Co na poprawę wody?

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Co na poprawę wody?

Postprzez mirrka25 » 17 lutego 2017, 16:53

W moim domu mam bardzo niedobrą wodę i zastanawiam się, co można byłoby wykorzystać do jej poprawy? A słyszeliście o nowoczesnym systemie filtracji wody metodą odwróconej osmozy: http://www.wariant.org.pl/takiego-syste ... -nie-bylo/ ? Jest to system marki Ecoperla? Ma poprawiać smak wody pitnej i zastanawiam się, czy to naprawdę działa? Bo chciałabym wreszcie zrobić herbatę ze swojej wody.
mirrka25
Debiutant
Debiutant

Re: Co na poprawę wody?

Postprzez kosmiks1 » 17 lutego 2017, 17:51

witam ja mam odwrocona osmoze.prosze napisac do mnie email podam nr tel to porozmawiamy ,pracuje w tym temacie musze wczesniej wiedzieć co tej wodzie jest? mój email kosmiks1@wp.pl
kosmiks1
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się

Postprzez adkrag » 18 lutego 2017, 06:54

bardzo przydatna informacja
adkrag
Debiutant
Debiutant

Postprzez hulo » 24 lutego 2017, 18:10

a ja kompletnie o tym rozwiązaniu nie słyszałem więc chętnie dowiem się czegoś więcej. u nas woda od tamtego roku po wykopach drogowców jest tragiczna... musimy coś zmienić bo szkoda pić...
hulo
Debiutant
Debiutant

Postprzez Róża-6334 » 27 lutego 2017, 13:28

Możesz spróbować filtrów do wody, one powinny pomóc
Róża-6334
Weteran
Weteran

Postprzez kolorowaanka » 27 lutego 2017, 15:52

Filtry wody są ok. Zależy jeszcze w jakim stanie jest ta woda... Niekiedy trzeba wdrożyć silniejsze środki.
kolorowaanka
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez jerzy.kot » 30 marca 2017, 09:37

O to ja się mogę wypowiedzieć, bo u nas jest właśnie osmoza w kuchni od ponad pół roku.
Historia była taka:
Jak to zwykle bywa, nigdy nie przejmowaliśmy się tym, jaką mamy wodę. Woda jak woda, prosto z kranu do garnka, czajnika, a czasem nawet wprost do szklanki. Kamień zawsze się osadzał, czajnik wymienialiśmy bo to nie koszta, pralkę faszerowaliśmy chemią, choć i to rzadko pomagało. Pewnego pięknego dnia moja kobieta wróciła do domu z testem twardości wody: nic wielkiego, zwykły pasek, znany chyba wszystkim, żadne tam specjalistyczne badanie. Pasek wykazał twardą wodę, a kobieta wymyśliła dzbanek. Kupiłem dzbanek, a jak. I teraz woda z kranu do dzbanka, z dzbanka do czajnika, mija chwila czasu - kamień dalej się zbiera. :znudzony: Dwie noce czytałem, szukałem rozwiązań, rozmawiałem ze sprzedawcami, już byłem zdecydowany: zmiękczacz wody to jest to, czego potrzebujemy. Sprzedawca pokazywał różne modele, tańsze i droższe, oczywiście namawiając na droższe, a ja zmęczony ujadaniem ukochanej słuchałem, kiwałem głową, przyswajałem wiedzę. Już prawie mając w garści wymarzony zmiękczacz coś mnie tknęło i porozmawiałem z innym ekspertem (bodajże Pisarski, ale nie jestem pewien, mogę znaleźć namiar) i to był strzał w dziesiątkę. Wtedy o osmozie usłyszałem po raz pierwszy. Do wyboru miałem kilka urządzeń w szerokim przedziale cenowym, ale wcale nie namawiano mnie na najdroższe. Wybór nie był łatwy, bo na rynku jest wiele firm, które oferują produkty dobre. Jedne wyróżniają się jednym, inne drugim, ja zgodnie z potrzebą (chodziło nam w końcu o wodę pitną/wodę do gotowania) wybrałem model, który dodatkowo jonizuje wodę, przez co całkowicie zrezygnowaliśmy z wody z butelek. Woda alkaliczna prosto z kranu. :hyhy: Dodatkowo przekonał mnie fakt, że nasz model posiadał mechaniczny zaworek bezpieczeństwa, co pozwala spać bezpiecznie, bez obaw o zalanie kuchni, nawet w przypadku awarii prądu.
Montaż był banalny, poradziłem sobie sam w rekordowym tempie 1,5 godziny. Od pół roku cieszymy się idealną wodą z kranu, czajnika już chyba nie wymienimy, a uśmiech żony i spokój sumienia są bezcenne. :super:
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant

Postprzez biron » 31 marca 2017, 13:40

Generalnie twarda woda to nie jest wielki problem, jeśli chodzi o zdrowie (chyba że mamy skłonność do odkładania się kamieni nerkowych itp.) Koniec końców to jest woda z rozpuszczonym w niej wapniem. Większy powód do zmartwień to np. zatkanie kanalizacji oraz pralka.
biron
Debiutant
Debiutant

Postprzez Maciek77 » 5 kwietnia 2017, 14:20

Ja mam dzbanek z filtrem, mnie to wystarcza.
Maciek77
Obyty
Obyty

Postprzez jerzy.kot » 6 kwietnia 2017, 10:34

biron napisał(a):Generalnie twarda woda to nie jest wielki problem, jeśli chodzi o zdrowie (chyba że mamy skłonność do odkładania się kamieni nerkowych itp.) Koniec końców to jest woda z rozpuszczonym w niej wapniem. Większy powód do zmartwień to np. zatkanie kanalizacji oraz pralka.

twarda może nie, ale poza wapniem w wodzie bywa mangan, żelazo, nawet amoniak. Ja bym polecił po prostu zrobić analizę i się przekonać czy w ogóle dla danego ujścia jest coś potrzebne, a jeżeli tak to co. Ja sam kupiłbym zmiękczacz, nie mając na uwadze zanieczyszczeń wody, gdyby nie to że jonizowanie wody przez wkład ecoperla elixir przekonało mnie do osmozy.
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant

Postprzez kolorowaanka » 6 kwietnia 2017, 14:21

Słyszałam, że warto mieć taki dzbanek z filtrem np. firmy Dafi. Spotkałam się z wieloma pozytywnymi opiniami o nich.
kolorowaanka
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez jerzy.kot » 7 kwietnia 2017, 10:18

kolorowaanka napisał(a):Słyszałam, że warto mieć taki dzbanek z filtrem

Przeczytaj moją historię na górze :] Dzbanek nic nie pomaga, kamień jest jak był. Dzbanki są popularnym rozwiązaniem, bo są tanie, i ja sam się na to naciąłem. Żeby się przekonać wiele nie trzeba, przefiltruj sobie wodę dzbankiem i zbadaj testem na twardość. Przekonasz się sama. ;)
jerzy.kot
Debiutant
Debiutant

Postprzez archidesign » 21 kwietnia 2017, 12:35

Polecam filtry do wody.

strona www
archidesign
Debiutant
Debiutant

Postprzez Lakoq » 21 kwietnia 2017, 14:14

Ja po prostu gotuję :)

drzwiczki kominkowe
Lakoq
Debiutant
Debiutant

Postprzez Tarka » 22 kwietnia 2017, 01:42

Najlepiej jest ją przegotować, albo używać filtrów - wtedy jest szybciej, ogólnie ja używam filtrów i polecam każdemu!
Tarka
Debiutant
Debiutant

Powrót do Wolna strefa