ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Sun Tzu »

Współczuję ci.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: dragoness »

Czy naprawdę musi wszystko zejść na jałowe gadanie o kościele? WSZYSTKIE tego typu zbiórki i finanse powinny być prześwietlane. Ciekawe, dlaczego nikt nie wspomniał o PCK?
to jak już manipulacją na manipulację :hyhy: http://3obieg.pl/watpliwe-wyjasnienia-w ... e-nawiazek I tak byśmy mogli ad mortuum defecatum, a rozwiązanie jest proste. Dokonać aktu apostazji, rzucić pracę, zatrudnić się na czarno, problem finansowania Kościoła rozwiązany. Dla drugiej strony, jak wyżej (bez apostazji) i nie wrzucać do puszki. Problem takoż rozwiązany. Miłego dnia życzę i więcej dystansu, bo życie jest krótkie i idąc wieczorem spać, można się nie obudzić. Tak jak parę dni temu mój uczeń.
Gargulek
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 15 stycznia 2013, 17:59

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Gargulek »

piotrek pisze:Finansowanie z budżetu budowli wspomnianych wyżej typu opera, stadion służy nam wszystkim, i jest własnością Polaków jako narodu. Finansowanie klechów zapewnia rozorost państwa watykańskiego które już w naszym kraju zagrabiło kwadrat o boku 40 kilometrów, i te budowle już nie są własnością naszą jako narodu a sekty watykańskiej. To samo zagrabiony teren w ramach komisji majątkowej - na jego sprzedaż wymagana jest zgoda Watyklanu. Te pieniądze już nigdy nie wrócą do polskiego społeczeństwa. Sami z naszych POdatków finansujemy rozrost obcego pasożyta.
Nic tu nie wspominam o ich rzekomej znajomości z Bogiem, i załatwianiu miejsc w niebie za pieniądze - bo to temat na inną odpowiedź.
Piotrek własnie obiekty takie jak opera czy stadion nie sluza wszystkim, bo np ja nie chodz do opery jak i pewnie znaczna część społeczeństwa. Podobnie ze stadionami, nie wszystkich interesuje np pilka nozna, siatkowka, plywanie itp wiec zgodnie z ta sama logika Ci ludzie powinni czuc sie okradani bo z ich pieniedzy finansuje sie cos z czego nie korzystaja i nigdy nie beda nawet mimo mozliwosci.

Ale przeciez takie myslenie to jest ABSURD. Podobnie jak i z tym ze finansowanie nauczycieli-ksiezy to cos zlego. Gdyby nie było popytu nie byloby potrzeby, Popyt jest wiec jest i sens finansowania.

A co do obcego kapitalu. Z tym sie zgadzam, pod warunkiem ze spojrzymy na to obiektywnie. Gosc w filmie mowil o kwocie 5mld nie wiem czy to prawda czy nie, bo on sam przyznal ze to jakies szacunkowe dane o ktorych ktos tam gdzies mowil.

Pewnie wiesz rowniez ze okolo 100 mld co roku wyplywa do innych Panstw z tytulu tego ze Polacy kupuja w nie polskich supermarketach typu : Biedronka, Lidl, Kaufland, Careffur itd.
Nie kupuja produktow polskich firm AGD itd.
Polski rzad kupuje np wloskie Pendolino podczas gdy w Bydgoszczy produkuje się polskie koleje wysokich szybkości.
Warszawa kupuje autobusy Mercedesa, podczas gdy w Polsce produkuje się znakomite polskie autobusy Solaris (ktore kupil nawet Hanower - Niemcy)

NIE WSPOMINAM już o tym ile tych naszych pieniedzy transferuja do obcych panstw niepolskie Banki.

Rozumiem ze to Cie nie gorszy ?? Ze wazniejsze jest to że Kosciol zabiera rzekomo 5mld (swoja droga w innym poscie pisałem ze ciekawe ile z tej kwoty idzie np na osrodki takie jak dom samotnej matki, jadlodajnie dla bezdomnych, wakacje dla biednych dzieci, fundusz dla zdolnych dzieci z biednych rodzin itp) - ale na to "odpowiedziales" jakims zalosnym obrazkiem :)
Wiadomo ze czesc pieniedzy idzie na koscielny luksus - to mnie rowniez sie nie podoba, ale dziwne wg mnie jest czepianie sie ulamka podczas gdy w skali calego kraju tracimy setki, badz tysiace razy wiecej na przykladowe cele ktore wspomnialem wyzej.

ALE TO NIE GORSZY prawie nikogo ?? Dlaczego ??
Bo tego sie nie lansuje w mediach, probujac swoje zlodziejstwo przykryc czyms nieistotnym w skali do tego co kradnie sie samemu, wykorzystujac do tego glupote i zacofanie spoleczenstwa, przy okazji wmawiajac spoleczenstwu ze jesli mysli sie tak jak podaje glowny nurt to jest sie oswieconym i lepszym :)
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Jozin »

Awatar użytkownika
Strange Love
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:35

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Strange Love »

Jak was na codzień okradają, afery dzień w dzień i inne takie brudne sprawy rządowe i nierządowe to jakoś dziwnie jest na to przyzwolenie. Natomiast jak ktoś robi coś dobrego i są tego widzialne skutki to zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony... Gdyby nie WOŚP to na jasielskich noworodkach długo nie byłoby inkubatora, a aparatami od orkiestry każde wasze dziecko miało badany słuch tuż po urodzeniu.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: dragoness »

Jozin pisze:Coś dla miłośników Caritas-u
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 24854.html
:hyhy:
Dlaczego, jeśli ktoś powie słowo przeciwko świętemu Owsiakowi automatycznie uważasz, że popiera Caritas? Naprawdę nie chce mi się cytować siebie samej :zdegustowany:
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: juve_fan »

Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Jozin »

dragoness pisze:
Jozin pisze:Coś dla miłośników Caritas-u
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 24854.html
:hyhy:
Dlaczego, jeśli ktoś powie słowo przeciwko świętemu Owsiakowi automatycznie uważasz, że popiera Caritas? Naprawdę nie chce mi się cytować siebie samej :zdegustowany:
A gdzie ja napisałem cokolwiek takiego ??? Czy ta nienawiść już tak Cię zaślepia ???
Owsiak zwisa mi dokładnie tak samo jak Caritas, choć nie znalazłem podobnej wrzuty o nim....
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: dragoness »

No to po co piszesz o Caritasie w wątku o WOŚP?
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Jozin »

Dla zachowania równowagi w przyrodzie :hyhy:
Winetou
VIP
VIP
Posty: 672
Rejestracja: 3 czerwca 2012, 13:40

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Winetou »

dragoness pisze:No to po co piszesz o Caritasie w wątku o WOŚP?
A kto zaczął nagonkę na WOŚP i Owsiaka ? Kler i para kościelne organizacje według ich mniemania mają wyłączność na "dobroczynność" :rotfl: i nie lubią konkurencji. A pisiory podłapały temat ,bo myślą, że znowu podliżą się klechom a wybory coraz bliżej.
juve_fan
VIP
VIP
Posty: 4204
Rejestracja: 9 lutego 2011, 10:55
Lokalizacja: Brzyska

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: juve_fan »

Winetou pisze:
dragoness pisze:No to po co piszesz o Caritasie w wątku o WOŚP?
A kto zaczął nagonkę na WOŚP i Owsiaka ? Kler i para kościelne organizacje według ich mniemania mają wyłączność na "dobroczynność" :rotfl: i nie lubią konkurencji. A pisiory podłapały temat ,bo myślą, że znowu podliżą się klechom a wybory coraz bliżej.
Wnikliwość powyższej analizy jest na niezwykle wysokim poziomie. Widać, że ów ekspert pod niejedną budką z piwem stał i oddawał się namiętnej dyskusji, bowiem przemawia w tych celnych sformułowaniach wyniesione z tego typu przybytków potężne doświadczenie w kunszcie erysytycznym:)

Świat wydaje się dla mnie teraz taki prosty.

Krytykujesz WOŚP -> Kochasz Caritas
Kochasz Caritas -> Jesteś Pisior
Jesteś Pisior -> Krytykujesz WOŚP

Nie wiem teraz co ze sobą uczynić, bo daje na WOŚP już od wielu lat a jestem pisowcem:)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18441
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: dragoness »

Nie wiem teraz co ze sobą uczynić, bo daje na WOŚP już od wielu lat a jestem pisowcem:)
Ot i cały misterny plan w ..... ;) A ja daję grosiki na WOŚP (mimo, że nie ufam panu w czerwonych spodenkach i nie piszę tu o Koziołku Matołku), organizuję Dar Serca, wrzucam do puszki Caritasu, wysyłam SMSy na Fundację TVN i oglądam Mikołajkowy blok reklamowy. Czy to znaczy, że cierpię na dysocjacyjne zaburzenie osobowości?
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: piotrek »

Gargulek pisze: Piotrek własnie obiekty takie jak opera czy stadion nie sluza wszystkim, bo np ja nie chodz do opery jak i pewnie znaczna część społeczeństwa. Podobnie ze stadionami, nie wszystkich interesuje np pilka nozna, siatkowka, plywanie itp wiec zgodnie z ta sama logika Ci ludzie powinni czuc sie okradani bo z ich pieniedzy finansuje sie cos z czego nie korzystaja i nigdy nie beda nawet mimo mozliwosci.
PO kolei: też z nich nie korzystam, ale są własnością narodową - to co kler wyłudził - już watykańską
Gargulek pisze: Ale przeciez takie myslenie to jest ABSURD. Podobnie jak i z tym ze finansowanie nauczycieli-ksiezy to cos zlego. Gdyby nie było popytu nie byloby potrzeby, Popyt jest wiec jest i sens finansowania.
Racja. Dawniej było inaczej http://wiadomosci.onet.pl/religia/ludob ... tusa/fnk6p - POwinniśmy być zadowoleni. Mnie już dawno wybaczający klechy spaliliby na stosie.
Gargulek pisze: A co do obcego kapitalu. Z tym sie zgadzam, pod warunkiem ze spojrzymy na to obiektywnie. Gosc w filmie mowil o kwocie 5mld nie wiem czy to prawda czy nie, bo on sam przyznal ze to jakies szacunkowe dane o ktorych ktos tam gdzies mowil.
łatwo i prosto: niech kler POwie ile włudza z budżetu miliardów co rok. Ale przyzwyczajeni do bezkarności nigdy tego nie zrobią
Gargulek pisze: Pewnie wiesz rowniez ze okolo 100 mld co roku wyplywa do innych Panstw z tytulu tego ze Polacy kupuja w nie polskich supermarketach typu : Biedronka, Lidl, Kaufland, Careffur itd.
Nie kupuja produktow polskich firm AGD itd.
Polski rzad kupuje np wloskie Pendolino podczas gdy w Bydgoszczy produkuje się polskie koleje wysokich szybkości.
Wolność wyboru, nie chcesz - nie kupuj, nie daj im zarobić. Ale z moich POdatków sukienkowi codziennie się pasą.
Gargulek pisze: Warszawa kupuje autobusy Mercedesa, podczas gdy w Polsce produkuje się znakomite polskie autobusy Solaris (ktore kupil nawet Hanower - Niemcy)
Codziennie jestem w Warszawie i nie widziałem autobusu miejskiego Mercedes - widocznie jestem w jakiejś innej Warszawie, a rozbijam się tymi drugimi.
Gargulek pisze: NIE WSPOMINAM już o tym ile tych naszych pieniedzy transferuja do obcych panstw niepolskie Banki.

Ja też nie piszę ile klechy transferują kas$sy co roku do centrali watykańskiej.
Gargulek pisze: Rozumiem ze to Cie nie gorszy ?? Ze wazniejsze jest to że Kosciol zabiera rzekomo 5mld (swoja droga w innym poscie pisałem ze ciekawe ile z tej kwoty idzie np na osrodki takie jak dom samotnej matki, jadlodajnie dla bezdomnych, wakacje dla biednych dzieci, fundusz dla zdolnych dzieci z biednych rodzin itp) - ale na to "odpowiedziales" jakims zalosnym obrazkiem :)
Wiadomo ze czesc pieniedzy idzie na koscielny luksus - to mnie rowniez sie nie podoba, ale dziwne wg mnie jest czepianie sie ulamka podczas gdy w skali calego kraju tracimy setki, badz tysiace razy wiecej na przykladowe cele ktore wspomnialem wyzej.

ALE TO NIE GORSZY prawie nikogo ?? Dlaczego ??
Bo tego sie nie lansuje w mediach, probujac swoje zlodziejstwo przykryc czyms nieistotnym w skali do tego co kradnie sie samemu, wykorzystujac do tego glupote i zacofanie spoleczenstwa, przy okazji wmawiajac spoleczenstwu ze jesli mysli sie tak jak podaje glowny nurt to jest sie oswieconym i lepszym :)
To POtrafi każdy, każdy może POmagać za kilka % wyłudzonych sum - nie trzeba umieć chodzić po wodzie jak sukienkowi przebierańcy.
A to co wspomniałeś o nauczycielach religii. Cud że nie zyjemy kilkaset lat temu bo wtedy kler miał wszechpotężną morderczą władzę (ofcoz w imię miłości :)
http://wiadomosci.onet.pl/religia/ludob ... tusa/fnk6p

Amen, dalej wierz w tych przebierańców - chyba nie masz wyjścia. Lata indoktrynacji zrobiły swoje.

I w temacie wątku: do Jurka Owsiaka mam wielki szacun, do złodziei w sukienkach zwanych pieszczotliwie dobrodziejami żadnego - te tłuste wieprze wyłudzają co roku miliardy z budżetu a samotne matki chodzą do MOPsa PO mleko dla głodnych dzieci. Na ziemi, tej ziemi.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6311
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ile kosztuje WOŚP w Jaśle?

Post autor: Sun Tzu »

Współczuję ci.
ODPOWIEDZ