Pokrycie dachowe

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Pokrycie dachowe

Postprzez kedziorek » 15 kwietnia 2014, 13:35

Witam wszystkich. aktualnie jestem na etapie decyzji o budowaniu się. Dach będzie dwuspadowy o powierzchni ok. 110 m2. Zastanawiam się nad rodzajem pokrycia dachowego blacha dachowa , blachodachówka czy dachówka... A może jeszcze coś innego. Będę wdzięczny za doradztwo.
kedziorek
Guru
Guru

Re: Pokrycie dachowe

Postprzez wieśniak » 15 kwietnia 2014, 14:09

A może łupek :hyhy: wychodzi bardzo drogo ,ale efekt jest super :ok:
Załączniki
9682big.jpg
9682big.jpg, Przeglądane 2607 razy
wieśniak
VIP
VIP

Postprzez misia1988 » 12 maja 2014, 20:54

my mamy dachówke i jesteśmy bardzo zadowoleni, naprawdę super sprawa tym bardziej ze nie masz dużego dachu, jezeli chcesz to mogę Ci podac namiary na dobrego fachowca od dachu i konstrukcji i w rozsądnej cenie
misia1988
Początkujący
Początkujący

Postprzez Versal » 12 maja 2014, 21:44

misia1988 napisał(a):my mamy dachówke i jesteśmy bardzo zadowoleni, naprawdę super sprawa tym bardziej ze nie masz dużego dachu, jezeli chcesz to mogę Ci podac namiary na dobrego fachowca od dachu i konstrukcji i w rozsądnej cenie

Wrazie potrzeby mogę zawsze umyć z mchu i zaimpregnować :)
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez misia1988 » 12 maja 2014, 22:52

Versal napisał(a):
misia1988 napisał(a):my mamy dachówke i jesteśmy bardzo zadowoleni, naprawdę super sprawa tym bardziej ze nie masz dużego dachu, jezeli chcesz to mogę Ci podac namiary na dobrego fachowca od dachu i konstrukcji i w rozsądnej cenie

Wrazie potrzeby mogę zawsze umyć z mchu i zaimpregnować :)

dokładnie umyć i zaimpregnować, :) ale tez jest o wiele ciszej na poddaszu:)
misia1988
Początkujący
Początkujący

Postprzez Versal » 12 maja 2014, 22:57

ogólnie dachówka super sprawa tylko cenowo niestety dużo droższa
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez misia1988 » 12 maja 2014, 23:26

czy ja wiem czy tak drogo wychodzi jeżeli chodzi o sama dachowke to cena jest zblizona do blachodachówki, tylko wykonczenia sa drogie, ale takie rzeczy jak okucia to spokojnie można zrobic z blachy i również super wygląda... :)
misia1988
Początkujący
Początkujący

Postprzez kitty » 13 maja 2014, 17:29

My dopiero skończyliśmy pokrywać dach.To wszystko zależy od tego, w jakich kosztach chce się zmieścić. Jeśli dach jest prosty, nieskomplikowany, to można w miarę w dobrej cenie pokryć dachówką. Jednak i tak wyjdzie drożej, bo trzeba liczyć też drzewo, którego pod dachówkę wchodzi więcej oraz robociznę, więcej od metra.
My mieliśmy pełno ofert, zarówno dachówki, jak i blachodachówki. Jednak zdecydowaliśmy się na blachodachówkę, ponieważ nasz dach był skomplikowany (ponad 260 metrów) i wyszło 20 tysięcy taniej mimo, że blachodachówkę z tych najdroższych wybraliśmy.
kitty
Początkujący
Początkujący

Postprzez as_as321 » 15 stycznia 2018, 19:18

Poszukuję fachowców od pokryć dachowych, kogo polecacie?
as_as321
Debiutant
Debiutant

Postprzez viktoria11 » 16 stycznia 2018, 20:42

My mamy powierzchnię blachy 280m2 i mamy blachodach. Germania wyszlo ok 16tys dach dwuspad parterowka bez poddasza użyt. Ale jakbym miała powi. 110m to tylko dachowka pewno masz piętro tak jak ktos pisal będzie ciszej i na wieki
.
viktoria11
Guru
Guru

Postprzez bozelska » 13 lutego 2018, 21:48

mi bardzo spodobały się ostatnio blachodachówki z posypką ceramiczną, takie pokrycia dachowe ładnie sie prezentują.
bozelska
Debiutant
Debiutant

Postprzez kubkub » 15 lutego 2018, 11:53

bozelska napisał(a):mi bardzo spodobały się ostatnio blachodachówki z posypką ceramiczną, takie pokrycia dachowe ładnie sie prezentują.

Zwłaszcza na domach drewnianych. Najbardziej znani producenci - Gerard Corona, Tilcor, Metrotile. Pokrycie to przypomina gont, wygląda pięknie, 50 lat gwarancji. Minusy są dwa: pierwszy to wysoka cena (porównywalna z ceną dobrej dachówki ceramicznej), drugi - na posypce od strony północnej ponoć lubi pojawiać się mech, ciężko usunąć go w taki sposób, żeby nie naruszyć kruszywa.

Ja mimo wszystko żałuję, że nie zamontowałem tego pokrycia, mocno się nad nim zastanawiałem.
kubkub
Początkujący
Początkujący

Postprzez Versal » 18 lutego 2018, 20:00

kubkub napisał(a):
bozelska napisał(a):mi bardzo spodobały się ostatnio blachodachówki z posypką ceramiczną, takie pokrycia dachowe ładnie sie prezentują.

Zwłaszcza na domach drewnianych. Najbardziej znani producenci - Gerard Corona, Tilcor, Metrotile. Pokrycie to przypomina gont, wygląda pięknie, 50 lat gwarancji. Minusy są dwa: pierwszy to wysoka cena (porównywalna z ceną dobrej dachówki ceramicznej), drugi - na posypce od strony północnej ponoć lubi pojawiać się mech, ciężko usunąć go w taki sposób, żeby nie naruszyć kruszywa.

Ja mimo wszystko żałuję, że nie zamontowałem tego pokrycia, mocno się nad nim zastanawiałem.

Usuwa się mech z każdego pokrycia dachowego bez większych problemów
https://m.facebook.com/Prooalp/?ref=bookmarks
511515900
Versal
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez kubkub » 18 lutego 2018, 22:26

Versal napisał(a):
kubkub napisał(a):

Usuwa się mech z każdego pokrycia dachowego bez większych problemów
https://m.facebook.com/Prooalp/?ref=bookmarks
511515900

Z posypką jest problem, z tego co wiem. Oczywiście da się wyczyścić, ale wraz z mchem może schodzić kruszywo.
kubkub
Początkujący
Początkujący

Powrót do Wolna strefa