Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Jak w tytule, nic dodać nic ująć :]
Awatar użytkownika
KooKoszka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 22 września 2010, 15:55

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: KooKoszka »

Ja nie słyszałam żeby był taki problem czy z ciąża czy bez takie decyzje nie są przemyślane. Podjecie pochopnie takiej decyzji zostawia traumę na całe życie.
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: Anuskaaa18 »

Ślub po miesiącu znajomości? Takie historie są dobre na scenariusz do telewizyjnego serialu, w życiu przypuszczam, że rzadko kiedy taka decyzja byłaby słuszna. Generalnie to ja wogóle nie jestem zwolenniczką formalizowania związków, sama jestem z facetem już ponad pięc lat, mieszkamy razem od ponad pół roku i nie chcemy nic zmieniać, jest nam dobrze tak jak jest. A na sama myśl o przyjęciu, w którym mielibyśmy zagrać główna rolę, o tym stresie i co najważniejsze o kosztach, to nam skóra cierpnie - po prostu lepiej sobie to darować ;)
Ślub kojarzy mi się z pewnego rodzaju niewolnictwem, tak więc wogóle zachęcam do zastanowienia się czy jest to komus w życiu do czegos potrzebne?
Awatar użytkownika
moncia9008
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 27 kwietnia 2011, 11:00

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: moncia9008 »

Zastanowic to sie Ty powinnaś nad swoim życiem, a nie pouczać innych!!! To, że nie chcecie formalizacji związku oznacza, że albo nie dorośliście to tego rodzaju decyzji, albo po prosty Ty albo Twój partner nie jesteście siebie pewni i nie chcecie ryzykować!!! To moje zdanie!!
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: Anuskaaa18 »

moncia9008 pisze:Zastanowic to sie Ty powinnaś nad swoim życiem, a nie pouczać innych!!! To, że nie chcecie formalizacji związku oznacza, że albo nie dorośliście to tego rodzaju decyzji, albo po prosty Ty albo Twój partner nie jesteście siebie pewni i nie chcecie ryzykować!!! To moje zdanie!!
Pff, bzdura!
Widzę że to Ty starasz się tutaj mnie pouczać, a nie powinnaś tego robić. Ja tylko zachęciłam do refleksji droga rozmówczyni, a to różnica!
To Ty naskakujesz tutaj na mnie dziesiątkami wykrzykników (co nie zalatuje dojrzałością) i pouczasz mnie do zastanowienia nad swoim życiem, tak więc polecam poćwiczyc czytanie ze zrozumieniem i trochę pomyslec zanim się coś napisze.

Znalazła się specjalistka od relacji w związkach :rotfl: Co Ty mozesz wiedziec o mojej dojrzałości albo o tym czego ja jestem w życiu pewna? :rotfl:

Ponadto korzystając z okazji moze pozwolisz, że zapytam. O ile jesteś w związku to moze wytłumaczysz mi co zmieniłby w nim ślub?
Czyzbyś nie ufała swojemu partnerowi do tego stopnia, że musisz zaciągnąc Go do ołtarza aby miec pewność, że od Ciebie nie ucieknie? Boisz się opinii znajomych, moze księdza?
Bo wiesz, ja na przykład nie czuję potrzeby robić z tego szopki (btw dość kosztownej), jestem gotowa teraz przysiąć swojemu partnerowi, ze nigdy Go nie opuszcze i On jest gotów przysiąc to mnie. Te słowa będą dla nas równie ważne jak te wypowiedziane w Kościele czy w Urzędzie.

Ale skoro Ty chcesz sie pokazać, chwalic swoją miłością, chwalić sie tym, ze Cię stać na wystawne wesele (co zdaje się jest próżne) to prosze bardzo. Ja staram się tego nie oceniać, bo jestem osoba nieco bardziej tolerancyjną niż Ty.
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: oth »

Anuskaaa18 pisze:
moncia9008 pisze:Zastanowic to sie Ty powinnaś nad swoim życiem, a nie pouczać innych!!! To, że nie chcecie formalizacji związku oznacza, że albo nie dorośliście to tego rodzaju decyzji, albo po prosty Ty albo Twój partner nie jesteście siebie pewni i nie chcecie ryzykować!!! To moje zdanie!!
Pff, bzdura!
Widzę że to Ty starasz się tutaj mnie pouczać, a nie powinnaś tego robić. Ja tylko zachęciłam do refleksji droga rozmówczyni, a to różnica!
To Ty naskakujesz tutaj na mnie dziesiątkami wykrzykników (co nie zalatuje dojrzałością) i pouczasz mnie do zastanowienia nad swoim życiem, tak więc polecam poćwiczyc czytanie ze zrozumieniem i trochę pomyslec zanim się coś napisze.

Znalazła się specjalistka od relacji w związkach :rotfl: Co Ty mozesz wiedziec o mojej dojrzałości albo o tym czego ja jestem w życiu pewna? :rotfl:

Ponadto korzystając z okazji moze pozwolisz, że zapytam. O ile jesteś w związku to moze wytłumaczysz mi co zmieniłby w nim ślub?
Czyzbyś nie ufała swojemu partnerowi do tego stopnia, że musisz zaciągnąc Go do ołtarza aby miec pewność, że od Ciebie nie ucieknie? Boisz się opinii znajomych, moze księdza?
Bo wiesz, ja na przykład nie czuję potrzeby robić z tego szopki (btw dość kosztownej), jestem gotowa teraz przysiąć swojemu partnerowi, ze nigdy Go nie opuszcze i On jest gotów przysiąc to mnie. Te słowa będą dla nas równie ważne jak te wypowiedziane w Kościele czy w Urzędzie.

Ale skoro Ty chcesz sie pokazać, chwalic swoją miłością, chwalić sie tym, ze Cię stać na wystawne wesele (co zdaje się jest próżne) to prosze bardzo. Ja staram się tego nie oceniać, bo jestem osoba nieco bardziej tolerancyjną niż Ty.
100% racji, żeby każda dziewczyna w Twoim wieku potrafiła myśleć swoją głową. :oczami:
aleczka
Guru
Guru
Posty: 184
Rejestracja: 5 października 2010, 10:57

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: aleczka »

intesywna szybka miłość zakończona gradobiciem......miłości,szacunku tolerancji do drugiej osoby trzeba się uczyć bo miłóść z czasem schodzi na drugi plan pojawiają się problemy i okazuję się że to co kiedyś nie przeszkadzało -irytuje i następuje krach bo z miłością nietety żyć nie da...
krzyslikejazz1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 28 marca 2011, 14:06

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: krzyslikejazz1 »

Ja podzielę się swoim doświadczeniem.
Trzy lata temu zakochałem się w pewnej dziewczynie. Gdy pojechałem po kilku miesiącach na wakacje do dziadków i nie widzieliśmy się przez tydzień, to zapytałem przez telefon czysto hipotetycznie, czy wyszłaby za mnie.
W słuchawce nastała cisza i po chwili usłyszałem, że nie. Powiedziała, że gdybym zapytał, usłyszałbym nie. Przez 10 minut zamilkłem i wreszcie się rozłączyliśmy. Po tygodniu gdy wróciłem i czekałem na nią pod drzwiami z różą, wracała wtedy z pracy i nie wiedziała, że będę. Rzuciła wszystko co trzymała i gdy mnie przytuliła, to zamarliśmy tak na wiele minut przed drzwiami jej mieszkania.Najwspanialsza chwila w moim życiu.
W kolejnych miesiącach oglądaliśmy pierścionki zaręczynowe, bo już wiedziałem, że kiedyś powie tak.
Na poprzedni rok miałem postanowienie, że się oświadczę po 2 latach chodzenia, jednak zwolniłem się z pracy i nie miałem grosza na obrączkę. Jednym słowem nawaliłem.
Teraz już było dobrze, bo w obecnych miesiącach zaczęła do mnie wpływać gotówka i plan był jeden.
Oświadczę się jej w okolicach 3 rocznicy(sierpień, lub wrzesień) jak nikt na świecie do tej pory.
Takie oświadczyny sobie wymyśliłem, że stałyby się kiedyś legendą, a ludzie wciąż o nich by opowiadali.
Historia ta skończyła się trzy tygodnie temu, gdy mnie zostawiła.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: juve_fan »

głupota
sebastiano19
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 29 lipca 2010, 15:25

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: sebastiano19 »

UŻYTKOWNIKU PHP-SYMFHONY2!!


wczoraj założyłaś sobie konto na j4u i spamujesz mając 70 opini w każdym temacie od pizzerii przez zdradę po opcje polityczne daj sobie na wstrzymanie!!


A CO DO SAMEGO PYTANIA W POŚCIE TO

'ŚLUB PO MIESIĄCU" ??

ODP;

" ROZWÓD PO DWÓCH"

:rotfl:
onomatopeja
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 8 lutego 2012, 22:10

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: onomatopeja »

hehe może być i tak, że rozwód po dwóch.. aczkolwiek uda się albo się nie uda!!
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: mija »

Bez przesady nawet jeśli to prawdziwe uczucie to lepiej zaczekać z taką decyzją bo za jakiś czas może się okazać że kompletnie się nie rozumiecie albo to tylko tymczasowa fascynacja drugą osobą .Po miesiącu nie wiemy o tej osobie prawie nic :niepewny:
To moim zdaniem na prawdę niemądry pomysł nawet jeśli się kocha tę osobę po co się śpieszyć? :rozpacz:
kogut1910
Ekspert
Ekspert
Posty: 84
Rejestracja: 21 lutego 2012, 16:00

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: kogut1910 »

Po miesiącu ślub to chyba za szybko. Ja to 8miesiącach o po 2 latach rozwód. nie wierze że będziecie razem po tym miesiącu to nic nie wiecie o sobie nie wierze że będziecie razem do końca życia. Ale żyrze wam wszystkiego dobrego i żebyście byli razem do końca życia. kama
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: aisza1990 »

jak dla mnie to największa głupota... jednemu i drugiemu się wydaje ze to taka ogromna miłość między nimi -po miesiącu się ożenią a po drugim stwierdzą że jednak to nie była miłość tylko zauroczenie :krzeslem: :krzeslem: :dobani:
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: jjaa18+ »

dla mnie tez glupota po roku to juz inaczej ale po miesiacu to za szybko
Virus
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 12 sierpnia 2011, 16:53

Re: Ślub Po Miesiącu. Co sądzicie?

Post autor: Virus »

Moim zdaniem troszkę za krótko się znacie miłość jest mozliwa ale slub za szybko... :/ :niepewny:
ODPOWIEDZ