Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

O wszystkim, czyli o niczym...
polakko87
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 27
Rejestracja: 28 listopada 2015, 10:44

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: polakko87 »

jak dla mnie mieszkanie w 100%....
mieszkałem w domu 11 lat ( jego stan pozostawiał wiele do życzenia..:) ale do sedna... dużo wyższe koszty utrzymania, zabawa z opałem na zimę ( piec na węgiel) i jak ktoś zapomniał dołożyć to po powrocie z pracy było jak w lodówce...:), wszystkie naprawy na twojej głowie, odśnieżanie w zimie, zamiatanie w lecie... to tylko kilka z przykładów... i to co najlepsze... ogród... i co z tego jak teraz nawet ogniska nie można zapalić... i jak masz za wysoką trawę, albo liście na chodniku to SM już zaciera rączki na mandacik...:) i niby ze w domu sąsiedzi nie przeszkadzają...? ulica na której mieszkałem jest dość rozrywkowa.. i jak jedni robili imprezę to oczywiście wszyscy słuchali razem z nimi... :)
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: Laura Diaz »

ajaks1 pisze:Zależy od stylu życia jaki ktoś preferuje, jeśli jesteś singlem nie masz zamiaru zakładać rodziny, chcesz zwiedzać świat, nie chce ci się za dużo czasu tracić na sprzątanie to lepsze mieszkanie. W zimie nie musisz się martwić o ogrzewanie, mniejsze koszty utrzymania. Nigdy bym nie zamieszkał w szeregówce, która jest ogrodzona płotem, w Rzeszowie takie widzę często, normalnie jak w getcie. Wszyscy się na ciebie gapią, ciągła inwigilacja.

Nie jest tak źle, a wybór spory różnych rozwiązań :) Biorąc pod uwagę, jakie są ceny działek w takim np Rzeszowie, i że nei każdego stać na dom (nie kazdy dostaje działkę po rodzicach czy babci), mieszkanie w szeregówce to fajne rozwiązanie. Mówię o dużej szeregówce, z większa działką, a nie takim wybiegiem jak dla kur, jakich faktycznie sporo :oczami: Pare lat temu takie budowano, obecnie gdy każdy ar jest cenny, stawia się mniejsze te domki, do tego stopnia ze jak machniesz ręką z salonu, uderzasz w płot :rotfl:

A z drugiej strony... może niektórzy po x-latach spędzonych w uroczym domku, po godzinach spędzonych na odśnieżaniu, zamiataniu, lataniu do pieca, koszeniu... chcą sobie od tego odpocząć ;)

Dla ludzi na różnych etapach zycia dobre są różne rozwiązania, nie generalizujmy.
magda6
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 20 czerwca 2016, 12:47

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: magda6 »

Zdecydowanie dom, z racji na większą swobodę, prywatnosć, własne podwórko, ogródek i sypialnie na poddaszu :) Nie wyobrażam sobie życia w mieszkaniu...
majaa862
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 3 czerwca 2016, 09:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: majaa862 »

Własny dom to znacznie większa przestrzeń do wykorzystania, własne podwórko, ogród, cisza i spokój - same zalety.
Awatar użytkownika
hordonik
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 15:21
Lokalizacja: Jasło/Łódź

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: hordonik »

Dom daje dużo swobody, bo jak już coś się stanie to najwyżej rozzłościsz sąsiadów z domu obok, a tak poza tym przeważają plusy. A już na pewno dla większej rodziny niż 2 osoby.
Z kolei mieszkanie wychodzi taniej, też można fajnie zagospodarować przestrzeń, tylko minusem mogą być sąsiedzi pod nami albo za ścianą.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: viktoria11 »

Szukać bramy kilka miesięcy??? a tyle jest do wyboru że szok i nie koniecznie Łódź mój szwagier zrobił sobie sam bramę co prawda zajeło mu to miesiąc czasu bo wszystko zamawial i spawał z osobna każdy listek czy ozdobne winogrona ale efekt super my kupilismy w obi ( chcieliśmy najprostszą jaka może być)i tez jest oki najlepiej miec znajomego co zajmuje sie takimi rzeczami ( a w powiecie Jasło jest kilka takich osób) i można miec fajna brame na lata za przystępną cene:)
Awatar użytkownika
basiczka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 16 lutego 2015, 10:36

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: basiczka »

Dom, masz własną ziemię, ogród, brak uciążliwych sąsiadów, robisz co chcesz. Dzieci mają się gdzie bawić, masz gdzie zaprosić znajomych czy po prostu poleżeć bezstresownie
delminator
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 października 2016, 19:13

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: delminator »

To fakt, wszystko też zależy od konkretnego przypadku, mieszkanie można kupić a potem też ewentualnie wynajmować :)
marz_mazur
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 17 października 2016, 10:05

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: marz_mazur »

Ja chyba nie zdecydowałabym się na dom - to zbyt dużo obowiązków i na wszystkim samemu trzeba się znać. Każdą nawet małą awarią trzeba się zająć samemu. W przypadku mieszkania zazwyczaj jest wspólnota lub spółdzielnia, która zajmuje się, np. remontami czy drobnymi naprawami. Inna sprawa, że nigdy nie mieszkałam w domku, więc nie wiem jak wiele zalet może mieć takie życie.
Poza tym faktycznie mieszkanie można wynająć i ewentualnie przeprowadzić się do domu, a z domem sprawa jest nieco trudniejsza.
helga60
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 22:43

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: helga60 »

lepiej chyba mieszkanie, nie przejmujesz sie czy woda ciepła czy też zimna, wszystko gotowe Ty tylko musisz sobie to mieszkanie posprzątać i ugotować sobie coś do zjedzeni i ot całe zmarwienia :)
CYNGIEL
VIP
VIP
Posty: 1900
Rejestracja: 17 lipca 2011, 10:02

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: CYNGIEL »

Adreas40 pisze:Zdecydowanie dom, koszt utrzymania jest podobny, a tak masz dużo wolnej przestrzeni dla siebie ;)
Jeszcze są chodniki do sprzątania i odśnieżania. ;) Ja mam 50 mb chodnika.Wolę jednak od mieszkania w bloku w którym przeżyłem przeszło 20 lat.Czuje się wolność.
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: Włos »

marz_mazur pisze:Ja chyba nie zdecydowałabym się na dom - to zbyt dużo obowiązków i na wszystkim samemu trzeba się znać. Każdą nawet małą awarią trzeba się zająć samemu. W przypadku mieszkania zazwyczaj jest wspólnota lub spółdzielnia, która zajmuje się, np. remontami czy drobnymi naprawami. Inna sprawa, że nigdy nie mieszkałam w domku, więc nie wiem jak wiele zalet może mieć takie życie.
Poza tym faktycznie mieszkanie można wynająć i ewentualnie przeprowadzić się do domu, a z domem sprawa jest nieco trudniejsza.
Typowe myślenie niewolnika
Jayowski
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 23 stycznia 2017, 23:32

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: Jayowski »

Włos pisze:
marz_mazur pisze:Ja chyba nie zdecydowałabym się na dom - to zbyt dużo obowiązków i na wszystkim samemu trzeba się znać. Każdą nawet małą awarią trzeba się zająć samemu. W przypadku mieszkania zazwyczaj jest wspólnota lub spółdzielnia, która zajmuje się, np. remontami czy drobnymi naprawami. Inna sprawa, że nigdy nie mieszkałam w domku, więc nie wiem jak wiele zalet może mieć takie życie.
Poza tym faktycznie mieszkanie można wynająć i ewentualnie przeprowadzić się do domu, a z domem sprawa jest nieco trudniejsza.
Typowe myślenie niewolnika
Nie badź tak surowy w ocenie
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: asterka »

w Jaśle na pewno wynajmiesz mieszkanie ,ciekawe komu i po co ? kolejny temat typu -czy inwestować w złoto ! bogaty buduje willę i nie zastanawia się nad tym bo ma już 2 mieszkania w Krakowie. a Ty jak tyrasz za granicą to kupujesz albo budujesz na co ci starczy. i tak w tym mieszkał nie będziesz.
fado
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 19:27

Re: Dom czy mieszkanie? Za i przeciw

Post autor: fado »

chcesz kupić mieszkanie 130 m2,jedyne w Jaśle,500 tys ( np. w Krakowie takie milion) odpisz
ODPOWIEDZ