Ocet Jabłkowy

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Ocet Jabłkowy

Post autor: Laura Diaz »

No proszę, ile emocji :rotfl:

Odpowiadam na pytanie: tak, schudłam, ale jak ktoś wcześniej słusznie zauważył, ćwiczyłam i zdrowo się odżywiałam, a ocet to jedynie przyspieszył :) Swego czasu interesowałam się fitnessem i zdrowym odżywianiem, regularnie pływałam i ćwiczyłam, obecnie nie bardzo mam na to czas, w każdym razie to absolutnie nie było tak, że jadłam jak tasiemiec co popadnie, napiłam się octu i schudłam :hyhy: Piłam pół szklanki wody plus 1 łyżka octu, na czczo i przed każdym posiłkiem. Mnie smakowało, i było to raczej uzupełnienie do ogólnego oczyszczania, jakie wtedy stosowałam :) Nie odchudzłam się jako tako, bo nie było takiej potrzeby, a ćwiczyłam i zdrowo jadłam, bo dobrze się po tym czułam. Tak więc zawsze zalecam najpierw zdrowo się odżywiać i ćwiczyć, a ocet, term line czy coś innego włączyć dopiero jako uzupełnienie :)
Cordelialpf
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 października 2016, 21:07

Re: Ocet Jabłkowy

Post autor: Cordelialpf »

Rabin
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: Ocet Jabłkowy

Post autor: cqma »

Oce winny jest bardzo dobry. ja go nie używam akurat do odchudzania tylko do przyprawiania.
Sposób zrobienia jest mega prosty.
Im więcej jabłek tym bardziej intensywny ocet wyjdzie.
na słój 5 L wystarczy około 8-10 jabłek
1. umyć jabłka ale nie obierać.
2. pokroić na małe kawałki ale nie na kostki. Razem z "ogryzkami" i pestkami.
3. Wrzucić do słoja.
4. zalać to ciepłą ale nie wrzącą wodą. Taka aby można było włożyć rękę i żeby nie parzyło+trochę cukru
5. Zalać jabłka tą wodą i słój nakryć gazą ale nie pokrywką.
Czas produkcji około 2 miesiące.
ODPOWIEDZ