pies, kot, chomik

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Re: pies, kot, chomik

Postprzez Nadia99 » 18 grudnia 2015, 11:58

Jeśli to dziecko wymyśliło sobie zwierzątko to zdecydowanie nie wybierałabym psa - to za duża odpowiedzialność w dodatku na kilkanaście lat. Lepiej zacząć od czegoś mniej wymagającego. Sama jak byłam dzieckiem miałam chomiki i to nauczyło mnie odpowiedzialności. Dopiero kilka lat później z rodzicami zdecydowaliśmy się na psa. Więc może lepiej na początek wybrać takie mniejsze zwierzątko. :)
Nadia99
Debiutant
Debiutant

Postprzez Maniutek » 29 sierpnia 2016, 11:03

My zdecydowaliśmy się na kociaka.Pamiętam te początki a w szczególności jak całe auto było zapakowane w wyprawkę wiadomo,kuweta,żwirek,drapak,legowisko,miski no i oczywiście karma u nas akurat wybór padł na Iams bo ma dobry skład a skoro padła decyzja na zwierzątko to trzeba o nie odpowiednio zadbać.Teraz mały chce króliczka i chyba też się skusimy bo żonka coś mruczy,ze też by chciała :)
Maniutek
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez klaudia010 » 2 września 2016, 10:15

a ile dziecko ma lat?żeby potem nie było, że weźmiecie chomika a córka po czasie się nim z znudzi i obowiązek nad nim spadnie na was
klaudia010
Debiutant
Debiutant

Postprzez igom » 5 września 2016, 12:55

Każde zwierze to spora odpowiedzialność. Jeżeli to dla dziecka, to trzeba uważać i wszystko przemyśleć. Chomik choć wydawałby się najlepszą opcją to trzeba pamiętać, że to małe stworzenie, które łatwo skrzywdzić, a dzieci się nie kontrolują.
igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Maciek77 » 8 września 2016, 14:38

Nie kupuj dziecku gryzonia, to są zbyt delikatne stworzenia dla dzieci. Najlepiej mieć psa lub kota i wspólnie się nim zajmować, żeby dziecko uczyło się odpowiedzialności, a rodzice mieli to pod kontrolą. Pies czy kot żyje dłużej i to fantastyczny członek rodziny.
Maciek77
Mistrz
Mistrz

Postprzez malren1 » 8 września 2016, 18:20

a może koszatniczka? mało wymagajaca,nie powoduje alergii i można cieszyć sie jej obecnościa dobrych kilka lat
malren1
Obyty
Obyty

Postprzez Kofi » 21 września 2016, 10:38

Osobiście uważam, że chomiki są głupie. Świnki są lepsze: trochę większe, ale na tyle małe, że można spokojnie wziąć na wakacje. Nie śmierdzą, są bardzo towarzyskie. Na początek to dobry wybór. Pies może trochę później, jak dziecko nauczy się o zwierzątko dbać.
Kofi
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez Maciek77 » 30 września 2016, 14:54

Kofi napisał(a):Osobiście uważam, że chomiki są głupie. Świnki są lepsze: trochę większe, ale na tyle małe, że można spokojnie wziąć na wakacje. Nie śmierdzą, są bardzo towarzyskie. Na początek to dobry wybór. Pies może trochę później, jak dziecko nauczy się o zwierzątko dbać.

Nie zgodzę się z tym, że chomiki są głupie. Chomika da się oswoić i to zwierzątko, które potrafi przywiązać się do człowieka, rozpoznaje głos i zapach właściciela. Miałem kilka chomików, teraz też mam jednego i wiem, co mówię. Jeśli ktoś uważa, że chomiki są głupie, to albo nie miał do czynienia z tymi stworzeniami, ale nie umiał chomika oswoić i wychować.
Maciek77
Mistrz
Mistrz

Postprzez alice » 30 października 2016, 20:52

chomiki gryza i są nudne. Mie da się ich za bardzo oswoić itd. Moze szynszyla my córce szynszyla kupiliśmy, jest zachwycona., Sam sobie po domu biega, tuli się do niej, naet śpią razem. Słoadziak i żyją nawet 17 lat
alice
Debiutant
Debiutant

Postprzez Zynek6 » 4 kwietnia 2018, 12:08

Najlepszy jest kot, ale się długo gotuje
Zynek6
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Maciek77 » 9 kwietnia 2018, 14:35

alice napisał(a):chomiki gryza i są nudne. Mie da się ich za bardzo oswoić itd. Moze szynszyla my córce szynszyla kupiliśmy, jest zachwycona., Sam sobie po domu biega, tuli się do niej, naet śpią razem. Słoadziak i żyją nawet 17 lat

Jak nie ma podejścia i nie umie zwierzaka wychować, to gryzie. Chomiki nie są dla głupich ludzi :]
Maciek77
Mistrz
Mistrz

Postprzez Monika888 » 30 kwietnia 2018, 10:43

Ja bym wolała psa, ale pies to już z poważniejsza sprawa. Nie każda rasa nadaje się do mieszkania w bloku. A z małych zwierzaków może szynszyle albo króliki?
Monika888
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez roztanczona173 » 4 czerwca 2018, 14:44

No jakoś nie mam co do tego przekonania, że kot jest akurat najbardziej towarzyskim zwierzakiem spośród tych 3 wymienionych. Psy są na pewno bardziej towarzyskie.
roztanczona173
Debiutant
Debiutant

Postprzez esteban » 7 lipca 2018, 20:45

Czym większe zwierzę tym więcej obowiązków. Psy są świetnym towarzyszem życia, ale trzeba o nie odpowiednio dbać. Mój pies ostatnio zmagał się z pasożytami wewnętrznymi, dopiero wizyta u weterynarza i zakup w internecie tabletki Drontal zaowocowało pozbyciem się problemu.
esteban
Debiutant
Debiutant

Poprzednia strona

Powrót do Wolna strefa