Kredyt hipoteczny

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Re: Kredyt hipoteczny

Postprzez mmario » 16 kwietnia 2016, 19:24

Przecież tego typu kalkulatory to tylko dane szacunkowe, które ni jak mają się często do bankowej rzeczywistości.
mmario
Debiutant
Debiutant

Postprzez truvi » 22 kwietnia 2016, 05:15

Z pewnością najbardziej precyzyjne informacje o kredytach hipotecznych uzyskać można w poszczególnych bankach. Pod warunkiem, że doradca/doradczyni są ogarnięci i mają pełne rozeznanie w ofercie w tym także w różnych kruczkach związanych z nietypowymi nieruchomościami. Z drugiej jednak strony taki kalkulator kredytowy pozwala na szybko znaleźć najtańszy kredyt czy wyselekcjonować kilka banków, do których trzeba się udać po szczegółowe informacje. Nie odrzucałbym zatem takich narzędzi.
truvi
Debiutant
Debiutant

Postprzez tatar » 7 lipca 2016, 10:30

truvi napisał(a):Z pewnością najbardziej precyzyjne informacje o kredytach hipotecznych uzyskać można w poszczególnych bankach. Pod warunkiem, że doradca/doradczyni są ogarnięci i mają pełne rozeznanie w ofercie w tym także w różnych kruczkach związanych z nietypowymi nieruchomościami. Z drugiej jednak strony taki kalkulator kredytowy pozwala na szybko znaleźć najtańszy kredyt czy wyselekcjonować kilka banków, do których trzeba się udać po szczegółowe informacje. Nie odrzucałbym zatem takich narzędzi.

Niby tak ale myślisz,że takie porównywarki kredytowe dużo Ci dadzą? Jest to jedynie pierwsze rozeznanie jakie robimy szukając kredytu. Taki kredyt to nie tylko oprocentowanie. Jest to masa dodatkowych opłat jakie sie ponosi. Takich jak prowizja dla bankku czy tez ubezpieczenie Rózne dodatkwoe usługi,które mogą byc wymagane kiedy oprocentowanie kredytu jest podejrzanie niskie. Sam polecam poczytać sobie raczej to forum: http://www.forum-kredytowe.pl/f133/ - są tutaj opinie osób na temat kredytów hipotecznych.
tatar
Guru
Guru

Postprzez brotet » 7 lipca 2016, 10:34

tatar napisał(a):
Niby tak ale myślisz,że takie porównywarki kredytowe dużo Ci dadzą? Jest to jedynie pierwsze rozeznanie jakie robimy szukając kredytu. Taki kredyt to nie tylko oprocentowanie. Jest to masa dodatkowych opłat jakie sie ponosi. Takich jak prowizja dla bankku czy tez ubezpieczenie Rózne dodatkwoe usługi,które mogą byc wymagane kiedy oprocentowanie kredytu jest podejrzanie niskie. Sam polecam poczytać sobie raczej to forum: http://www.forum-kredytowe.pl/f133/ - są tutaj opinie osób na temat kredytów hipotecznych.

Jako osoba spłacająca kredyt hipoteczny - z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że innej decyzji podjąć nie mogłem. W jaki inny sposób mógłbym kupić własne M? Też korzystałem z tego forum przy wyszukiwaniu ofert kredytowych. Dobre jest.
brotet
Obyty
Obyty

Postprzez holek77 » 19 lipca 2016, 11:48

Kurcze ja też muszę wziąć taki kredyt ale przeraża mnie myśl że całe życie będę spłacał :/
holek77
Debiutant
Debiutant

Postprzez TosiaZ » 19 lipca 2016, 17:59

Osobiście mam w PEKAO S.A. znajomi zastanawiali się także nad ofertą BGZ. Trzeba dobrze poszukać i cisnąć bankowców. Różnice są spore
TosiaZ
Debiutant
Debiutant

Postprzez Brytka » 21 lipca 2016, 16:29

Myślę że najbardziej realnie to bedzie jak wyślesz maile z zapytaniem do kilku największych banków. I wtedy jak się ktoś od nich odezwie to negocjuj z każdym mówiąc co dała konkurencja, bo te wszystkie kalkulatory internetowe to nie jest to samo.
Brytka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez william » 25 lipca 2016, 16:05

Firma Kredyt123 też ma w swojej ofercie kredyty na zakup mieszkania lub domu. Wiem, bo znajomy brał od nich pożyczkę. Oferują kredyty nawet do 85% wartości nieruchomości, przy spłacie rozłożonej do 30 lat. Kolega mówił, że elastycznie podchodzą do Klienta i dopasowują wysokość rat do możliwości kredytobiorcy. Do tego wszystko odbywa się bez nadmiernej ilości "papierologii". Wygodnie i sprawnie. A to się bardzo ceni.
william
Debiutant
Debiutant

Postprzez brotet » 5 listopada 2016, 11:03

A pożyczki hipoteczne? Jak to wygląda pod względem kosztów?
brotet
Obyty
Obyty

Postprzez marina » 10 maja 2017, 12:37

Chcąc wziąć kredyt hipoteczny, warto skorzystać z pomocy doradcy kredytowego, który pomoże nam przy wypełnianiu wniosków i wybierze najkorzystniejszą ofertę. Sama, skorzystałam z pomocy Kingi Jędrzejewskiej z Cofinance - gdyby nie ona, najprawdopodobniej wciąż mieszkałabym na sublokatorce.
marina
Początkujący
Początkujący

Postprzez laszlobaszlo » 4 czerwca 2017, 19:06

DObry kredyt hipoteczny oferuje Raiffeisen Polbank, niezle oprocentowanie i w sumie dosc dobre wszelkie oplaty obok
laszlobaszlo
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez tekilka » 25 września 2018, 22:44

A ja wam powiem że powinniście zapoznać się z szeroką ofertą kredytową oferowaną przez https://kredyt123.pl/ . Bo prócz ciekawej oferty oferują przejrzysta umowę, wysokie kwoty kredytowania, niskie oprocentowanie. A do tego mało formalności a w kredycie hipotecznym nawet do 85 % wartości nieruchomości.
tekilka
Debiutant
Debiutant

Postprzez igom » 9 października 2018, 07:49

Rany, żeby wziąć jakikolwiek kredyt powinno się przede wszystkim temat dokładnie przemyśleć, sprawdzić oferty, własne możliwości finansowe i wszystko przeliczyć.
igom
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez klabczar » 10 października 2018, 15:45

Sliski temat.
klabczar
Debiutant
Debiutant

Postprzez bobi76 » 20 października 2018, 14:53

Nigdy nie wzięłabym kredytu - dla mnie to za duża odpowiedzialność. Trzeba go potem spłacać :(
bobi76
Debiutant
Debiutant

Powrót do Wolna strefa