impreza co podać

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

impreza co podać

Postprzez doreczka » 17 maja 2017, 12:17

Pomocy !! Impreza u mnie w domu, teraz, zaraz juz w ten weekend. Głównie alko plus jakas sałatka i ???? No właśnie.. I co jeszcze dać? Jakie szybkie przekąski i z czego? Ja kompletnie nie kulinarna :( Jakies pomysly???
doreczka
Debiutant
Debiutant

Re: impreza co podać

Postprzez Zynek6 » 17 maja 2017, 22:50

galaretka z octem
Zynek6
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Postprzez kuskus » 18 maja 2017, 19:13

to, co u nas się zawsze sprawdza to wszelkie koreczki, roladki z tortilli (np. sałata zielona serek kanapkowy papryka szynka), mini kanapeczki na krakersach lub talarkach
kuskus
Doświadczony
Doświadczony

Postprzez kotka » 21 maja 2017, 21:04

Rolada serowa jest rewelacyjna na takie okazje.
Do gorącej wody wkładasz 30dag żółtego sera na około godzinę tak żeby zrobił się miękki i szło go rozwałkować - jak dla mnie najlepsza jest do tego gouda z polmleku bo łatwo się poddaje przy takiej obróbce i nie pęka podczas zawijania. Jak ser Ci się moczy to bierzesz 10dag serka topionego tu akurat według uznania jaki chcesz ja daje akurat śmietankowy i do tego serka dajesz 2 jajka ugotowane na twardo i pokrojone w kosteczkę, pęczek szczypiorku, pół czerwonej papryki i 2 plasterki szynki i mieszasz żeby była jednolita masa. Jak zółty ser rozwałkujesz dajesz na niego tą masę i zawijasz w roladę. Następnie do folii i do lodówki na noc. Przed podaniem kroisz w plasterki i tyle :D Smacznego :)
kotka
Debiutant
Debiutant

Powrót do Wolna strefa