Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

O wszystkim, czyli o niczym...
dziwak
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 7 kwietnia 2017, 21:13

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: dziwak »

ja jak najbardziej-bardzo przywiązuje wage do dbania o siebie,jakis czas temu naczytałam sie na temat proZdrowego działąnia błonnika I oczywiście ślepo w to poszłam jednak na dobre mi to nie wyszło,nie doczytałam ze do tego potrzebne są "hekto" litry wody I niestety dosłownie się zapchałam I pojawił się problem z zaparciemi.Podzieliłam sie problememm z przyjaciółką I szczescie w nieszczesciu ze jej mama tez miewa takie dolegliwosci I uzywa dicopeg 10g nie majac wiele do stracenia tez sprobowałam I naprawde mi pomogł,morał taki ze kierujmy sie rozumem w naszym dbaniu o siebie a nie tylko poradami zasłyszanymi przypadkiem
franiaaa
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 28 listopada 2017, 18:10

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: franiaaa »

Ja przywiązuję wagę i lubię dbać o siebie i tego samego staram się uczyć moje dzieci. Mam tylko problem z tym, że nie przepadają za produktami ktre zawierają żelaza, ale na to znalazłam metodę bo podaję im suplement dicofer junior i po sprawie :)
energia007
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 27 marca 2018, 11:08

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: energia007 »

pewnie ze przywiazuje.. zycie jest za krotkie by je niszczyc :D ja regularnie cwicze, jem zdrowo i pije oczyszczajaca wode z cytryna :D posilki to najczesciej ryby i mieso oraz ekologiczne warzywa.. czasem gotowane w domu czasem zamawiane z macro bios baru, zalezy od dnia checi i czasu
tek-bart
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2018, 14:42

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: tek-bart »

Staram się przywiązywać uwagę, chociaż nie zawsze mi się to udaje tak, jakbym chciał. Ale w ostatnim czasie udało mi się trochę zmienić nawyki, zacząłem w miarę regularnie jeść, zrezygnowałem z fast foodów, zacząłem ćwiczyć, do tego dorzuciłem spacery i jazdę na rowerze, o których zapomniałem. Poza tym zacząłem regularnie się badać i konsultować te wyniki z lekarzami. Nie wiem czy te zmiany są wystarczające, ale ja już czuję niewielką różnicę. mam nadzieję, że w miarę upływu czasu te zmiany przyniosą jeszcze lepsze efekty
papatka
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 21 marca 2014, 23:12
Lokalizacja: Koszalin

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: papatka »

Na pewno przyniosą lepsze efekty. Ważne jest by się nie zniechęcać na początku. A jeśli chodzi o dietę, to od czasu do czasu zjedzenie hamburgera czy innego kebaba nie zabije. Co innego jeśli fast foody stanowią podstawię w codziennym odżywianiu.
biosqn
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 13 maja 2018, 19:52

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: biosqn »

dobrajana pisze:Ja bardzo zwracam uwage na to co jem. Stosuje tez inteste, zeby chronic organizm przed toksynami zawartymi w jedzeniu i uregulowac metabolizm. Duzo cwicze: biegam, uprawiam joge, jezdze na rowerze. Staram sie dbac o siebie, bo wiem, ze moj organizm kiedys bedzie mi za to wdzieczny :)
Mieszkasz w mieście więc twoje zdrowie jest zawsze zagrożone... spaliny są 1000x bardziej toksyczne niż kokaina i coraz więcej młodych umiera na atak serca z tego powodu a ty sobie jeszcze biegasz inhalując się tym... No chyba, że mieszkasz na wsi to już inna bajka bo tam to co najwyżej obornik czuć... ale dobrze, że się starasz bo pewnie pożyjesz dłużej niż osoby nie dbające o stan ich zdrowia.
Symyrdn
Ekspert
Ekspert
Posty: 87
Rejestracja: 12 marca 2018, 21:44

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: Symyrdn »

Ja piore w rzece i kupuje leki w aptece
danielkot
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 7 października 2018, 07:47

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: danielkot »

Dokładnie - dbanie o organizm jest bardzo ważna czynnością. Ja jako mężczyzna nie dbałem za bardzo o swoje zdrowie, dopiero, gdy zaczęły się problemy zdrowotne zacząłem coś myśleć. Teraz czuje się o wiele lepiej, schudłem i od razu chce się żyć :) Mój błąd - bo lepiej jest zapobiegać niż leczyć :) także moim zdaniem dbajcie teraz o siebie bo nie wiadomo co będzie potem - a życie się ma tylko jedno ;)
basalinda
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 11 lutego 2019, 15:34

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: basalinda »

Jeszcze kilka lat temu nie przywiązywałam uwagi, ale pogarszające się wyniki badań dały mi sporo do myślenia. Teraz zdecydowanie jest to dla mnie ważniejsza kwestia. Zwracam uwagę na to, co jem, jak spędzam wolny czas (okazało się, że aktywność fizyczna wcale nie musi być taka straszna, tylko trzeba znaleźć dyscyplinę dla siebie), regularnie robię kolejne badania i konsultuję je z lekarzami. Niby to wszystko jest takie oczywiste, a tak często się o tym zapomina...
Kinia12
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 kwietnia 2019, 09:13

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: Kinia12 »

Kiedyś nie przywiązywałam do tego specjalnej wagi jak mam być szczera :) Jadło się co akurat było, ale po drugiej ciąży stwierdziłam że trzeba o siebie zadbać. Zero słodkich napojów i tłustego jedzenia. Często chodzę do drogerii Natura i tam znalazłam super zamienniki słodyczy przez co nie musiałam w 100% rezygnować ze słodkości które każdy tak lubi. Przekonałam się, że batoniki crunchy czy czekolada bez cukru wcale nie różnią się od tych wysokokalorycznych słodyczy a są tak samo smaczne. Zgubiłam przez pół roku prawie 11kg i lecę dalej, a konsultacja z dietetykiem w Naturze pozwoliła mi wgl inaczej spojrzeć na proces odchudzania ;) To nie musi być katorga :) Działajcie i nie poddawajcie się!
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: Mosznicki »

Mam ponoć "przystojna sledzione", tylko jej nie widać, więc dbam jednak o wygląd, nie wnętrze. Hahahaaaaa.
A jem etycznie, czyli w zasadzie bez nabiału. O mięsie, które na drzewie nie rośnie, nie wspomnę.
JanuszEnio
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 listopada 2019, 12:05

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: JanuszEnio »

Ja staram się przywiązywać, ale wiadomo jak to czasami wygląda.
TomaczeK
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 17 listopada 2019, 10:51

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: TomaczeK »

Ja staram się jakąś tam wagę przywiązywać :)
Kuba479
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 5 kwietnia 2019, 14:56

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: Kuba479 »

Teraz panuje moda ba bycie fit,eko, wege i w ogóle zdrowo. Myślę że trzeba zachować zdrowy rozsądek i dbać o siebie ale nie dać się zwariować. Raz się uda dwa razy nie ale to żadna tragedia jak czasem coś się zje albo nie poćwiczy.
Awatar użytkownika
Hugo-cin-ak
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 27 lipca 2020, 11:10

Re: Czy przywiązujecie wagę o dbanie o wasz organizm?

Post autor: Hugo-cin-ak »

Oczywiście zdrowie jest najważniejszą rzeczą. Konieczne jest dbanie o ciało, prawidłowe odżywianie i regularne uprawianie sportu, a także nie zapominaj o właściwym śnie. Próbuję trzymać się tych wszystkich zasad, ale w naszych ruchliwych czasach nie zawsze tak jest(
ODPOWIEDZ