PiS - rządy i opozycja

O wszystkim, czyli o niczym...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Dubel.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Jak wyżej. Żałosne.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Natomiasy ja nazwałem kolegę du..kiem. Zna Pani tylko jeden sposób uzupełnienia wielokropka?
Hmm... Jako absolwent podstawówki, którą z trudem niejakim skończyłem, sądziłem, że chodzi o słowo "durak"... Gdybym był magistrem (a kysz siło nieczysta!), to pewnie bym uważał, że chodzi o słowo "dupek". I to jest ten cały problem: absolwent podstawówki na pytanie, ile to jest 2 i 2 to mówi, że albo 4 albo 22. A magister, jako, że wie to udziela odpowiedzi jednoznacznej! I mówi: 4 ;)
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Istnieją też inne opcje, takie jak np. Duszek, dudek. Tak, czy siak autor zamierzał pozostawić pole do popisu dla wyobraźni adresata, który próbował sugerować, że wie gdzie jest czyje miejsce. W jakim celu? Jeśli ktoś chce ustawiać ludzi po kątach, musi umieć stawić czoła nieznanemu. Faceci zrozumią o co chodzi, a Dragoness będzie grzebać we wspomnieniach z zawodówki.
wibar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 438
Rejestracja: 18 kwietnia 2013, 18:11

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: wibar »

dragoness pisze:I ćóż z tego wynika? Najwyżej to, że ten błąd, zresztą jak większość, popełniam raz. Głosowałam też poprzednim razem na PiS, niestety. Jedni i dudzy okazali się nic nie wartą hołotą, której zależy jedynie na korycie.
Czyli nadal Pani "dragoness" twierdzi że nikogo nie obraża ? Według Pani kryteriów słowo "hołota" w odniesieniu do pewnej grupy ludzi nie jest obrażliwe ? :szok:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Dobra panowie! Zostawmy już dragoness, bo Jej jeszcze pypcie na języku wyskoczą a sami przejdźmy do spraw poważnych... Co sądzicie o sprawie senatora Koguta i dzisiejszym głosowaniu w Senacie?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: człowiek z lasu »

Nie śledziłem tej sprawy, a tym bardziej zakulisowych rozgrywek między politykami.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Mamy idealny obraz, gdzie senatorowie mają równość wobec prawa. Zwłaszcza ci z PiSu.
Łyssy
VIP
VIP
Posty: 1210
Rejestracja: 4 czerwca 2011, 20:28

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Łyssy »

Wesoły Romek fajnie to podsumował:
https://opinie.wp.pl/list-do-senatora-k ... 692621441a
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... Gwoli ustalenia faktów... Według PAP: "Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu. /.../ Wcześniej w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan powiedział dziennikarzom, że prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas czwartkowego posiedzenia senackiego klubu PiS, rekomendował poparcie wniosku prokuratury ws. wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Koguta. - Pan prezes był na posiedzeniu klubu senackiego i nas o to poprosił, rekomendował - oświadczył wicemarszałek. We wtorek senacka komisja regulaminowa zarekomendowała odrzucenie wniosku o wyrażenie zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Koguta. Przewodniczący komisji Sławomir Rybicki (PO) powiedział dziennikarzom, że prokuratura może postawić zarzuty Kogutowi bez konieczności zatrzymania go i aresztowania, a także postawić go w stan oskarżenia bez tych narzędzi, o jakie prokuratura występowała do Senatu. - Myślę, że senatorowie podczas tej debaty uznali, że zatrzymanie, które byłoby bez wątpienia medialnie spektakularne, w niczym nie przyśpiesza postępowania. Senator Kogut złożył deklarację, że może natychmiast zeznawać i nic nie stoi na przeszkodzie, by ten proces nastąpił - dodał Rybicki. Głosowanie było tajne, więc nie możemy personalnie wskazać, kto jak głosował. W senacie PiS ma 66 mandatów; PO 31; 3 senatorów jest niezależnych, więc należy uznać, że część senatorów PiS (nie wiemy, jak liczna to była grupa, bo głosowanie było tajne) głosowała przeciwko aresztowaniu senatora S. Koguta. Kogut nie ma immunitetu już od miesiąca - w tym czasie prokurator nie raczył go przesłuchać, jak i nie postawił mu żadnych zarzutów...
dragoness pisze:Mamy idealny obraz, gdzie senatorowie mają równość wobec prawa. Zwłaszcza ci z PiSu.
Skoro głosowanie było tajne (zakładam w moim niezmiernym optymizmie, że wiesz, co oznacza słowo "tajne") a obrady zamknięte to na jakiej podstawie twierdzisz, że S. Koguta bronili przede wszystkim senatorowie z PiS-u??? Może przeciw było 31 senatorów z PO + 3 niezależnych + 3 z PiS-u? ;) Jesteś w stanie w świetle dostępnych faktów to zanegować? Faktów, a nie wyobrażeń...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Nawet gdyby, to o trzech za dużo było przeciw.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Niewątpliwie tak. Ale z drugiej strony nie rozumiem tej histerii w PiS-ie z powodu braku zgody na areszt, przy toczących się działaniach prokuratury, rezygnacji z immunitetu i zawieszeniu członkostwa w PiS. Najbardziej mnie dziwi, że do histerii włączyła się K. Pawłowicz i S. Karczewski i z tego powodu dopuszczam, że może czegoś rzeczywiście nie rozumiem. Mam wrażenie, że ktoś w bardzo sztuczny sposób wywołuje potężny chaos, ale trudno rozeznać o czyj interes w końcu chodzi. Oczywiście, z punktu widzenia tzw. zwykłego człowieka, którego nie obchodzą te wszystkie meandry prawne (że postępowanie będzie się dalej toczyć normalnie, że to chodziło "tylko" o zgodę na aresztowanie) - zwykły człowiek, który nie śledzi i nie studiuje przez cały dzień tych spraw, dowiaduje się, że był przekręt, że prokuratura domagała się aresztu i że koledzy-senatorowie nie zgodzili się. I tyle, reszta nie istnieje...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Chodzi o skazę na wizerunku. Walczą z "kastami", a tu mamy idealny przykład kasty własnie. A może na tajnym posiedzeniu p. Kogut zagroził, że zacznie mówić? I ktoś sie przestraszył? Oczywiście to jedynie spekulacje dyletanta.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: Sun Tzu »

Tak przy okazji: wczoraj Senat nie zgodził się także na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senator Lidii Staroń (niezrzeszona) oraz na pociągnięcie do odpowiedzialności za wykroczenia senatora Jana Rulewskiego (PO)... Ale o tym cicho, sza...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: PiS - rządy i opozycja

Post autor: dragoness »

Ot, ciekawostka. A tamci co mają na sumieniu? I dziwne, że się o tym media nie rozpisują. Hmm... znalazłam. https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju ... 07898.html Inna trochę waga zarzutów, no ale jak wszyscy, to wszyscy. Czyli co? Mamy kolejną "kastę do likwidacji?
ODPOWIEDZ