Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
Oczywiście. Najbardziej obiektywna jest oczywiście TVTrwam i jej wielce uczeni pracownicy. I jakie szczęście, że na TVPiS abonamentu nie płacę.
Nigdy nie oglądałem TV Trwam, więc nie mogę się wypowiadać. Ale za to niezmiernie się cieszę, że Ty oglądasz, bo przecież chyba nie należysz do tych, co nie muszą oglądać, by oceniać. Nie należysz, prawda?
Taaa, najbardziej lubię antyżydowskie wypowiedzi i telefony od zaangażowanych słuchaczy :-D
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6296
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Sun Tzu »

Powtórzę po raz kolejny! Nie oglądam TV Trwam, nie słucham Radia Maryja, więc nie znajdziesz we mnie rozmówcy.
kibic jks1910
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 297
Rejestracja: 30 sierpnia 2017, 07:47

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: kibic jks1910 »

A co z pomnikiem "ku czci..." morderców / bohaterów ? ( niepotrzebne skreslic ) :niepewny:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

kibic jks1910 pisze:A co z pomnikiem "ku czci..." morderców / bohaterów ? ( niepotrzebne skreslic ) :niepewny:
Będzie stał między szaletem i szkołą, w której nadal wisi portret Oskara Lange :wstyd:
ragnar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 252
Rejestracja: 9 kwietnia 2017, 13:25

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: ragnar »

ONET konkretnie zauważył dzisiejsze święto.

WIADOMOŚCI
PILNE Wybrano nowego wiceszefa PE. Zastąpi Czarneckiego
Putin o nowej broni: leci do celu jak ognista kula
Opozycja opuszcza polsko-izraelską grupę
Ultimatum Karczewskiego ws. uchwały o Marcu '68
Kamila Gasiuk-Pihowicz: to jest dzicz prawna
Jest decyzja ws. gen. Kraszewskiego?
Zasłonił tabliczki z nazwą ulicy Lecha Kaczyńskiego. Akcja policji rodzi kilka pytań
Błaszczak: ta ustawa przywraca sprawiedliwość
Wojewoda na marszu ONR. Marszałek protestuje
Zapalili znicze za dzieci zabite przez wyklętych
Komorowski przeciw degradacji Jaruzelskiego
Weiss: w Jedwabnem mówiłem o dwóch stodołach
Od dziś te leki będą za darmo. Lista refundacyjna
UE chce blokad alkoholowych. Dla kogo i od kiedy?
Przekazał szpitalowi sprzęt za ponad 100 tys. zł
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ke/zl2jrhy Kto chce ten znajdzie. Na tym samym Onecie.Na Interii też, jeśli zechce http://nowahistoria.interia.pl/aktualno ... Id,2551504
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onec ... ke/zl2jrhy Kto chce ten znajdzie. Na tym samym Onecie.Na Interii też, jeśli zechce http://nowahistoria.interia.pl/aktualno ... Id,2551504
tak, i wiadomo w jakim stylu.. ;)
"Wyborcza" zachwycona książką Zychowicza o "Żołnierzach Wyklętych". "Pisze, że liczni byli mordercami"
https://wpolityce.pl/historia/383192-wy ... mordercami


o tej książce była dyskusja podlinkowana była tu: viewtopic.php?f=65&t=10993&p=289937#p289937
a poniżej streszczenie.. ;)
Orka Leszka Żebrowskiego po Piotrze Zychowiczu i jego książce uderzającej w żołnierzy wyklętych!
https://www.youtube.com/watch?v=7OeVqwDWbHY&t=11s
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

ragnar pisze:ONET konkretnie zauważył dzisiejsze święto.
..
zalecam odpuszczenie sobie zasięgania jakichkolwiek informacji o polskim podziemiu z portali polskojęzycznych.
Swego czasu porównywałem sobie informacje jakie pojawiały się po "Konferencjach smoleńskich", oczywiście sam te konferencje wcześniej oglądałem (do tej pory można je obejrzeć). Na pewno jednego nie można zarzucić: wszystkie mówiły prawdę, tyle że w taki sposób aby je obśmiać albo wręcz odwrócić ogólny przekaz. Co do tych portali to nie mam żalu (może należy żałować tych co później biegali z parówkami po forach ;) ale jednego nie zapomnę kiedy Wiadomości w TVP1 tak zrelacjonowały badania jednego z prelegentów że normalny widz dostał odwrócone o 180st wnioski wynikające z tej prezentacji.

Najlepiej samemu wszystko sprawdzać albo opierać się na tych, których się wcześniej sprawdziło ;)
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:Kto chce ten znajdzie. Na tym samym Onecie.Na Interii też
Jestem przekonany że na portalach internetowych często pojawiają się artykuły tylko po to aby za chwilkę je "schować" ze strony głównej. Tym sposobem nikt wiele się o nim nie dowie, ale zawsze można później powiedzieć że był. Myślę że to ogólny trend ;) Nie wiem jak było w tym przypadku. Ogólnie to drażni mnie "obrazkowatość", dawniej na głównych stronach było mnóstwo treści, teraz są obrazki, traktują ludzi jak jakichś idiotów (wszyscy). Pewnie tak wyszło z badań, ze większość takich jest a do takich najlepiej dotrzeć obrazkami..
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

Czy stwierdzenie, że wśród "wykletych" marginalnie zdarzały się bestie to "uderzanie" w kogokolwiek? To "Wybiórcza" pisze, że takie przypadki były liczne, a oni słyną z tego, że nie czytają recenzowanych książek. Sam autor twierdzi, że to był margines, ale dlaczego to przemilczać?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: człowiek z lasu »

Do tematu wyklętych każdy dodaje jakiś swój składnik i miksuje, zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami. Jedni po to, by akcentować swoją niechęć do wartości Polski konserwatywnej, w której komunista kojarzył się, zgodnie z przedwojennymi doświadczeniami z terrorystą, drudzy wręcz przeciwnie. A temat jest zbadany tak jak potwór z Loch Ness.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6296
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: Sun Tzu »

Sądzę, że to nie jest kwestia przemilczenia tylko nadania sprawie odpowiednich proporcji. "żaGieWu" od czasu, gdy opublikowała słynny artykuł M. Cichego z którego wynikało, że powstanie warszawskie wybuchło po to, by powstańcy mogli wymordować ostatnich ukrywających się żydów jest ostatnim źródłem na które można się powoływać w jakiejkolwiek dyskusji historycznej o czymkolwiek...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:Czy stwierdzenie, że wśród "wykletych" marginalnie zdarzały się bestie to "uderzanie" w kogokolwiek? To "Wybiórcza" pisze, że takie przypadki były liczne, a oni słyną z tego, że nie czytają recenzowanych książek. Sam autor twierdzi, że to był margines, ale dlaczego to przemilczać?
Sam autor twierdzi, że to był margines, ale dlaczego to przemilczać?
To sam autor tego "paszkwilu" (jak to określił Żebrowski) mówił w debacie którą za pierwszym razem podlinkowałem. Wybacz dragoness ale tam jest zarejestrowanie całe spotkanie i wszyscy się tam wypowiadają, każdy może sobie je oglądnąć, nie do mnie należy sporządzanie stenogramów dla tych, którzy nie mają czasu poświecić na wysłuchanie debaty a mają czas na wypowiadanie się w kwestiach dotyczącej jej. Jest wiele rzeczy o których nie pisze, ale to być może dlatego że nie jestem tak obiektywny jak Ty. Poza tym sam autor dał się poznać swoimi publikacjami już wcześniej i wszystkie mają jeden wspólny mianownik: książki opisują bohaterstwo Polaków, ale w taki sposób żeby na okładce był zawsze widoczny "margines".
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

Cóż, jeśli ogół ogranicza się do obejrzenia okładki to może dlatego mamy w Polsce to, co mamy. I owszem, ogladałam debatę. Czy z niej wynika, że takich przypadków nie było? nawet ogniści obrońcy "wyklętych" nie moga temu zaprzeczyć.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18421
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Sądzę, że to nie jest kwestia przemilczenia tylko nadania sprawie odpowiednich proporcji. "żaGieWu" od czasu, gdy opublikowała słynny artykuł M. Cichego z którego wynikało, że powstanie warszawskie wybuchło po to, by powstańcy mogli wymordować ostatnich ukrywających się żydów jest ostatnim źródłem na które można się powoływać w jakiejkolwiek dyskusji historycznej o czymkolwiek...
Toteż akurat ja się na nią nie powołuję .
ODPOWIEDZ