Drukarka Canon MP140

O wszystkim, czyli o niczym...
stokrotka2010
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 15:31

Drukarka Canon MP140

Post autor: stokrotka2010 »

POMOCY ma może ktoś tą drukarkę,. Mam taki problem skończył mi się tusz i chcę dobić tusz i muszę zresetować poziom tuszu napełnianych pojemników aby drukarka pokazywała że kartridże są pełne i ma się pojawić na wyświetlaczu liczba 0 a mi się nic nie pojawia :( i co robić dalej???? Postępuje wg. tego schematu:
Odłączamy kabel sieciowy (230V) od drukarki.
Naciskamy i trzymamy przycisk POWER, nie puszczając przycisku podłączamy drukarkę do prądu.
Ciągle trzymając przycisk POWER naciskamy dwukrotnie przycisk RESET (trójkąt w kole)
Puszczamy przyciski i czekamy aż na wyświetlaczu pojawi się cyfra 0
Naciskamy przycisk + aby zmienić wartość z 0 na 1
Gdy na wyświetlaczu jest cyfra 1 naciskamy przycisk KOPIOWANIE KOLOR, zaświecą się diody A4 Photo Paper oraz A4 Plain Paper
Naciskamy dwukrotnie przycisk POWER i czekamy aż drukarka wydrukuje 2 strony danych serwisowych, po zakończeniu wyświetlacz powinien pokazywać 0
Otwieramy pokrywę drukarki i wyjmujemy kartridże. W takim stanie wyjmujemy kabel sieciowy (230V) z drukarki.
Zamykamy pokrywę, podłączamy kabel sieciowy i włączamy drukarkę przyciskiem POWER.
Ponownie otwieramy drukarkę, wkładamy kartridże i zamykamy. Aktualizacja oprogramowania i wykrycie pojemników potrwa około 5 sekund po czym drukarka wskaże pełne pojemniki.
Awatar użytkownika
mario
Mistrz
Mistrz
Posty: 98
Rejestracja: 2 maja 2007, 10:35
Lokalizacja: przedmieścia

Re: Drukarka Canon MP140

Post autor: mario »

mam te samą drukarke nic takiego nie robiłem, nie musisz nic resetować może pokazyważ że kartridże są puste a i tak drukuje :)
stokrotka2010
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 15:31

Re: Drukarka Canon MP140

Post autor: stokrotka2010 »

nie wydrukuje nic, cały czas miga błąd e4
Awatar użytkownika
Jaślanin77
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 20:44
Lokalizacja: Jasło

Re: Drukarka Canon MP140

Post autor: Jaślanin77 »

Miałem kiedyś tą drukarkę i również miałem ten problem. Canon nie przewiduje "ładowania" tonerków.
mateusz2566
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 19:11

Re: Drukarka Canon MP140

Post autor: mateusz2566 »

a sam napełniałeś kadridź?? jak tak to mogłeś wbić się w ta gąbkę która jest w nich , ile razy juz regenerujesz kadridż? ja w swojej max 3 razy mogłem i kadridźe do wywalenia. A druga sprawa jest taka ze regenerujesz na własną odpowiedzialność bo jest tak jak Jaślanin pisze ze canon nie przewiduje regeneracji kadridźa. Ogólnie drukarka droga w utrzymaniu,zmieniłęm osobiście na inną, z tej wywaliłem kadridźe i używam tylko skanera.
mateusz2566
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 19:11

Re: Drukarka Canon MP140

Post autor: mateusz2566 »

stokrotka2010 pisze:POMOCY ma może ktoś tą drukarkę,. Mam taki problem skończył mi się tusz i chcę dobić tusz i muszę zresetować poziom tuszu napełnianych pojemników aby drukarka pokazywała że kartridże są pełne i ma się pojawić na wyświetlaczu liczba 0 a mi się nic nie pojawia :( i co robić dalej???? Postępuje wg. tego schematu:
Odłączamy kabel sieciowy (230V) od drukarki.
Naciskamy i trzymamy przycisk POWER, nie puszczając przycisku podłączamy drukarkę do prądu.
Ciągle trzymając przycisk POWER naciskamy dwukrotnie przycisk RESET (trójkąt w kole)
Puszczamy przyciski i czekamy aż na wyświetlaczu pojawi się cyfra 0
Naciskamy przycisk + aby zmienić wartość z 0 na 1
Gdy na wyświetlaczu jest cyfra 1 naciskamy przycisk KOPIOWANIE KOLOR, zaświecą się diody A4 Photo Paper oraz A4 Plain Paper
Naciskamy dwukrotnie przycisk POWER i czekamy aż drukarka wydrukuje 2 strony danych serwisowych, po zakończeniu wyświetlacz powinien pokazywać 0
Otwieramy pokrywę drukarki i wyjmujemy kartridże. W takim stanie wyjmujemy kabel sieciowy (230V) z drukarki.
Zamykamy pokrywę, podłączamy kabel sieciowy i włączamy drukarkę przyciskiem POWER.
Ponownie otwieramy drukarkę, wkładamy kartridże i zamykamy. Aktualizacja oprogramowania i wykrycie pojemników potrwa około 5 sekund po czym drukarka wskaże pełne pojemniki.
1) Odłącz kabel zasilający
2) Wciśnij i trzymaj przycisk zasilania podczas podłączania kabla.
3) Trzymając przycisk zasilania wciśnij 2x przycisk “Reset” (czerwony trójkąt w kółku)
4) Puść przycisk zasilania
Po około 10 sekundach pojawi sie na wyświetlaczu liczba 0.
5) Wciśnij przycisk “+” aby zmienić liczbę 0 na 1.
6) Wciśnij przycisk kolor (powinny zapalić sie dwie diody).
Jedna dla zwykłego papieru a druga do fotograficznego.
7) Wciśnij przycisk zasilania 2x. Drukarka wydrukuje stronę testową
* gdyby nie chciała sama wydrukować przycisnąć przycisk „kolor”
Po zakończeniu tego procesu liczbą na wyświetlaczu ponownie będzie 0.
8 ) podnieś pokrywę drukarki I wyciągnij kartridże. Nie zamykając obudowy i nie wyłączając drukarki wyciągnij kabel zasilania.
9) Zamknij pokrywę I włącz drukarkę.
10) Napełnij kartridże I włóż je z powrotem.
mateusz2566
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 12 kwietnia 2011, 19:11

Re: Drukarka Canon MP140

Post autor: mateusz2566 »

Również polecam drukarke firmy Brother. Z MP140 przeszedlem na Brother hl2035 i za napelnienie tonera na ponad 7tys kartek wynosi mnie 35zl. Napelniam sobie samemu toner i drukuje do oporu. A proszek kupuje na allegro
ODPOWIEDZ