Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: luc »

SF jak to traktujesz czy nie SF - to już są jak widzisz 2 książki,z autorami solidnie przygotowanymi w sferze polityki międzynarodowej, zakładające duży konflikt,również na naszym terytorium (A jest tego oczywiście więcej).W szczegółach - banialuki,ale baza fabularna ta sama. Konflikt na naszym terytorium z wojskami FR,co najmniej w pierwszej fazie bez natychmiastowego, dostatecznego wsparcia NATO.Które może nadejść - lecz nie musi.Nie należy do niego dążyć,ale przecież należy się do niego solidnie przygotowywać.Nie możemy sobie zatem pozwolić na błędy i na to,by jeśli wojna przyjdzie do nas - wybito u nas tą garstkę nadającą się na partyzantkę.I nie możemy sobie, przy takim scenariuszu, pozwalać na większe straty ludnościowe.

Co do "neutralizacji bombek atomowych" czy "polskiego impierium dzięki pomocy USA" w takich książkach,zgoda,że to SF.Tylko,że racjonalne sedno jest jakie jest. Problem gloryfikacji tych,którzy zginęli,a nie tych którzy zwyciężali i opieranie się na takich przykładach,brak wyciągania wniosków - to się na nas może poważnie zemścić. Piękna propaganda bogoojczyźniana służy bowiem ukrywaniu braku realnego przygotowania na najgorsze,ba,wręcz czyni bezmyślność i myślenie życzeniowe stanem godnym pochwały.

A teraz wybacz,ale w tematach politycznych założyłem sobie,że będę pisał coraz mniej.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: antykieckowy »

W dzisiejszych czasach należy dążyć do wojny. Błędem aliantów po IIWŚ było zostawienie ZSRS w spokoju w nadziei na to, że będzie spokój. Stalin po zdobyciu Berlina przygotowywał się do inwazji na zachód, miał już wszystko gotowe ale Hiroshima lekko go przystopowała i zrezygnował z realnego konfliktu zbrojnego z USA. Wtedy USA powinno po prostu zrzucić kilka atomówek na największe miasta ZSRS (skoro z Japońcami nie miała skropułów to dlaczego miałaby mieć z sowietami?). Żeby Rosja nie była zagrożeniem dla Europy musi przejść przez to co Niemcy, czyli m.in. likwidacja całej klasy politycznej i zniszczenie morale społeczeństwa rosyjskiego po czym ustanowienie tam marionetkowego rządu kierowanego przez USA lub UE :]

(jak już bawimy się w sci-fi)
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: luc »

Nie bawimy się - to zbyt poważny temat by "się bawić",i nie należy dążyć do wojny gorącej (ekonomicznej - również ze strony naszych "sojuszników" już padamy ofiarą),bo nie zostanie z kraju kamień na kamieniu, o ludziach nie wspominając.

Jesteśmy realnie zagrożeni jako naród.Pora się obudzić i to sobie uświadomić.Nie mamy szans stawiać samotnie oporu,a dla sojuszników znaczymy realnie za mało - no i nie będą nawet mogli pomóc od razu jak dojdzie co do czego,nawet gdyby chcieli.Logistyka itd.Cokolwiek się zaś stanie, nie wolno nam się wykrwawić jak wyklęci.Polskę w wypadku ataku ze wschodu czeka długa wojna asymetryczna.Armia i jej opór zostaną złamane w dni,a może godziny.Potem wiadomo co zostanie.Jeśli wróg w odpowiedzi na działania partyzanckie będzie krzywdził ludność cywilną,albo sojusznicy nie przyjdą pomóc, stracimy za dużo ludzi,nawet jeśli agresor zostanie ostatecznie kiedyś odparty.Dlatego tak krytykuję kult "wyklętych".Widzisz,Pyrrus też "zwyciężał"...
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: antykieckowy »

Kogo obchodzi interes Polaków poza samymi Polakami? Polska być może nie dąży do wojny jednak Polska to nie cały świat. I nie chodzi mi o wojnę ekonomiczną tylko o fizyczną likwidację rosyjskiego środowiska politycznego. Albo to albo kłopoty na następne dekady.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: luc »

I nie chodzi mi o wojnę ekonomiczną tylko o fizyczną likwidację rosyjskiego środowiska politycznego. Albo to albo kłopoty na następne dekady.
Tylko widzisz - jak powiedziałby pewien łysy, komunistyczny guru z brodą: "KTO KOGO"...

Jeśliby wierzyć PiSowcom w sprawie pewnej katastrofy lotniczej z 2010,to nawet mamy odpowiedź.No ale,dajmy sobie spokój.Nie mam już co kontynuować tej wymiany zdań.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

Znajdą „Inkę” i „Zagończyka”?
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... czyka.html
Obrazek
Dziś na terenie gdańskiego cmentarza Garnizonowego ruszą prace poszukiwawcze mające na celu ustalenie miejsca pochówku żołnierzy Armii Krajowej: Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk”. Potrwają około dziesięciu dni.


Dowód ubeckiej zbrodni
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... rodni.html
Obrazek
W jamie nr 27, w piwnicy na terenie ogrodu więzienia UB w Białymstoku, w kieszeni munduru leżącej przy jednym ze szkieletów odnaleziono monetę z 1949 roku. To dowód, że mordowała bezpieka.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

TYLKO U NAS. Zmarł prokurator – morderca sądowy Danuty Siedzikówny „Inki”. Dziś ma się odbyć jego pogrzeb z honorami wojskowymi i orderami na poduszkach…
http://wpolityce.pl/historia/217825-tyl ... poduszkach

Szef MON zażądał wyjaśnień ws. asysty wojskowej na pogrzebie mordercy „Inki”. PRESJA MA SENS
http://wpolityce.pl/historia/217855-sze ... ja-ma-sens
Wtedy do dyskusji włączył się szef MON Tomasz Siemoniak.

Regulacje nie zastąpią zdrowego rozsądku i poczucia przyzwoitości

— napisał wicepremier, a po chwili dodał:

Wstyd. Zażądałem wyjaśnień od dowódcy garnizonu Koszalin, który podjął taką decyzję. Nie powinno tak być.
Wojsko tłumaczy się ze skandalicznej decyzji. Asysta wojskowa? „Krzyżanowski był żołnierzem Ludowego Wojska Polskiego”
http://wpolityce.pl/polityka/217876-woj ... -polskiego
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: antykieckowy »

Skoro Jaruzelski miał wojskowy pogrzeb to skąd zdziwienie, że jakiś podrzędny wojak sowiecki też będzie go miał?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Sun Tzu »

Siemoniak robi z siebie idiotę! Skoro mu nie przeszkadzała asysta wojskowa na pogrzebie Jaruzelskiego (na którym był obecny także ten osobnik chwilowo pełniący obowiązki Prezydenta RP) to dlaczego teraz odwołuje dowódcę i komendanta garnizonu Koszalin? Pewnie chłopaki pomyślały: skoro warszawka honoruje swoich bandziorów, to my będziemy honorować swoich...
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: antykieckowy »

ty musisz chłopie o tym smoleńsku w każdym temacie spamować?


Nasze matki, nasi ojcowie z szansą na nagrodę Emmy.
http://natemat.pl/120441,nasze-matki-na ... mmy-awards

Obrazek
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: antykieckowy »

Pod ścianą zostałem postawiony tylko w twojej malutkiej główce. Temat o smoleńsku już jest więc tam się realizuj życiowo :oczami:
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

antykieckowy pisze:Pod ścianą zostałem postawiony tylko w twojej malutkiej główce. Temat o smoleńsku już jest więc tam się realizuj życiowo :oczami:
nie wiesz kim jestem, a piszesz: "w twojej malutkiej główce" oraz "tam się realizuj życiowo"
Widać zostały ci tylko insynuacje i argumenty ad personam :))
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

Na Lubelszczyźnie powstała armia samorządowa. ZOBACZ WIDEO
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/21906 ... bacz-wideo

Obrazek
W Świdniku rozpoczęła działalność Obrona Terytorialna Województwa Lubelskiego - podaje Radio Lublin. Ta pierwsza tego rodzaju formacja w Polsce powstała w 51. rocznicę śmierci Józefa Franczaka ps. Lalek, ostatniego żołnierza podziemia niepodległościowego. Założyciele mają nadzieję, że także w innych częściach kraju powstaną podobne armie samorządowe.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: luc »

Krok w bardzo dobrym kierunku.Co prawda po was PiSowcach zawsze można się spodziewać,że możecie przejść jakby co na stronę neobanderowców z UPA którzy zwiększają swoją aktywność u nas (k... ostrzegałem ! nie ja jeden) http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rz-wzras ... lski/2dbyv ,ale sama inicjatywa GENIALNA.Jestem krytyczny, co do niektórych wyklętych,nie ukrywam tego.Niektórzy jednak byli patriotami.I dużo bardziej od uroczystych akademii i wykopywania ich trupów z pewnością chcieliby oni, by przyszłe pokolenia były gotowe walczyć i zwyciężać dla ojczyzny.Dla POLSKI.

"Armia samorządowa" jednak ? Jeśli kryje się za tym podległość samorządowi, może umożliwić różne sterowane separatyzmy,no i groźbę zbytniej reprezentacyjności (sorki,wasze środowisko bardzo lubi uroczystości,pomniki itd - bardziej niż sensowną robotę).Np na Śląsku martwiłbym się,czy RAŚ i RFN tego nie wykorzystają.I Trochę to też wygląda jak wyważanie częściowo otwartych drzwi. Jest wiadome,że np. konieczna jest totalna przebudowa NSRu który dziś nie spełnia swej roli a jego mechanizm został totalnie skopany przez Posłów wszystkich partii. Pomysł był, jak widać dobry,tylko w rękach decydentów "wyszło jak zawsze".Ta armia samorządowa to przecież taki NSR-bis, robiony przez obywateli, bez NSRowskich patologii.Ale inicjatywa powtórzę - w bardzo dobrym kierunku.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

luc pisze:Co prawda po was PiSowcach zawsze można się spodziewać,że możecie przejść jakby co na stronę neobanderowców z UPA którzy zwiększają swoją aktywność u nas
następny wróżbita na forum..

a po was 'lucach' to czego można się spodziewać?

luc pisze:sorki,wasze środowisko bardzo lubi uroczystości,pomniki itd - bardziej niż sensowną robotę
o kim piszesz?
bo mam wrażenie że piszesz tylko po to żeby pisać?
luc pisze:Np na Śląsku martwiłbym się,czy RAŚ
to może pogadaj z Jozinem, Janusz Korwin-Mikke należy do RASiu (albo tożsamych organizacji)

http://wpolityce.pl/polityka/210948-no- ... mii-slaska
Nie jesteśmy z RAŚ na żadnej stopie wojennej, ja sam należę zresztą do tego stowarzyszenia. My mamy w swoim programie żądanie szerokiej autonomizacji kraju i pod tym względem jesteśmy spójni programowo.
luc pisze:Ale inicjatywa powtórzę - w bardzo dobrym kierunku.
mam wrażenie że ktoś Ci w tej chwili przejął konto
ODPOWIEDZ