Odszkodowania z PZU

O wszystkim, czyli o niczym...
nowyja
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 4 marca 2014, 18:44

Odszkodowania z PZU

Post autor: nowyja »

Witam. Mam pytanie czy odwoływał się ktoś od decyzji o wypłacie odszkodowania za kolizję z PZU? Jak to wygląda? Długo trwa taka procedura?
Jowita
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 5 maja 2012, 12:11

Re: Odszkodowania z PZU

Post autor: Jowita »

To zależy... Ale w naszym przypadku okazało się, że może być długo i trudno. Problemy ze wszystkim - z samochodem zastępczym, wycenami, kontaktem itp. itd. Wyceniony inny model samochodu, po wielu telefonach informacja, że będą kolejne oględziny. Po kilku dniach oczekiwania okazało się, że pan miał być wysłany na oględziny w inne strony Polski. Następnie wycofanie się z decyzji o oględzinach i brak kontaktu z opiekunem sprawy. A każda inna osoba twierdzi, że nic nie może, bo od tego jest opiekun sprawy.
Auto w tym czasie czekało na naprawę w warsztacie, ponieważ PZU na nasze odwołanie odpowiedziało, że możemy oddać do naprawy bezgotówkowej, a oni będą się rozliczać z warsztatem.
Tyle, że PZU wciąż odrzucało wyceny warsztatowe i nie przyjmowało argumentów, że np. jeśli coś musi być zdemontowane do malowania, to kosztorys powinien zawierać także koszty ponownego montażu. Samochód czekał na naprawę z winy PZU ponad 2 tygodnie. Sprawa ruszyła dopiero w momencie, gdy jakiś życzliwy pan (z PZU) stwierdził "Pomogę pani, a co mi tam..." Kazał mi napisać kilka wiadomości - w każdej sprawie osobny, krótki e-mail (osobno o samochodzie zastępczym, o problemach z opiekunem sprawy, o złej wycenie itd.).
W temacie trzeba wpisywać zawsze numer sprawy, a każdą wiadomość adresować do opiekuna sprawy oraz do szefostwa, czyli na główny adres do PZU. Tak żeby opiekun widział, że "góra" wszystko ma czarno na białym. I tak słać te wiadomości aż do skutku. No i faktycznie podziałało. Sprawa ruszyła.
Kosztorys warsztatu i PZU do końca był trochę rozbieżny, ale nie była to już aż taka różnica jak wcześniej. Ostatecznie PZU pokryło naprawę w całości według wyceny warsztatowej. O to już starał się sam warsztat. Nie wiem jakimi metodami :) My otrzymaliśmy tylko informację o zakończeniu sprawy.
nowyja
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 4 marca 2014, 18:44

Re: Odszkodowania z PZU

Post autor: nowyja »

Możesz mi podać adres do szefostwa PZU?? Rzeczoznawca zrobił mi wycenę ale ja sie z tym nie zgadzam. Po prostu nie jestem w stanie za te kwoty kupic części do naprawy
Awatar użytkownika
JaślaninOn
VIP
VIP
Posty: 871
Rejestracja: 13 lutego 2017, 00:10

Re: Odszkodowania z PZU

Post autor: JaślaninOn »

Witam.
Proceder z odwoływaniem się trwa chwilę więc jak chcesz walczyć o swoje musisz uzbroić się w cierpliwość .
Jeżeli chodzi o naprawy bezgotówkowe to jest niezła opcja dla tych którym się spieszy oczywiście z dość srogim zyskiem dla warsztatu jeżeli np Twoja szkoda została wyceniona na 1500 zł to warsztat wyceni na 3500 zł i tą kwotę dostanie .
Najlepsza opcja to odwoływanie się musisz mieć zrobioną wycenę profesjonalnego warsztatu najlepiej 2/3 im szybciej tym lepiej .
Wycena rzeczoznawcy PZU jest bardzo krzywdząca zaniża możliwie maksymalnie nie wiem kto Ci wyceniał ale u mnie by facet nie wysoki mieszkający na ul.Mickiewicza ... żenada....
Jowita
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 5 maja 2012, 12:11

Re: Odszkodowania z PZU

Post autor: Jowita »

[email protected] Ale trzeba też jednocześnie pisać do opiekuna sprawy, bo to on się zajmuje daną sprawą. Na naprawie bezgotówkowej oczywiście zarabia tylko warsztat, ale w sytuacji, gdy kosztorys jest tak zaniżony, że nie da się za taką kwotę naprawić samochodu, to lepsze to niż nic. Przynajmniej auto jest zrobione tak jak trzeba.
ODPOWIEDZ