Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

O wszystkim, czyli o niczym...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:
dragoness pisze:
Dochody budżetowe

Klasyfikacja:

- bezzwrotne: podatki, cła i czynsze,

- zwrotne: kredyty, pożyczki, weksle i obligacje.
I nie widzę tu ziemi, lasów, kopalin i całej reszty wymienionej przez człowieka z lasu. Co za tym idzie, są to pieniądze obywateli. https://www.nbportal.pl/slownik/pozycje ... et-panstwa
Bo dla przykładu kopalnie i elektrownie nie płacą podatków, ani lasy państwowe.
Ps.
Masz sto hektarów lasu, działkę nad brzegiem Soliny w Polańczyku, sto ton węgla, gospodarstwo rolne i zabudowania, ale w portfelu zero papierków. Nie masz kasy?
Jak to sprzedam, żeby dawać kieszonkowe dziecku, nie zostanie mi nic. jemu zresztą też.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: człowiek z lasu »

Sądziłem, że prościej się już nie da, ale się przeliczyłem. Ok. Niech będzie. Pani zdaniem państwo nie ma pieniędzy. Wszystko co ma państwo to podatki, które pļacą nauczyciele i opozycjoniści. Nie da się zarabiać na lasach, na linii brzegowej, np udzielając przeróżnych koncesji, na wodzie, energii wiatru, nieruchomościach, np kolejce w górach, węgiel powinien pozostać tam, gdzie leży, a dzieciom nie należy nic dawać. Czy w tej opozycji antypisowskiej ludzie czerpią wiedzę tylko z facebooka?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:Sądziłem, że prościej się już nie da, ale się przeliczyłem. Ok. Niech będzie. Pani zdaniem państwo nie ma pieniędzy. Wszystko co ma państwo to podatki, które pļacą nauczyciele i opozycjoniści. Nie da się zarabiać na lasach, na linii brzegowej, np udzielając przeróżnych koncesji, na wodzie, energii wiatru, nieruchomościach, np kolejce w górach, węgiel powinien pozostać tam, gdzie leży, a dzieciom nie należy nic dawać. Czy w tej opozycji antypisowskiej ludzie czerpią wiedzę tylko z facebooka?
Nie jestem opozycją antypisowską, tylko antyidiotyczną. Proszę jeszcze raz przeczytać tekst o budżecie, ok?
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: człowiek z lasu »

Trochę to rażące brakiem ogłady, kiedy ludzie podsuwają teksty do przeczytania. W dyskusji albo ma się coś do powiedzenia, albo też nie. W razie wątpliwości można weryfikować fakty. Osobiście lubię rozmawiać. Sprzeczam się tylko tam, gdzie chodzi moim zdaniem o rzeczy ważne, co do których mam jakąś wiedzę.
Nie wiwm już w końcu, gdzie mam przyznać Pani rację, bo widzę, że poprawiłbym w ten sposób samopoczucie. Czy mam przyznać, że państwo nie ma żadnych pieniędzy, oprócz tych zabranych, ci jest sprzeczne z teoruą państwa, czy że PIS głupio robi dając ludziom pueniądze na dzieci, co jest sprzeczne z filozofią prawa, zasadami współżycia, zdrowym rozsądkiem.
Broniłem swojego stanowiska, bo uważam, że państwo ma pieniądze, ponieważ posiada ogromny majątek, a skarb państwa korzysta z uprzywilejowanej pozycji wśród osób prawnych. Co do kasy na dzieci, tylko osoby o małej wrażliwości nie zgodzą się z tym, że likwidacja biedy w Polsce, w zakresie jakim dysponuje państwo, była koniecznością. Wreszcie polityct zrobili ciś dla ludzi, nie tylko dla siebie.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Sun Tzu »

Nie jestem opozycją antypisowską, tylko antyidiotyczną.
Oplułem ze śmiechu monitor :D
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
Nie jestem opozycją antypisowską, tylko antyidiotyczną.
Oplułem ze śmiechu monitor :D
Śmiech z samego siebie jest pierwszym krokiem w dobrą stronę. Oby tak dalej.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Sun Tzu »

Rozbawił mnie Twój post, zwłaszcza ta fraza, że - aż pozwolę sobie zacytować - jesteś w "opozycji antyidiotycznej". To zapewne w ramach tej opozycji zamieszczasz posty z fejsbuka pisane przez idiotów dla idiotów... :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Rozbawił mnie Twój post, zwłaszcza ta fraza, że - aż pozwolę sobie zacytować - jesteś w "opozycji antyidiotycznej". To zapewne w ramach tej opozycji zamieszczasz posty z fejsbuka pisane przez idiotów dla idiotów... :rotfl:
Ty za to idiotycznie brniesz w obronę rzeczy nie do obrony, no ale takich potrzebuje matka-partia, Biernych, Miernych, ale Wiernych.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Sun Tzu »

Biernych, Miernych
Poczułem sie boleśnie dotknięty! Tyle inteligentnych postów w obronie PiS-u napisałem a tu czytam, że nie dość, żem "bierny", to jeszcze "mierny" :rotfl: Ty naprawdę znasz znaczenie słów? ;)
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Jozin.1 »

Obrazek
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Sun Tzu »

Znajoma powiedziała: ale ciacho! I oczy się jej zrobiły jakieś takie maślane ;)
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Jozin.1 »

Sun Tzu pisze:Znajoma powiedziała: ale ciacho! I oczy się jej zrobiły jakieś takie maślane ;)
Taaaa, znam podobnego głuptaka, dla której najważniejszy jest wygląd prezydenta, a w to co on robi to ona już nie wnika..... Szkolnictwo zawodowe kiedyś produkowało takie egzemplarze....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Sun Tzu »

Wybacz, ale nie wnikam w twoje życie rodzinne...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Jozin.1 »

Na szczęście to nie rodzina...... ;)
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: Prezydent Duda - Książka życzeń i zażaleń

Post autor: Jozin.1 »

Samodowalenie swojemu prezydentowi metodą "na wnuczka"..... :rotfl: :rotfl: :rotfl:


Obrazek
ODPOWIEDZ