Biznes oparty na cierpieniu

O wszystkim, czyli o niczym...

Moderatorzy: paul_proteus, President

Biznes oparty na cierpieniu

Postprzez niepokorny » 25 stycznia 2018, 20:39

Witajcie,
troszkę mnie nie było, zmieniłem stronę swojego bloga i zapraszam.
Tym razem o biznesie i dyskusji czy powinniśmy go zakazać.

http://www.biznesoweinformacje.pl/bizne ... ierpieniu/

czy futra są nam jeszcze potrzebne? czy to tylko snobizm oparty na wyrządzanej krzywdzie? Zapraszam

Pozdrawiam
niepokorny
Stały bywalec
Stały bywalec

Re: Biznes oparty na cierpieniu

Postprzez Sun Tzu » 26 stycznia 2018, 00:03

Taaak... Wpierw zakażemy hodowli zwierząt futerkowych, bo ich zabijanie jest nieetyczne, a bez naturalnego futra można się obejść, potem zakażemy hodowli świń, bo ich zabijanie jest nieetyczne (a w końcu wegetarianie mięsa nie jedzą i żyją!). Potem uznamy, że ziemniaki jak się gotują to cierpią (podejrzewam, że gdybym się gotował, to bym cierpiał) i na końcu nam ktoś zasugeruje, byśmy popełnili samobójstwo, bo oddychając zużywamy tlen, co negatywnie wpływa na naszą planetę! Reasumując: bardzo głupi pomysł PiS!
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 26 stycznia 2018, 08:00

Ależ to ukłon w stronę kolejnej grupy wyborców, podobnie jak "pięćsetki", dla dzieci, emerytów, nauczycieli... Jak można krytykować matkę partię za taki gest? Akurat ten pomysł mi się podoba, co do przyszłych prognoz, świnia jest wykorzystywana w całości, jej hodowla przynajmniej ma sens.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez Sun Tzu » 26 stycznia 2018, 11:13

Taaak... Zabijane świnie odczuwają zapewne satysfakcję z faktu, że zostaną wykorzystane w całości... A z drugiej strony zabijane norki w ostatnich chwilach życia zapewne myślą "non omnis moriar"...
Sun Tzu
VIP
VIP

Postprzez człowiek z lasu » 26 stycznia 2018, 11:39

Każdy, kto je mięso i chodzi w futrach, powinien zobaczyć, jak wygląda pozyskiwanie tych dóbr, w hodowli i uboju przemysłowym. Potem wyciągnie wnioski, czy zwierzęta nie mają uczuć, świadomości. Ja widziałem ubój przemysłowy lisów w wieku 7 lat. Mięso dla mnie nie istnieje, a samochód ze skórzaną tapicerką to syf, do którego nie wsiądę. Oczywiście, osoby popierające aborcję, uznają mnie za dziwaka, co mam w głębokim poważaniu. Ktoś, kto jest w stanie ułożyć usprawiedliwienie dla zabicia dziecka, nie będzie miał litości dla świni, krowy, czy lisa.
Ostatnio edytowano 26 stycznia 2018, 11:42 przez człowiek z lasu, łącznie edytowano 2 razy
człowiek z lasu
VIP
VIP

Postprzez niepokorny » 26 stycznia 2018, 11:39

dragoness napisał(a):Ależ to ukłon w stronę kolejnej grupy wyborców, podobnie jak "pięćsetki", dla dzieci, emerytów, nauczycieli... Jak można krytykować matkę partię za taki gest? Akurat ten pomysł mi się podoba, co do przyszłych prognoz, świnia jest wykorzystywana w całości, jej hodowla przynajmniej ma sens.

zabijanie na futro jest najbardziej okrutne,
a czy to jest ukłon? nie koniecznie - lobby futrzarskie wyje w niebogłosy
niepokorny
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez niepokorny » 9 lutego 2018, 20:54

. ".... Ktoś, kto jest w stanie ułożyć usprawiedliwienie dla zabicia dziecka, nie będzie miał litości dla świni, krowy, czy lisa""

niestety, a obecnie obrońcy firm futrzarskich twierdzą, że próba likwidacji tego haniebnego biznesu jest uderzeniem w Polskę.
niepokorny
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez dragoness » 10 lutego 2018, 07:43

niepokorny napisał(a):
dragoness napisał(a):Ależ to ukłon w stronę kolejnej grupy wyborców, podobnie jak "pięćsetki", dla dzieci, emerytów, nauczycieli... Jak można krytykować matkę partię za taki gest? Akurat ten pomysł mi się podoba, co do przyszłych prognoz, świnia jest wykorzystywana w całości, jej hodowla przynajmniej ma sens.

zabijanie na futro jest najbardziej okrutne,
a czy to jest ukłon? nie koniecznie - lobby futrzarskie wyje w niebogłosy

Ale ekolodzy się cieszą. Drugi gest w ich stronę, to wyrzucenie Szyszki.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez niepokorny » 10 lutego 2018, 18:56

dragoness napisał(a):Ale ekolodzy się cieszą. Drugi gest w ich stronę, to wyrzucenie Szyszki.

nie tylko ekolodzy, wszyscy którzy nie są obojętni na cierpienie zwierząt też
niepokorny
Stały bywalec
Stały bywalec

Postprzez kociamberek » 10 lutego 2018, 19:54

Polawiane ryby też czują cierpienie, tak było od tysiącleci że ryby dawały mięso, zwierzęta dawały mięso skóry i futra, jak komuś to nie pasuje to niech żre kiełki i jaj ptasich nie nie je bo to takie małe nienarodzone istoty :cenzura:
kociamberek
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 10 lutego 2018, 20:01

kociamberek napisał(a):Polawiane ryby też czują cierpienie, tak było od tysiącleci że ryby dawały mięso, zwierzęta dawały mięso skóry i futra, jak komuś to nie pasuje to niech żre kiełki i jaj ptasich nie nie je bo to takie małe nienarodzone istoty :cenzura:

matko, kolejny geniusz... Ryby się je, jest to niezbędne dla zdrowia. Futro z lisa, czy norek niekoniecznie.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez kociamberek » 11 lutego 2018, 09:01

Dragones ty naprawdę jesteś tepa dzida
kociamberek
VIP
VIP

Postprzez dragoness » 11 lutego 2018, 12:23

kociamberek napisał(a):Dragones ty naprawdę jesteś tepa dzida

Argument powalający merytorycznością, jak większość twoich zresztą.
dragoness
VIP
VIP

Postprzez niepokorny » 12 lutego 2018, 20:32

:[/quote]
matko, kolejny geniusz... Ryby się je, jest to niezbędne dla zdrowia. Futro z lisa, czy norek niekoniecznie.[/quote]

Nie ma żadnego uzasadnienia zadawać ból zwierzętom. Futra wykorzystywane są tylko do pokazania się na ściankach przez tępych celebrytów, którzy na co dzień chodzą w kurtkach puchowych.
niepokorny
Stały bywalec
Stały bywalec

Powrót do Wolna strefa