Projektowanie wnętrz

O wszystkim, czyli o niczym...
bianka
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 16:13

Projektowanie wnętrz

Post autor: bianka »

Korzystał ktoś z was z usługi projektowania wnętrz? Zastanawiam się jak wygląda współpraca z architektem i czy efekty pracy spełniają oczekiwania. Czekam na Wasze opinie. :)
liwka
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 25 czerwca 2013, 13:22

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: liwka »

celina32, to super że masz talent, ale nie każdy ma do tego dryg i czas żeby się tym zająć. :)
natalija
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 19 października 2015, 14:39

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: natalija »

Trochę odświeżę temat. Jeśli nikt nie mógł u siebie znaleźć dobrych i fajnych projektantów wnętrz z głową pełną pomysłów, to polecam 3dhomestudio.pl
Moja przyjaciółka niedawno remontowała mieszkanie i potrzebowała jakiś pomysłów na nowe wnętrza. Przede wszystkim funkcjonalność się dla niej liczyła. Zwróciła się do nich o pomoc i bardzo ładne to teraz wszystko wygląda. A funkcjonalizm na każdym kroku. potrafią wykorzystać każdy milimetr powierzchni.
kasiag11
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 9 listopada 2011, 19:52

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: kasiag11 »

czy w Jaśle jest jakiś architekt czy też projektant wnętrz? i orientuje się ktoś ile taka usługa może kosztować?
tryk
Debiutant
Debiutant
Posty: 9
Rejestracja: 21 marca 2013, 19:49

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: tryk »

Witam,
Polecam Pana Michała Włudzika - 794 406 669
Malwinowa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 20 maja 2016, 13:49

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: Malwinowa »

A czy taki projektant sprawdza się przy tylko przy jednym wnętrzu? Prawie całe mieszkanie mam już urządzone i utrzymane w jednym stylu, ale brakuje mi pomysłu na salon. Niby jest duży, ale nie chcę go zagracić. Nie podobają mi się też zbyt wielkie puste przestrzenie, dlatego chciałabym, żeby jakoś praktycznie zagospodarować ten pokój...
dooq
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 28 listopada 2011, 14:37

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: dooq »

Z mojego doświadczenia - Tak, ale:
1) należy to zrobić jak najwcześniej na etapie budowy domu - a to z dwóch względów - po pierwsze mamy jeszcze kasę (podczas wykańczania domu zazwyczaj już kasy nie ma i najczęściej kupuje się byle co byle było byle się wprowadzić), Po drugie mamy jeszcze wpływ na końcowy wygląd pomieszczeń i możemy decydować czy belka, ścianka itp ma być w tym czi innym miejscu. Później to projektant musi się dostosować i czasami brakuje kilku, klikunastu centymetrów to tu to tam.
2) Koszt projektu wcale nie jest wysoki w porównaniu z całkowitym kosztem budowy.
3) Ja miałem projektanta kolega nie. U mnie przyszedł elektryk i to "ja mu pokazywałem gdzie ma być gniazdko, gdzie lampa" (oczywiście wg projektu), czasami się dziwił że czego nie symetrycznie, czego nie na środku, że tak będzie nieładnie, ale tak było w projekcie a potem po wykończeniu wyszło tak jak chciałem. To samo z hydraulikiem - wiedział gdzie zostawić podłączenia gdzie kurki gdzie kratki. Następnie był płytkarz - powiedział że jakoś tak dziwnie wszystko mu pasuje, płytek nie musi dużo docinać wymiary się zgrywają. Potem przyszedł meblarz i to samo - wiedział jakie meble, jakie wymiary, "dziwnym trafem" przy zastosowaniu standardowych wymiarów szafek i frontów wszystko pasowało.
A u kolegi który robił bez projektu - zawsze był jakiś problem - a to kontakt nie tu, a to chciałby jakieś podświetlenie półki a tu nie ma jak, a to lampa wyszła jakoś nie w tym miejscu, prysznic 80 za mała 90 za duża trzeba to tu to tam podkuć, płytki docinane, syfon jakoś pod kątem, meble się nie mieszczą i trzeba albo zostawić 15 cm lukę albo wstawić jakąś doróbkę - i tak dalej.
Moim zdaniem projektant wnętrz powinien działać razem z architektem który wykonuje projekt domu. Jeżeli kupujemy gotowy projekt to zaraz po zakupie należałoby zrobić projekt wnętrza i dopiero na jego podstawie wykonać projekty instalacji elektrycznej, wodnej, kanalizacyjnej i ew. gazowej.
Prosty przykład - jeżeli wiemy jakie meble będą w kuchni to projektując instalacje elektryczną wiemy gdzie powinny być doprowadzone grubsze kable do podłączenia kuchenki i piekarnika a gdzie powinny być gniazdka żeby było wygodnie. A odwrotnie??? narobimy kilka niepotrzebnych gniazdek które potem trzeba będzie przenosić (dodatkowy koszt) lub które zostaną zasłonięte przez szafkę.

Ale decyzja i tak należy do Ciebie czytelniku. Pozdrawiam.
PaulaK
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 13 sierpnia 2017, 15:30

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: PaulaK »

W wakacje projekt u rodziców robił architekt ze studio RAMA RAMA z Gorzowa (projektują w całej Polsce), bardzo solidna firma, mają dużo ciekawych własnych propozycji, do których nie zawsze byliśmy przekonani, ale teraz nie chcielibyśmy nic zmieniać, wyszło super ;)
michalmalik
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 19 października 2017, 19:46

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: michalmalik »

Jak macie odpowiedni budżet to warto zdecydować się na współpracę z projektantem. Chociaż niektórym się wydaje, że wystarczy przejrzeć strony/blogi wnętrzarskie czy katalogi z IKEA i na tej podstawie można urządzić przytulne, ładnie mieszkanie, to grubo się takie osoby mylą. Projektowanie wnętrz nie jest łatwe, trzeba zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół, bo wnętrza muszą być nie tylko estetyczne, eleganckie, ale przede wszystkim praktyczne.
karoilu
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 22 września 2017, 14:44

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: karoilu »

Ja uważam, że jak się ma na to pieniądze to można korzystać z takich usług.
Awatar użytkownika
Zbigniewztar
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 23 grudnia 2017, 19:07

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: Zbigniewztar »

A może jednak lepiej zostawić ten temat specjaliście? Sądzę, że w ten sposób można sobie wielu trudności oszczędzić...
panterablue
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 18:37

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: panterablue »

Uważam, że każdy ma jednak jakiś swój gust. Każdemu podoba się inny styl. Projektanci Waszego gustu nie znają, robią wszystkie swoje projekty na jedno kopyto, a jak wymyślisz i zasugerujesz coś niestandardowego, to cena rośnie w górę lub finalnie przekonują Was, że nie macie racji.
W sieci jest całe mnóstwo stron internetowych, które poddają inspirację, pomysły. Wystarczy znaleźć swoje "wymarzone wnętrze" i skompletować jego elementy na własną rękę. Trochę chęci, poświęconego czasu, a oszczędzimy trochę grosza i zrobimy coś tak, jak marzyliśmy :)
Awatar użytkownika
Karcia123
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 25 stycznia 2018, 19:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: Karcia123 »

Nie powinno się zapomnieć o kwiatach podczas projektowania, one dodają naprawdę sporo uroku tak naprawdę.
lauraC
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 24 czerwca 2017, 10:44

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: lauraC »

Jasna sprawa - każde wnetrze musi przede wszystkim byc urzadzone "dla nas" i "pod nas". Dlatego ja w sumie jestem za aranżowaniem po swojemu a nie za pomoca specjalistow. Przyanjemniej wiadomo kto mieszka w takim domu. Zresztą w sieci jest teraz tyle inspiracji... Mozna kombinowac! Albo nawet podjechac np. do salonu agaty bo my mamy pod nosem, wziac najnowsze katalogi i szukac wnetrza dla siebie
JaMichal_7
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 15 lipca 2018, 14:24

Re: Projektowanie wnętrz

Post autor: JaMichal_7 »

Ja na pewno wynająłbym jakąś odpowiednią osobę do tego :)
ODPOWIEDZ