Niebezpieczne kredyty gotówkowe bez bik OPROCENTOWANIE

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Niebezpieczne kredyty gotówkowe bez bik OPROCENTOWANIE

Postprzez lolorobert » 1 lutego 2013, 13:44

Kredyty bez biku to mówiąc w skrócie kredyty, które są udzielane bez sprawdzania „jakości” poprzednich spłat klienta. BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej ma dane o każdym kredycie bankowym (także karty i limity w kontach). Jeśli ktoś nie spłacił długu w banku widnieje to w tym rejestrze. Pozabankowe firmy tylko czekają na takich klientów, którzy w banku kredytu nie dostaną oferując im właśnie pożyczki gotówkowe bez bik.

Obrazek

Oprocentowanie pożyczki bez bik może sięgać kilku tysięcy procent. Dokładnie tak! Prowident ma ok 150% i wbrew temu co się złego o tej firmie mówi jest to bardzo tania pożyczka. Dla porównania takie Total Money ma ponad 30.000 % oprocentowania.

Przestrzegam wszystkich, że jeśli już musicie korzystać z tego typu firm to wybierajcie według porównywarki oprocentowania. Wybierajcie tylko polecane oferty przez innych, przeglądajcie fora internetowe w poszukiwaniu opinii o danej firmie.

Niebezpieczne są też same strony, które oferują te kredyty bez bik przez internet. Będąc online szybko podejmuje się decyzję a ta może potem zaboleć.

Informacja za https://bezpozyczka.pl
lolorobert
Początkujący
Początkujący

Re: Niebezpieczne kredyty gotówkowe bez bik OPROCENTOWANIE

Postprzez kamikaze » 1 lutego 2013, 23:11

lolorobert napisał(a):
Oprocentowanie pożyczki bez bik może sięgać kilku tysięcy procent. Dokładnie tak! Prowident ma ok 150% i wbrew temu co się złego o tej firmie mówi jest to bardzo tania pożyczka.

Kto Ci bajek naopowiadał że 150 % ?? Gdzie to wyczytałeś ? Skoro już informujesz to przekazuj sprawdzone informację gdyż wprowadzasz innych w błąd. Chyba że piszesz o firmie Prowident (której nota bene nie znam), bo mnie chodzi o firmę Provident. W Providencie RRSO - czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania dla pożyczki na ponad rok wynosi niecałe 88%. Jeśli ktoś ma jakieś pytania na temat tej firmy - chętnie odpowiem, gdyż dużo wiem w tym temacie - i tu z przedmówcą się muszę zgodzić - że Provident to nie taki diabeł straszny jak się w około słyszy.
kamikaze
Guru
Guru

Postprzez lolorobert » 4 lutego 2013, 12:11

kamikaze napisał(a):
lolorobert napisał(a):
Oprocentowanie pożyczki bez bik może sięgać kilku tysięcy procent. Dokładnie tak! Prowident ma ok 150% i wbrew temu co się złego o tej firmie mówi jest to bardzo tania pożyczka.

Kto Ci bajek naopowiadał że 150 % ?? Gdzie to wyczytałeś ? Skoro już informujesz to przekazuj sprawdzone informację gdyż wprowadzasz innych w błąd. Chyba że piszesz o firmie Prowident (której nota bene nie znam), bo mnie chodzi o firmę Provident. W Providencie RRSO - czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania dla pożyczki na ponad rok wynosi niecałe 88%. Jeśli ktoś ma jakieś pytania na temat tej firmy - chętnie odpowiem, gdyż dużo wiem w tym temacie - i tu z przedmówcą się muszę zgodzić - że Provident to nie taki diabeł straszny jak się w około słyszy.

Pierwsze lepsze wyliczenie ze strony Provident prze V V V V V i jeszcze raz V :)
Obrazek

i kto tu bajki opowiada? heh?

dowód jest też tu: http://samcik.blox.pl/2012/11/Wladze-sz ... nie-z.html
lolorobert
Początkujący
Początkujący

Postprzez kamikaze » 4 lutego 2013, 16:29

Chyba nie umiesz czytac - sam wkleiłeś screena ze strony, na której pisze: Pożyczka na 30 tygodni - RRSO 137,74 %. Więc dalej nie widzę Twoich 150%. Pózniej przy dłuższych okresach kredytowania RRSO jest niższe.
kamikaze
Guru
Guru

Postprzez amivisage » 5 lutego 2013, 00:56

RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) – pozwala klientowi na łatwiejsze porównanie ofert banków, ponieważ oprócz oprocentowania uwzględnia ona także pozostałe koszty kredytu np. prowizje.

Do tej pory myślałem że RRSO to całkowity koszt pożyczki, ale chyba w powyższej reklamie Providenta jak to zwykle w reklamie wszystko jest wypieknione, lub celowo coś tu jest oszukane.
Skoro ktoś mi daje 2500 a ja w ciągu roku mu oddaje 4905,82 to dla mnie jest to 196,23% (96,23 RRSO)
ale 60 tygodni to 14 miesięcy, wiec jak to pięknie wykląda 87% a przecież oddajemy prawie 2 razy wiecej kasy czyli 200%.
amivisage
Guru
Guru

Postprzez COCONUT » 5 lutego 2013, 08:06

a co to znaczy ze RRSO kredytu hipotecznego wynosi 7% skoro do banku oddaje sie 200%????
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez lolorobert » 5 lutego 2013, 18:24

I dla tego właśnie, że każdy inaczej rozumie oprocentowanie ludzie się nabierają.

Dla Kredytu Hipoteczne RRSO 7% oznacza 7% rocznie czyli jeśli mamy kredyt na 30 lat to mamy 30*7% z tym, że co rok ten procent liczony jest od kwoty pozostałej do spłaty.

W Providencie może RRSO być większe niż 200%. To jest fakt. RRSO ma mówić o kosztach a nie o kawałku kosztów, który jest wygodny do pokazania.
W przypadku Providenta nie można powiedzieć, że RRSO wynosi mniej bo krócej się spłaca. RRSO to parametr Roczny.
lolorobert
Początkujący
Początkujący

Postprzez COCONUT » 5 lutego 2013, 20:26

30 lat po 7% czyli 210 %??
COCONUT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez lolorobert » 8 lutego 2013, 08:44

No właśnie nie 30*7 bo co rok liczy się od zmniejszonego kapitału pozostałego do spłaty.
Dla hipoteki na 100.000 zł na 30 lat i 7% w sumie odsetki wyniosą 139 508.90 czyli po 30 latach w sumie jest 139,5%
lolorobert
Początkujący
Początkujący

Postprzez kedziorek » 5 grudnia 2013, 18:01

Kredyt typu chwilówka musi być drogi ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie zostanie spłacony. Instytucje finansowe muszą w jakiś sposób zrekompensować straty. A jak to zrobić? Poprzez przerzucenie odpowiedzialności na wszystkich uczestników. Tutaj znajdziesz artykuł co tak naprawdę wpływa na oprocentowanie kredytów. Warto przeczytać, aby uświadomić sobie pewne sprawy...
kedziorek
Guru
Guru

Postprzez gabri » 5 grudnia 2013, 21:34

Jakby na to nie patrzeć to ja osobiście nie polecam tego typu firm. Od udzielania kredytów i pożyczek były są i będą banki. To one mają najkorzystniejsze oprocentowanie kredytów.
gabri
Początkujący
Początkujący

Postprzez słowianin » 10 grudnia 2013, 08:15

Nie tylko kredyty gotówkowe bez bik są niebezpiecznie oprocentowane. Są te pożyczki bez krd czyli bez sprawdzania właściwego rejestru dłużników. BIK to tylko kredyty bankowe, KRD to nawet niezapłacony rachunek za telefon. Taki kredyt bez krd też można dostać bez problemu w wielu miejscach.

Ciekawy schemat jest na hiperbank-u

Wygląda to tak:

FIRMA POŻYCZKOWA→ KRD → ANALIZA KREDYTOWA

ANALIZA KREDYTOWA

ODMOWA lub DODATKOWE WARUNKI lub DECYZJA POZYTYWNA

ODMOWA → SPRÓBUJ INNEJ POŻYCZKI

http://hiperbank.net/bezrejestrow/bezkrd

tu jest dostępna całość
słowianin
Debiutant
Debiutant

Postprzez Ronaldo7 » 15 stycznia 2014, 19:03

Niby oprocentowanie wysokie ale gdy dobrze sie poszuka można znaleźć oferty lepsze niż w banku. Ja osobiście wole brać pożyczki pod zastaw np złota. Kiedyś przez przypadek trafiłem na ta stronę http://www.moneynow.pl/zastaw-zloto/ i dowiedziałem się że takie pożyczki są możliwe. Wcześniej bawiłem się w providenta i inne takie , teraz wiem że nie ma sensu brać pierwszej możliwej opcji i warto poszukać innych ofert.
Ronaldo7
Początkujący
Początkujący

Postprzez JasieQ » 4 marca 2014, 18:33

Fakt jest taki, iz kazda taka forma pozyczki bez biku i krd - to po prostu zwykla lichwa. Biora ja tylko osoby, ktore nie ogarniaja regulaminu pozyczki, albo osoby, ktore nie maja szans na pozyczke z banku itp itd.
JasieQ
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez piotrek » 4 marca 2014, 19:44

Wysokość % odsetek reguluje ustawa, nic ona nie pisze o opłatach dodatkowych a te mogą być dowolne. Ludzie w swojej głupocie pytają jaka będzie rata - jak niska to zawierają umowę. Dopiero płaczą i piszą o oszustwie gdy zakminią ze wysokość tej raty jest płatna np . co godzinę. Wtedy coś tam bredzą o oszustwie itp. a wszystko jak byk opisane w umowie ....
piotrek
VIP
VIP

Następna strona

Powrót do Wolna strefa