcane
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 18 marca 2009, 00:25

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: Arcane »

zdecydowanie dom
igafiga
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 kwietnia 2019, 07:53

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: igafiga »

Mieszkanie.
Można znaleźć spore, nawet dwupoziomowe, a obowiązków dużo dużo mniej. W dobrej lokalizacji odchodzi problem dojazdów do centrum i konieczności wożenia wszędzie dzieci samochodem.
mateuszgabka
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 2019, 19:25

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: mateuszgabka »

Moim zdaniem mieszkanie bedzie lepszym wyborem.
ryszard1957
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 6 listopada 2015, 11:41

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: ryszard1957 »

zdecydowanie dom z nie dużą działką .
Awatar użytkownika
benka77
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 13 maja 2019, 15:51

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: benka77 »

Zdecydowanie bardziej jestem za domem! To moje małe/wielkie marzenie, które jest dla mnie niezwykle ważne! :) Dodatkowo mój dom urządzę sobie jak chcę, nie ma sąsiadów i ogólnie jest większy komfort i spokój :)
monika.wicionek
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 2 sierpnia 2018, 15:22

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: monika.wicionek »

Jeśli mogłabym sobie tak wybierać, nie patrząc na koszt budowy i utrzymania to chyba zdecydowałabym się na dom. W mieszkaniu już mieszkałam i nie ma dla mnie tu nic zaskakującego. A dom to jednak nowe wyzwanie, ale obawiam się, że też i całkiem sporo dodatkowych obowiązków, o których jeszcze nie mam pojęcia
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: dom czy mieszkanie?

Post autor: oth »

benka77 pisze: 13 maja 2019, 16:01 Zdecydowanie bardziej jestem za domem! To moje małe/wielkie marzenie, które jest dla mnie niezwykle ważne! :) Dodatkowo mój dom urządzę sobie jak chcę, nie ma sąsiadów i ogólnie jest większy komfort i spokój :)
Sąsiedzi koło domu potrafią być duzo bardziej upierdliwi niż w bloku: koszenie trawy o dziwnych godzinach, palenie śmieciami nagminne na wioskach, zbytnia ciekawskość...
Chyba że mowa o domu powyzej 100 metrów od reszty, ale znowuż taki dom to fajny cel dla włamywaczy...
Nie ma ideałów
ODPOWIEDZ