Jakie konto osobiste

O wszystkim, czyli o niczym...
barracuda
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 maja 2014, 13:15

Re: Jakie konto osobiste

Post autor: barracuda »

Tak polecam mam parę lat i jest ok .Miesiecznie 200zł jezeli wydasz płacąc kartą masz darmowe a jezeli Ci sie nie uda to opłata miesieczna 7zł.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Jakie konto osobiste

Post autor: Wojtq »

Popieram! ING jednym z lepszych (jeśli nie najlepszy). Fakt że jeśli się nie płaci kartą na kwotę 200zł miesięcznie to te 7 zł opłaty za kartę sprawia że jednak nie do końca jest darmowy (chociaż teraz nawet w Biedronce można płacić więc nawet największe sknery nie powinny mieć z tym problemu). Jednak zalety u mnie przemówiły na korzyść tego banku i się przeniosłem. Najważniejszą rzeczą jest jak dla mnie WPŁATOMAT! O każdej porze dnia i nocy jeśli trzeba zrobić przelew to podjeżdżasz i wpłacasz pieniążki w maszynie i masz je od razu na koncie, dzięki czemu przelew można zrobić dosłownie w każdej chwili. Poza tym bankomaty wszystkie za darmo, bez prowizji. No i jeszcze jedna fajna sprawa. Za każde 5zł zapłacone kartą dostajesz 1 punkt w programie lojalnościowym "Bankujesz Zyskujesz". Z tymi punktami można fajne rzeczy z ich katalogu kupić ze sporymi zniżkami. Podkreślam że nie są to jakieś szajsy typu "Marka X pieron wie skąd" tylko markowe produkty popularnych marek. Nie jest to ściema bo sprawdzałem kilka sprzętów na Allegro i na przykład na drobnym AGD można zaoszczędzić około a nawet ponad 100zł. Jeśli płacisz kartą to co szkodzi zbierać punkty? Co prawda BZWBK ma coś podobnego, tylko że we współpracy z programem PAYBACK, jednak po przeliczeniu doszedłem do wniosku że kokosów to ja się z nimi nie dorobię w tym programie bo za 5zł jest też 1pkt PAYBACK co się równa w przeliczeniu na np. bony zakupowe 1 groszowi :) I tak żeby zyskać 10 zł trzeba wydać kartą 5000zł :) W ING jest dużo korzystniej mimo że za nagrody trzeba dopłacić.
Jedyny minus, to jeśli chcesz wypłacić lub wpłacić gotówkę w kasie banku (bo nie potrafisz się posłużyć wpłatomatem co działa jak bankomat tylko w drugą stronę) to pobierana jest opłata 9zł.
PL_
Ekspert
Ekspert
Posty: 89
Rejestracja: 12 listopada 2012, 17:39

Re: Jakie konto osobiste

Post autor: PL_ »

Wojtq pisze: Jedyny minus, to jeśli chcesz wypłacić lub wpłacić gotówkę w kasie banku (bo nie potrafisz się posłużyć wpłatomatem co działa jak bankomat tylko w drugą stronę) to pobierana jest opłata 9zł.
Duży plus to wpłatomat, co do obsługi, można poprosić w banku, żeby pokazali jak, lub na internecie poszukać są różnego rodzaju wskazówki, ostatnio zauważyłem, że wymienili właśnie wpłatomat (inaczej się kasę wkłada) ale wszystko można ogarnąć, nawet jak się coś źle zrobi to nic złego się nie stanie, sąsiadowi tej kasy nie wpłacimy, najwyżej nam nie przyjmie i mamy kolejne podejście.

Polecam Ing, mam tam konto osobiste + rachunek na którym mały % mam i mogę wypłacać kiedy chce z niego kasę, % nie jest duży ale rachunki są połączone i można natychmiast robić przelewy własne, więc jeśli mamy trochę oszczędności na koncie a nie chcemy mrozić na inne inwestycje jak akcje, lokaty itd to można trzymać na takim koncie zawsze chociaż na tą kartę 7zł urośnie przy odpowiedniej ilości na tym koncie :ok:
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Jakie konto osobiste

Post autor: viktoria11 »

Ja również mam konto osobiste w ING - jest to konto internetowe Direct wcześniej miałam Komfort bo było na rok za darmo a potem sobie zmieniłam żeby nie płacić nic. mam tam również konto walutowe i oszczędnościowe także swobodnie można sobie robić za darmo przelewy wewnętrzne pomiędzy kontami bez limitu, plus za wpłatomat !! można wpłacać kiedy się chce, bankomaty za darmo wszystkie i fajne powiadomienie sms - 3 takie smsy powyżej 300 zł za darmo także jak mi wypłata dojdzie na konto dostaje smsa że już można zaszaleć:) konto już mam od 10 lat i nie mogę złego słowa powiedzieć. aha i jak ktoś wcześniej pisał zbiera się te punkty w bankujesz-zysk. ja już kilka rzeczy zamówiłam m.in. blender bosh taniej o 50 zł niż na allegro i dostawa ekspresem!! koleżanka kupiła lodówkę nawet i wszystko było ok także naprawdę się opłaca. POLECAM!
chłop ze wsi
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 26 czerwca 2014, 20:08

Re: Jakie konto osobiste

Post autor: chłop ze wsi »

Orientujesz się ,czy zasiłki z Mops-u też można przelewać na konto ING ;) ,czy trzeba po bankach łazić :super: :D
kasztaneczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 14 listopada 2014, 10:37

Re: Jakie konto osobiste

Post autor: kasztaneczka »

Ja to samo mam w Inteligo już 10 lat i jakoś nie mam parcia na zmianę :))
timo90
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 2 lipca 2013, 16:28

Re: Jakie konto osobiste

Post autor: timo90 »

Inteligo i tylko Inteligo ! tylko to konto mnie nie zawiodło nigdy. Internetowe, szybkie i mega proste w obsłudze.
ODPOWIEDZ