Facet jako niania?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
clinton*fucker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:47
Lokalizacja: Jasło

Facet jako niania?

Post autor: clinton*fucker »

Gdy dowolnej osobie zadamy proste pytanie: Czy według ciebie kobieta i mężczyzna różnią się od siebie? Każdy bez namysłu wyliczy, co najmniej kilkanaście różnic, dotyczących charakteru, sposobu bycia a także sposobu myślenia. Powszechnie panuje opinia o tym, że mężczyźni mają ścisłe umysły – a więc predyspozycje do zajmowania się naukami ścisłymi – a kobiety umysły humanistyczne. Kobiety- matki, mężczyźni- głowy rodziny. Czy zatem istnieją znaczące różnice pomiędzy umysłami (i mózgami) kobiet i mężczyzn?
Czy przysłowiowa baba nie może być chemikeim jądrowym, a przysłowiowy chłop nie może niańczyć dzieci? :wstyd:

Co myślicie ?
Buźka :oczami:
falstaff
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 52
Rejestracja: 28 marca 2006, 01:03
Lokalizacja: wziąść milion

Re: Facet jako niania?

Post autor: falstaff »

Fuckerze różnie to bywa...ale wszystkie te podziały wywodzą sie z tradycji i jak widać niektóre przetrwały do dziś...
Wydaje mi się że nawet mężczyzna może być dobrą niańką , często jest tak że jest do tego zmuszony...
A co do umysłu humanisty zobacz ilu mężczyzn jest w 2 A ;)
Awatar użytkownika
clinton*fucker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:47
Lokalizacja: Jasło

Stereotyp na stereotypie, stereotypem pogania.

Post autor: clinton*fucker »

:P Ten nasz piękny inaczej świat, zbudowany jest i mocno trzyma się na filarach zwanych stereotypami. (Swoją drogą musze coś z siebie wypluć, bo nie daje mi to spokoju. Jak jeszcze raz usłysze z czyichkolwiek ust "Ale z Ciebie Żyd" to zacznę gryźć. I pisze zupełnie poważnie.) Wracając. Każdy facet, mógłby swobodnie wychowywać dziecko. Nawet samodzielnie. Wrażliwość, to nie cecha która jest wzmożona u kobiet a mniejsza jej część "włożona" jest w mężczyzn. Piszesz, że czasem facet zostaje zmuszony do bycia niańką. Co masz przez to na mysli?
Co do humanistycznych umysłów, to muszę Ci przyznać rację. Zdegradowałeś mnie tym przykładem. Swoją drogą, przypatrz się mojej zacnej klasie lingwistycznej. Kolejna prawidłowość- coraz częściej, to żeńska część uczniów wybiera języki. No właśnie. Dlaczego?
Buźki :cwaniak:
Awatar użytkownika
Gołąb
VIP
VIP
Posty: 514
Rejestracja: 27 marca 2006, 05:22
Lokalizacja: Your worse nightmare

Re: Facet jako niania?

Post autor: Gołąb »

poza rodzeniem dzieci nie ma rzeczy która lepiej robiły by kobiety od facetów :P
Awatar użytkownika
clinton*fucker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:47
Lokalizacja: Jasło

Re: Facet jako niania?

Post autor: clinton*fucker »

O wypraszam ja sobie :P Spróbuj pan, panie Gołąb przeżyć miesiąc dajmy na to bez Gwiaztki :)
Awatar użytkownika
Gołąb
VIP
VIP
Posty: 514
Rejestracja: 27 marca 2006, 05:22
Lokalizacja: Your worse nightmare

Re: Facet jako niania?

Post autor: Gołąb »

No wiesz Ewciu to jest jedna z niemożliwych rzeczy na tym świecie :zawstydzony:
A teraz tak na powaznie to uważam że wszystko zalezy od indywidualnych predyspozycji a nie od płci i tak samo facet może być świetną nianią jak i kobieta może być dobrym żołnierzem czy nie wiem np. górnikiem :hyhy:
Awatar użytkownika
clinton*fucker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:47
Lokalizacja: Jasło

Re: Facet jako niania?

Post autor: clinton*fucker »

A wyobrażasz sobie Gołąbku, ze z Twoich ust wypływa kultowe zdanie wypowiedziane przez Jerzego Stuhra w "Seksmisji": "Kobieta mnie bije ..." :oczami: ?
falstaff
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 52
Rejestracja: 28 marca 2006, 01:03
Lokalizacja: wziąść milion

Re: Facet jako niania?

Post autor: falstaff »

hmm sorry ze sie wtrące , a dleczego by nie ... ja naprzykład lubie takie agresywne dziewczynki... ;)
Awatar użytkownika
clinton*fucker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:47
Lokalizacja: Jasło

Re: Facet jako niania?

Post autor: clinton*fucker »

Przemoc w związku ? Hmm, co kto lubi :D Tuś mnie Bartuś rozśmieszył :rotfl: Niegrzeczne dziewczynki co ? :D
Reebel

Re: Facet jako niania?

Post autor: Reebel »

Ja może wróce do głównego pytania tematu. "Facet jako niania?" Kobiety od urodzenia mają w sobie taką ... (jak to ująć?) ... taką czułość, delikatność i troske. Można to zauważyć już u małej dziewczynki która lubi bawić się lalką: ;) przebiera ją, karmi etc. Chłopcy natomiast samochody, klocki lego, marzenia o byciu strażakiem, policjantem...nie wiem co tam jeszcze. Natura tego jest z pewnością w genach. Ale gdy w rodzinie pojawia się nowa istotka, nie jednego twardziela potrafi zmienić w posłuszną mu 'nianie' ;) hehe, znam to na przykładzie znajomych.
Awatar użytkownika
clinton*fucker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:47
Lokalizacja: Jasło

Re: Facet jako niania?

Post autor: clinton*fucker »

reebel pisze:Kobiety od urodzenia mają w sobie taką ... (jak to ująć?) ... taką czułość, delikatność i troske.
Czy ja wiem. :niepewny: Wydaje mi się, że to się troszeczke utarło na przestrzeni wieków. Ogromną rolę spełniają tu stereotypy. Powiedziane było, że kobieta ma siedzieć w domu, gotowac i bawić dzieci. Nie pamiętasz już jak to kobiety musiały walczyć o "głupią" możliwość do głosowania? Czy też wielkie oburzenie przy spotkaniu na ulicy kobiety w spodniach :oczami: Pozdrawiam ;) Buźka
Awatar użytkownika
Metaxu
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 9 maja 2006, 12:52
Lokalizacja: GaMRaT RuLeZzz

Re: Facet jako niania?

Post autor: Metaxu »

A teraz Za Kobietami w Spodniach Ogladamy SIe Nontoper Huh Chwała Wam Za To Iz Spodnie Nosic Mozecie ;)
Awatar użytkownika
clinton*fucker
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 30 marca 2006, 15:47
Lokalizacja: Jasło

Re: Facet jako niania?

Post autor: clinton*fucker »

E tam Kuzyn :D Ja tam wole spódnice ;) :P
Awatar użytkownika
orestes
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 12 maja 2006, 19:27
Lokalizacja: z wielu miejsc

Re: Facet jako niania?

Post autor: orestes »

nie zgodził bym się z clinton fucker co do tego że męzczyzna może równie dobrze wychować dziecko jak kobiet. Nie myśl sobie że mam jakies konserwatywne przekonania o roli kobiet wręcz przeciwnie , można mnie nawet nazwać feministą. No ale opieram sie na opinni jednego znajomego psycholga, który zajmuje się dla hobby psychologią rozwoju. Dziecko wychowane bez jednego z rodziców, nie rozwija się tak poprawnie jak w sytuacji posiadania obojga. A rola matki jest tym ważniejsza że przez pierwsze lata życia dziecko to z nią czuje szczególną wieź choćby przez fakt przebywania w jej ciele przez 9 miesięcy życia.
jaskier
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 8 maja 2006, 22:15
Lokalizacja: Jasło

Re: Facet jako niania?

Post autor: jaskier »

hmm co do stereotypów to przecież z powietrza się one nie biorą, fakt że czasem się są trochę na wyrost ale też trochę prawdy tam jest

wcale nie uważam że kobieta może być dobrym żołnieżem czy górnikiem ponieważ uważam że są pewne zawody w których zdecydowanie lepiej się sprawdzają mężczyźni jak również są zawody w których lepsze są kobiety

Kobieta która za cenę swojej kobiecości próbuje upodobnić się do mężczyzny (feministka) przestaje być kobietą a robi się z niej "babochłop". Traci to co w naturze kobiety jest najpiekniejsze czyli wrażliwość i delikatność.

wracając do głównego tematu to generalnie rzecz biorąc uważam że kobieta i mężczyzna powinni razem wychowywać dziecko
ODPOWIEDZ