Firany?Kto za, kto przeciw? Jakie, gdzie i za ile?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Firany?Kto za, kto przeciw? Jakie, gdzie i za ile?

Postprzez tal » 8 marca 2016, 15:29

Witajcie, nareszcie udało nam się skończyć przeprowadzkę. I tak tak... wiem..wszystko powoli, ale powiem szczerze, że łyse okna doprowadzają mnie do pasji:/ Uznałam, że muszę szybko coś z tym zrobić. Nie chcę wieszać byle czego, a powiem szczerze, że nigdy nie kupowałam jeszcze firan. Macie jakieś sprawdzone sklepy? Da się to załatwić przez internet? Podpowiedzcie mi czym się kierować (nadal białe firanki są ok? są jakieś nowe trendy?). No i przede wszystkim ile zapłacić za metr dobrych firan żeby nie przepłacić? Wszelka pomoc i linki mile widziane:) Pozdrawiam.
tal
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Firany?Kto za, kto przeciw? Jakie, gdzie i za ile?

Postprzez wolnowieprz233 » 12 marca 2016, 17:56

Według mnie firany wychodzą już z mody.. lepiej zwykła roleta i tyle.
wolnowieprz233
Debiutant
Debiutant

Postprzez arquia » 13 marca 2016, 15:35

jestem przeciw
arquia
Debiutant
Debiutant

Postprzez agnetta » 15 marca 2016, 11:07

A ja nie. Wnoszą do wnętrza przytulności. Mam w salonie, oprócz nich oczywiście rolety.
agnetta
Guru
Guru

Postprzez x_n » 1 kwietnia 2016, 12:17

Ja również nie jestem przeciwna firankom. Wprawdzie jest z tym sporo sprzątania bo firanki trzeba co jakiś czas uprać oraz potem uprasować, powiesić na oko. Za to jak już wszystko powieszę to czuę ulgę bo mieszkanie wyglada bardzo dobrze Samo w sobie jest ozdobione i nie prezentuje sie jak biuro ale jak dom !
Firanki kupowałam właśnie przez internet bo mają tam lepsze ceny niż w sklepach stacjonarnych. Konkretnie tutaj : https://firanex.net/firany-na-metry - w sklepie maja zatrudnione krawcowe tak więc można im bez problemu podać wymiary i zlecić szycie firanki.
x_n
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez Infino » 1 kwietnia 2016, 12:22

x_n napisał(a):Ja również nie jestem przeciwna firankom. Wprawdzie jest z tym sporo sprzątania bo firanki trzeba co jakiś czas uprać oraz potem uprasować, powiesić na oko. Za to jak już wszystko powieszę to czuę ulgę bo mieszkanie wyglada bardzo dobrze Samo w sobie jest ozdobione i nie prezentuje sie jak biuro ale jak dom !
Firanki kupowałam właśnie przez internet bo mają tam lepsze ceny niż w sklepach stacjonarnych. Konkretnie tutaj : https://firanex.net/firany-na-metry - w sklepie maja zatrudnione krawcowe tak więc można im bez problemu podać wymiary i zlecić szycie firanki.

O widzę, że mają też na wymiar. Przyda się!
Infino
Guru
Guru

Postprzez ohiacynta » 8 kwietnia 2016, 10:58

Ja zazwyczaj firany kupuję przez internet. Ogólnie mam tylko w salonie i kuchni, a w pozostałych oknach przeważają rolety.
ohiacynta
Początkujący
Początkujący

Postprzez bmors82 » 21 maja 2016, 20:57

Ja też kupuję przez internet. Mierzę po aktualnej firance, a w necie jest dużo taniej: http://www.leroymerlin.pl/dekoracja-oki ... ,a944.html
bmors82
Debiutant
Debiutant

Postprzez Krytyczna » 21 maja 2016, 23:16

Jestem przeciwna firanom. A co powiesz na rolety typu dzień-noc?
Krytyczna
Początkujący
Początkujący

Postprzez kp7 » 23 maja 2016, 09:17

tal napisał(a):Witajcie, nareszcie udało nam się skończyć przeprowadzkę. I tak tak... wiem..wszystko powoli, ale powiem szczerze, że łyse okna doprowadzają mnie do pasji:/ Uznałam, że muszę szybko coś z tym zrobić. Nie chcę wieszać byle czego, a powiem szczerze, że nigdy nie kupowałam jeszcze firan. Macie jakieś sprawdzone sklepy? Da się to załatwić przez internet? Podpowiedzcie mi czym się kierować (nadal białe firanki są ok? są jakieś nowe trendy?). No i przede wszystkim ile zapłacić za metr dobrych firan żeby nie przepłacić? Wszelka pomoc i linki mile widziane:) Pozdrawiam.

moze chcesz firanki typu sznurki sa w roznych kolorach
bardzo ladnie wygladaja w oknach jest sklep w ktorym jest duzy wybor wlasnie takich firanek
kp7
Guru
Guru

Postprzez BebeBe » 17 czerwca 2016, 11:43

Mi się firany podobają. Zasłony również. NIemniej sama nie zamawiałam bo nie pasowały do mojeego mieszkania. Mam nowoczesne wnętrza tak wiec duże kotary by sie po prostu gryzly. Poza tym mieszkam na 2 piętrze tak wiec nie musiałam wcale dbać tak o to czy ktoś będzie zaglądal czy nie bo i tak nie ma takiego widoku.

Mam we wszystkich pokojach rolety. Rolety kupowałam przez internet w sklepie Lotari.pl - mialam już z nim doświadczenie bo wczesniej zamawiałam tam rózne bibelotki do dekoracji. Na początku trochę się obawiałam co mi przyjdzie ale przekonała mnie cena, która była o wiele niższa niż w sklepach stacjonarnych w Jaśle. Rolety porządnie wykonane, mocny materiał tak więc jestem zadowolona. Wzorów jest masa. Ja wybrałam jednak takie proste klasyczne:
Obrazek
BebeBe
Mistrz
Mistrz

Postprzez martiiik » 28 czerwca 2018, 15:08

A ja mam pytanie może ktoś mi doradzi. Właśnie pomalowałam salon i wyszedł mi kolor jasno morelowy. Jaki kolor zasłon pasuje do takich ścian. Może ktoś zna jakiś program komputerowy gdzie można się pobawić aranżacją wnętrz za free? :hyhy: :hurra:
martiiik
Obyty
Obyty

Postprzez igom » 16 lipca 2018, 12:41

Nie mam nic przeciwko firmanom, choć ich pranie zawsze mnie wkurzało, przy roletach jest mniej roboty.
igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Powrót do Wolna strefa