Ubranie dla psa

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Ubranie dla psa

Postprzez tal » 2 lutego 2016, 13:12

Witam wszystkich. Czy Wasze psy chodzą w zimą pogode w ubraniach? Bo mój jest takim zmarżluchem,że jak tylko temperatura spada poniżej tych 5 stopni na plusie to od razu zaczyna się trząść i chce wracać do domu. Jest to niewielka mieszanina charta z terrierem. Ma krótką sierść. Zastanawiam się czy nie kupic mu może jakiegoś poliestrowego ubrania bo czasami wyjdziemy z klatki. Pies się od razu załatwia oraz ciągnie smycz z powrotem do klatki a jednak przydałoby się wyjść na jakiś spacer.
Z drugiej strony facet plus pies w ubraniu. Czy to się zgrywa?
tal
Bywalec
Bywalec

Re: Ubranie dla psa

Postprzez dyna » 2 lutego 2016, 13:36

Co sie ma nie zgrywac jak komuś sie nie podoba to masz od tego srodkowy palec hehe
dyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez furman » 2 lutego 2016, 14:42

Charciki fajne pieski - nic dziwnego, że się trzęsą, przecież to sama skóra na kościach :)
Te pieski wyglądają jakby miały anoreksję :)
Może coś takiego: http://hubuform.pl/sweterek-dla-psa-aspen-grey ??
W większych miastach to norma, ale i u nas zaczynają pojawiać się takie psie-ciuszki :)
furman
Guru
Guru

Postprzez BebeBe » 2 lutego 2016, 14:49

furman napisał(a):Charciki fajne pieski - nic dziwnego, że się trzęsą, przecież to sama skóra na kościach :)
Te pieski wyglądają jakby miały anoreksję :)
Może coś takiego: http://hubuform.pl/sweterek-dla-psa-aspen-grey ??
W większych miastach to norma, ale i u nas zaczynają pojawiać się takie psie-ciuszki :)

Niezłe ale czy nie lepszy byłby poliester?
BebeBe
Ekspert
Ekspert

Postprzez tatar » 2 lutego 2016, 17:21

Powiem tak, kto co lub....
To jest mój maksior przed wyjściem na spacer:

Obrazek

I mimo, że piesek, to przyznacie, że fajnie wygląda :)
Ostatnio edytowano 2 lutego 2016, 17:23 przez tatar, łącznie edytowano 1 raz
tatar
Guru
Guru

Postprzez MartaW » 2 lutego 2016, 17:23

Jak można się przejmować zdaniem innych ludzi w takiej rzeczy? :) To Ty masz być zadowolony i Twój pies a nie obcy ludzie, których nawet nie znasz. Fajne ubrane pieski są przesłodkie i przecudne i prawie zawsze wywołują pozytywne emocje! :) Faktycznie w większych miastach np w Krakowie jakoś więcej ludzi ubiera psy ale może to kwestia tego, że tam jest więcej ludzi ogólnie (i więcej psów) i więcej ludzi ma psy rasowe (typu mops) które tego ubranka potrzebują. W Jaśle też widziałam tej zimy sporo poubieranych psów i to różni właściciele byli - kobiety, mężczyźni, starsi ludzie i nastolatki.
MartaW
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez Joziiiin » 2 lutego 2016, 19:48

tal napisał(a):Z drugiej strony facet plus pies w ubraniu. Czy to się zgrywa?

A facet w rurkach ?
Joziiiin
VIP
VIP

Postprzez tatar » 3 lutego 2016, 10:10

Ale co facet w rurkach?

W rurkach (slimach) lepiej się wygląda, niż za szerokich spodniach.
tatar
Guru
Guru

Postprzez tal » 3 lutego 2016, 13:39

W sumie macie rację. W Jaśle nie ma wielu osób ze zwierzakami, które chodza w ubraniach i dlatego się pytam. Dziewczyna namawia mnie na to abym coś kupił swojemu zwierzakowi. Sweterka nie chcę bo na razie nie chcę mu kupować całego kompletu ubran ale po prostu jedno jakieś poliestrowe ubranie na mniejszego psa. Tak aby jak pada deszcz czy śnieg to aby nie przemakało ( podejrzewam,ze taki sweterek to jedna moze przemakać co nie? ). Możecie polecić coś tak do 100 maksymalnie 150 zł?
tal
Bywalec
Bywalec

Postprzez poczytna » 5 lutego 2016, 13:16

Zwierzęta zostały w ten sposób stworzone przez jaką masę, jakiegoś Boga, czy po prostu tak się przeistoczyły na przestrzeni miliardów lat, że żadne ubranka, sweterki, kombinezony - nie są im potrzebne. To jest moment, kiedy wszystkie panie i panowie, którzy ubierają swoje yorczki muszą w końcu przyznać, że ze swoich psów robią zabawki, a z samych siebie - co najmniej niedojrzałych ;)
poczytna
Początkujący
Początkujący

Postprzez dragoness » 5 lutego 2016, 19:46

poczytna napisał(a):Zwierzęta zostały w ten sposób stworzone przez jaką masę, jakiegoś Boga, czy po prostu tak się przeistoczyły na przestrzeni miliardów lat, że żadne ubranka, sweterki, kombinezony - nie są im potrzebne. To jest moment, kiedy wszystkie panie i panowie, którzy ubierają swoje yorczki muszą w końcu przyznać, że ze swoich psów robią zabawki, a z samych siebie - co najmniej niedojrzałych ;)

Nie jest to takie oczywiste. "Grzebanie" hodowców przy poszczególnych rasach spowodowało, że wyhodowano stworzenia psopodobne, chihuahua, ratlerki, chińskie grzywacze, które nie mają praktycznie sierści. Ponadto większość psów przebywa na stałe w domu , w temperaturze ok 20 stopni, i niestety marzną tak jak my, ludzie, a nawet bardziej. W tej chwili dla niektórych ras ubranka to konieczność, a nie fanaberia.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Anna78 » 12 lutego 2016, 01:18

Ja jestem jak najbardziej za ubrankami dla psow zima , skoro my marzniemy wychodza w mrozny dzien na zewnatrz to tym bardziej nasz psiak zmarznie. Takie jest moje zdanie.
Anna78
Obyty
Obyty

Postprzez trzasło » 29 lutego 2016, 11:20

Ja nie w kwestii ubranek, ale że w dalszym ciągu w związku z psiakami, to nie zakładałem nowego tematu. Chodzi o legowiska. Widzieliście coś takiego? http://www.butik.zpazurem.pl/szukaj/domek
Kolorowe domki dla psów, mające służyć za legowisko. Coś jakby "ekskluzywna buda", tyle że w domu :) Do niektórych ras z pewnością pasuje. Co myślicie?
trzasło
Początkujący
Początkujący

Postprzez Tinkin » 29 grudnia 2016, 16:28

Też jestem za ubieraniem psów zimą, w cieplejsze pory roku to może niekoniecznie, ale nie chce nikogo oceniać. Wolę raczej sportowe i solidne ubranka, np. coś takiego https://www.wittyandwhite.com/pl/kombin ... kalny.html. Idealne na deszczową pogodę. Niektóre rasy niestety mają ciężką w utrzymaniu sierść, bez ubranek ciężko jest je doprowadzić do porządku. A że w Polsce zima to głównie śnieg z deszczem i wiatr, to tego typu ubranka z pewnością się przydadzą.
Tinkin
Debiutant
Debiutant

Postprzez misiak20 » 29 grudnia 2016, 16:50

nie lubię ubierać psów, wygląda to głupio..
misiak20
Debiutant
Debiutant

Następna strona

Powrót do Wolna strefa