ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Sun Tzu »

To, że Fundacja pana Jerzego Owsiaka zebrała w powiecie jasielskim ponad 70 tysięcy złotych jest informacją powszechnie znaną. Interesuje mnie jednak, ile z tych 71 tys. zł pochłoną tzw. koszty organizacyjne, a ile zostanie przeznaczone na pomoc dla tych, dla których zbierano pieniądze? To pytanie do organizatorów - myślę, że transparentność wymaga udzielenia odpowiedzi. Brak tej odpowiedzi też będzie odpowiedzią... Od jasielskich dziennikarzy oczekuję zaś podania informacji o tym, ile wszystkie instytutucje finansowane z budżetu państwa (czyli także z moich podatków) wydały na to, by fundacja pana Owsiaka zebrała te 71 tys.? To co będziemy się bawić w dzienikarstwo czy, tradycyjnie, uszy po sobie i w nogi? Byle jak najdalej od niewygodnego tematu?
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Pemek94 »

Kolego jak chcesz się dowiedzieć wszystkiego to zwróć się do Stowarzyszenia Consensus, bo to ono zajmuje się organizacją WOŚP w Jaśle i dostaniesz odpowiedzi na wszystkie pytania. Tu masz kontakt: http://www.jaslo.org.pl/
kuku Elephant szkło
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 5 marca 2013, 19:22

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: kuku Elephant szkło »

ja tam organizatorem nie jestem, ani śledczym, ale podejrzewam, że kosztami zorganizowania koncertów i sztucznych ogni podzielili się sponsorzy -
''Sponsorem generalnym imprezy w Jaśle była Grupa LOTOS.
Pozostali sponsorzy: Termo-Tech SJ., Trafunek, Frogart, Guardi, Trans-Wier, Kawiarnia Parkowa, Zakład Masarski Dobrucowa, Baltic Wood, DMG DecoraMagicGlass, Perła Jasło, Masarnia Wrocanka, Zakład Masarski TRIO, Restauracja U Schabińskiej, Argus Energy, Radio TAXI Ligromet, OSK Renoma, Wietecha Travel, Trans Medical – Ratownictwo Medyczne, Hotel Małopolska, sztuczne ognie i fajerwerki Triplexis.''
W zamian za reklamę. Reszta to wolontariat, czyli bezinteresowna pomoc i praca ludzi którzy chcą robić coś dobrego dla innych.
Twoich podatków do tego raczej nie angażowano, więc możesz spać spokojnie, nikt nie pomaga za twoje pieniądze.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Sun Tzu »

Twoich podatków do tego raczej nie angażowano, więc możesz spać spokojnie, nikt nie pomaga za twoje pieniądze.
A skąd to wiesz, skoro nie byłeś ani organizatorem, ani śledczym?
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: CYNGIEL »

Myślę,że tu potrzebna by była komisja śledcza ,najlepiej pod przewodnictwem pana Maciarewicza. :niepewny:
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: antykieckowy »

CYNGIEL pisze:Myślę,że tu potrzebna by była komisja śledcza ,najlepiej pod przewodnictwem pana Maciarewicza. :niepewny:
O to, to.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: piotrek »

Sun Tzu pisze:
Twoich podatków do tego raczej nie angażowano, więc możesz spać spokojnie, nikt nie pomaga za twoje pieniądze.
A skąd to wiesz, skoro nie byłeś ani organizatorem, ani śledczym?
typowe dla osób z takim rozmodlonym światopoglądem. Twierdzi że Owsiak żyje z naszych POdatków, i zaprzecza że klechy je ciągną z naszego wspólnego budżetu. Taka pawłowicz w męskim wydaniu, smutne ale prawdziwe.
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: ananasek »

Z wszystkich pieniędzy Owsiak się rozlicza. Chyba oczywistym jest, że nie wszystko, co się wrzuca do puszki idzie na sprzęt. Owsiak też musi z czegoś żyć, a WOSP to jego praca. Szkoda, że księża nie rozliczają się jawnie z tego na co idzie kasa z tacy. Gdyby Ci sprzęt ufundowany z pieniędzy 'złodzieja' Owsiaka ocalił życie może zmienilbyś swoje nastawienie. Chociaż wątpie ... Niestety.
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: piotrek »

Kasa z tacy to jest na waciki, tu jest pokazana grabież http://www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE także tekstem
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6276
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Sun Tzu »

Współczuję ci.
Gargulek
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 17:59

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Gargulek »

piotrek pisze:Kasa z tacy to jest na waciki, tu jest pokazana grabież http://www.youtube.com/watch?v=dAKdqc2AGOE także tekstem
Idąc tym tokiem rozumowania:

- wszyscy nauczyciele sa złodziejami i grabia Państwo ponieważ na nich idą nasze pieniadze (a czesc obywateli przeciez wcale nie chce sie uczyc a placic musza)
- jestem ograbiany bo nigdy nie korzystalem z np. opery i wcale nie mam zamiaru korzystac a mimo to moje podatki ida na dofinansowanie budowy takich obiektow kulturalnych
- jestem ograbiany bo z moich podatkow finansowane sa partie ktore glosza poglady skrajnie rozne od moich, wg mnie bzdurne i idiotyczne
- jestem ograbiany bo z moich podatkow finansuje sie np. ponad miare drogie wyposazenie (luksusowe samochody, biura itp) urzednikow ktorzy w znacznej liczbie sa wg mnie zbędni

takich przykładów jest tyle ilu jest ludzi.

Czy tak trudno to zrozumiec?? Gdyby chciec finansowac to co kazdy uzna za sluszne nastapilaby anarchia, dlatego ktos wymyslil demokracje, system ulomny ale jako tako dzialajacy. Wiec skoro wiekszosc narodu to katolicy wiec pewnie jest zapotrzebowanie na nauczycieli religi, ktorych panstwo finansuje. Gdyby tak nie bylo (religia nie jest obowiazkowa mozna isc na etyke, jednak tak sie nie dzieje) ksieza nie mieliby nic do roboty w szkole i problem rozwiazalby sie sam. Prawo popytu i podazy, ale to Ci pewnie niewiele mowi.

Chlop w tym filmiku mowi ze bulwersuje go dofinansowanie na swiatynie opatrznosci. Mnie bulwersuje dofinansowanie np jakiejs opery, a kolege stadionu narodowego ? Co z tego wynika ze nalezy zakazac finansowania jakichkolwiek budow bo to sie komus nie podoba??

Zalosne.

Tylko prosze nie wysylaj w odpowiedzi jakiegos zalosnego obrazka tak jak ostatnio, gdy nie miales nic do powiedzenia bo to troche dziecinne.
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Jaślanka11 »

A mnie zastanawia, czy wszyscy, którzy są tak bardzo żywo zainteresowani tym ile tej kasy Owsiak przeznacza na koszty organizacyjne ( mówiąc bez owijania podp....jak to niektórzy sugerują), hojnie wspierali tą akcję( o ile w ogóle?)?. Kolanko z za wielkiej wody zamartwia się o to, że Owsiak odciąga uwagę polskiej młodzieży od ważnych spraw kraju :zdziwko: , tu co niektórzy o portfele podatników( mam nadzieję, że głównie tych co nic nie dali)- OT SŁAWETNA POLSKA ZAWIŚĆ :szok: i manipulacja gawiedzią. Czepcie się też innych dużych fundacji, chociażby "Budzik", TVN, czy radia ZET. To jest ten sam mechanizm, tylko mniej spektakularnie i nie tylko raz w roku zbierają kasę. Ludzie, zastanówcie się trochę- Owsiak jest tak bezkompromisowy i tylu bonzom zalazł za skórę, że gdyby mieli podstawy, już dawno zrobili by mu koło pióra. Dajcie Mu robić swoje, a jak nie chcecie brać w tym udziału, to nie strzępcie jęzora po próżnicy.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: T135 »

. :)
Załączniki
1389658562_to2kh9_600.jpg
1389658562_to2kh9_600.jpg (117.95 KiB) Przejrzano 4181 razy
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: piotrek »

Finansowanie z budżetu budowli wspomnianych wyżej typu opera, stadion służy nam wszystkim, i jest własnością Polaków jako narodu. Finansowanie klechów zapewnia rozorost państwa watykańskiego które już w naszym kraju zagrabiło kwadrat o boku 40 kilometrów, i te budowle już nie są własnością naszą jako narodu a sekty watykańskiej. To samo zagrabiony teren w ramach komisji majątkowej - na jego sprzedaż wymagana jest zgoda Watyklanu. Te pieniądze już nigdy nie wrócą do polskiego społeczeństwa. Sami z naszych POdatków finansujemy rozrost obcego pasożyta.
Nic tu nie wspominam o ich rzekomej znajomości z Bogiem, i załatwianiu miejsc w niebie za pieniądze - bo to temat na inną odpowiedź.
ODPOWIEDZ