ANTY - Nowy Porządek Świata

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Pani magister dragoness, skoro zdaniem pani magister szczepionki są w 100% bezpieczne, to proszę mi wytłumaczyć, dlaczego w 2010 roku minister zdrowia wydał rozporządzenie w sprawie niepożądanych odczynów poszczepiennych oraz kryteriów ich rozpoznawania. Jako, że jestem człowiek życzliwy skopiowałem załącznik nr 2 tegoż rozporządzenia:

II. Szczegółowe rodzaje i kryteria niepożądanych odczynów poszczepiennych na potrzeby nadzoru epidemiologicznego

1) odczyny miejscowe, w tym odczyny miejscowe po szczepieniu BCG:
a) obrzęk,
b) powiększenie węzłów chłonnych,
c) ropień w miejscu wstrzyknięcia;
2) niepożądane odczyny poszczepienne ze strony ośrodkowego układu nerwowego (OUN):
a) encefalopatia,
b) drgawki gorączkowe,
c) drgawki niegorączkowe,
d) porażenie wiotkie wywołane wirusem szczepionkowym,
e) zapalenie mózgu,
f) zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
g) zespół Guillaina-BarrĂ©go;
3) inne niepożądane odczyny poszczepienne:
a) bóle stawowe,
b) epizod hipotensyjno-hiporeaktywny,
c) gorączka powyżej 39°C,
d) małopłytkowość,
e) nieutulony ciągły płacz,
f) posocznica, w tym wstrząs septyczny,
g) reakcja anafilaktyczna,
h) reakcje alergiczne,
i) uogólnione zakażenie BCG,
j) wstrząs anafilaktyczny,
k) zapalenie jąder,
l) zapalenie ślinianek,
m) porażenie splotu barkowego,
n) inne poważne odczyny występujące do 4 tygodni po szczepieniu.

Czy pani magister twierdzi, że ww. możliwe reakcje organizmu są rzeczą pozytywną?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

Rozumiem, że panie po podstawówce, lepiej w ogole nie szczepić. Idąc tym tokiem myślenia przywołam działanie bardzo popularnego i stosowanego powszechnie leku:
Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Uwaga!
• Jeżeli wystąpią fusowate wymioty lub czarne, smoliste stolce, należy odstawić lek i zgłosić się
do lekarza.
• Objawem ciężkiej reakcji nadwrażliwości może być: obrzęk twarzy i powiek, obrzęk języka i krtani
ze zwężeniem dróg oddechowych, trudności z oddychaniem, duszność aż do napadów astmy,
przyspieszenie czynności serca, nagłe obniżenie ciśnienia tętniczego aż do zagrażającego życiu wstrząsu.
W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów należy natychmiast zapewnić
fachową opiekę medyczną. Powyższe reakcje mogą wystąpić nawet po pierwszym podaniu leku.
Zaburzenia żołądka i jelit
Bóle żołądka i brzucha, zgaga, nudności, wymioty, niestrawność, zapalenie przewodu pokarmowego,
potencjalnie zagrażające życiu krwawienia z przewodu pokarmowego: jawne (fusowate wymioty, smoliste
stolce) lub utajone (do krwawień dochodzi tym częściej im większa jest dawka); choroba wrzodowa żołądka
lub dwunastnicy, perforacja.
Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:
W rzadkich przypadkach opisano przemijające zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności
aminotransferaz).
Zaburzenia układu nerwowego:
Zawroty głowy i szumy uszne, będące zazwyczaj objawami przedawkowania.
Zaburzenia krwi i układu chłonnego:
Zwiększone ryzyko krwawień, krwotoki (pooperacyjne, z nosa, z dziąseł, z układu moczowo-płciowego),
krwiaki, wydłużenie czasu krwawienia, czasu protrombinowego, trombocytopenia. Skutkiem krwawień
może być wystąpienie ostrej lub przewlekłej niedokrwistości z niedoboru żelaza albo ostrej niedokrwistości
pokrwotocznej objawiające się astenią, bladością, hypoperfuzją a także nieprawidłowymi wynikami badań
laboratoryjnych.
Hemoliza i niedokrwistość hemolityczna u pacjentów cierpiących na poważną postać niedoboru
dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Zaburzenia naczyniowe:
Wylew krwi do mózgu (szczególnie u pacjentów z niekontrolowanym nadciśnieniem i (lub) jednocześnie
stosujących inne leki przeciwzakrzepowe) potencjalnie zagrażający życiu.
Zaburzenia nerek i dróg moczowych:
Zaburzenia czynności nerek i ciężka niewydolność nerek.
Zaburzenia układu immunologicznego:
Reakcje nadwrażliwości z objawami klinicznymi i nieprawidłowymi wynikami odpowiednich badań
laboratoryjnych takie jak: astma, łagodne do umiarkowanych reakcje obejmujące skórę, układ oddechowy,
układ sercowo-naczyniowy z objawami takimi jak: wysypka, pokrzywka, obrzęk (w tym naczynioruchowy),
zaburzenia oddychania i pracy serca, zapalenie błony śluzowej nosa, przekrwienie błony śluzowej nosa i
bardzo rzadko ciężkie reakcje, w tym wstrząs anafilaktyczny.
Zaburzenia układu oddechowego:
Astma oskrzelowa.
A teraz zagadka? Zgadnie pan, jakiego straszliwego preparatu to dotyczy?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Wie pani pani magister, z tego co słyszałem tu i ówdzie, leki przyjmuje się w sytuacji, gdy człowiek jest chory a ich przyjmowanie nie jest obowiązkowe. A szczepienie dzieci jest obowiązkowe! Zakładam (w ogromnym przypływie optymizmu), że subtelną różnicę między tym, co jest dobrowolne a tym, co jest obowiązkowe pani magister zna...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Wie pani pani magister, z tego co słyszałem tu i ówdzie, leki przyjmuje się w sytuacji, gdy człowiek jest chory a ich przyjmowanie nie jest obowiązkowe. A szczepienie dzieci jest obowiązkowe! Zakładam (w ogromnym przypływie optymizmu), że subtelną różnicę między tym, co jest dobrowolne a tym, co jest obowiązkowe pani magister zna...
skoro zdaniem pani magister szczepionki są w 100% bezpieczne,
Można prosić post, w którym to napisałam? nawet woda nie jest bezpieczna :rotfl:
No to jakiego preparatu dotyczą wymienione skutki uboczne? To primo. Secundo, to że PiS coś poparł, nie znaczy automatycznie, że jest mądre. A, jakie sankcje są stosowane za nieszczepienie dzieci aktualnie? Bo, z tego co wiem, żadne. Jak się pan dzieci dorobi, to bedziemy dyskutować nad zasadnością szczepień i ewentualnymi skutkami ubocznymi, o których, jak widać ministerstwo poinformowało. Na razie ubolewam, że Kukiz '15 wpuścił idiotów i oszołomów w swoje szeregi. Mam prawo do wyrażania opinii. Jeszcze. A może powinien pan zmienić ugrupowanie na partię JKM? Wolnośc jednostki. Chcącemu nie dzieje się krzywda i takie tam bzdety.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

A, jakie sankcje są stosowane za nieszczepienie dzieci aktualnie? Bo, z tego co wiem, żadne.
Niestety, nie wiesz, więc sobie przeczytaj...

http://www.medonet.pl/ciaza-i-dziecko,g ... 25143.html
Chcącemu nie dzieje się krzywda i takie tam bzdety.
Z całym szcunkiem dla Twojej osoby, ale ta zasada obowiązuje już ponad 2000 lat... Uczą ją na wykladach z prawa rzymskiego...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

I bardzo dobrze. Idiotów trzeba tępić. Nie wiedziałam o tym wyroku, bardzo słusznym zresztą. Tylko tak naprawdę to prawo martwej ręki, podobnie jak grzywna i inne sankcje dotyczące wypełniania obowiązku szkolnego. Proszę bardzo, wprowadzić dobrowolność szczepień, ale w momencie zachorowania na którąś z chorób, których można było uniknąć szczepiąc, NFZ nie finansuje leczenia. Może być? Czy wladzuchna boi się, że straci wyborców? I dalej nie uzyskałam odpowiedzi, jaki to preparat powoduje tak makabryczne skutki uboczne :rotfl: :rotfl:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Idiotów trzeba tępić.
I to jest jedna z niewielu kwestii w której z panią magister się zgadzam. W reszcie spraw bedziemy się diametralnie różnić z prostych powodów: ja uważam, że każdy człowiek podejmuje decyzje dotyczące swojego zdrowia lub osób mu bliskich w pełni świadomie zdając sobie sprawę z potencjalnych konsekwencji, a pan magister uważa, że decyzję powinni podejmować urzędnicy czy politycy...
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: grzeh »

Debata na temat szczepień - Justyna Socha(STOP NOP), Jan Bodnar(rzecznik GIS) oraz Jerzy Zięba
https://www.youtube.com/watch?v=bDdQNjOJceQ

pierwsze odczucie to takie że Zięba pozamiatał tutaj osobę z GISu

można odszukać też w częściach:
Jan Bondar: Nie ma żadnych uznanych badań naukowych, które negują skuteczność szczepień
https://www.youtube.com/watch?v=ipbjtthMWqI
"Pierwsza część debaty na temat szczepień"
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

Ja się tylko zastanawiam, kto z tak ogniście występujących tu przeciwko obowiązkowi szczepień sam jest niezaszczepiony, ewentualnie jakie powikłania u niego/niej wystąpiły?
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: grzeh »

prawdopodobnie powikłania mogą być wszelakie i mogą się ujawnić kiedy tylko chcą.
w obecnym systemie są nie do zweryfikowania - bo jest nakaz szczepień

osobiście jestem za zniesieniem obowiązkowych szczepień
i publiczną debatą na ten temat
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Jozin.1 »

Jak czytam twoje wypociny to wszystkimi kończynami też jestem za zniesieniem tego przymusu...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

prawdopodobnie powikłania mogą być wszelakie i mogą się ujawnić kiedy tylko chcą.
w obecnym systemie są nie do zweryfikowania - bo jest nakaz szczepień
No to tak... powikłania są znane, proszę spojrzeć kilka postów wyżej. Są równie groźne jak powikłania po Aspirin C, ktore przytoczyłam. Rozumiem, że dobrowolność szczepień pomoże w weryfikacji. Można wiedzieć, w jaki sposób? I jak miałaby wygladać ta publiczna debata? No to może referendum? Tak z dziesięc pytań, frekwencja ok 40%, z tego kolejne 40% nie umie czytac ze zrozumieniem, ale się zna, bo obejrzało w internecie film inżyniera-mechanika o szczepieniach. A ucierpią dzieci. Artykuł na temat szczepionek, może komuś coś się przedrze przez zwoje... https://www.crazynauka.pl/tworcy-szczep ... l-miliony/ Kolejny artykuł oczywiście betonu nie przekona, ale kropla drąży skałę... https://www.crazynauka.pl/kontrola-szcz ... -sie-robi/
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:No to tak... powikłania są znane, proszę spojrzeć kilka postów wyżej. Są równie groźne jak powikłania po Aspirin C, ktore przytoczyłam. Rozumiem, że dobrowolność szczepień pomoże w weryfikacji. Można wiedzieć, w jaki sposób? I jak miałaby wygladać ta publiczna debata? No to może referendum? Tak z dziesięc pytań, frekwencja ok 40%, z tego kolejne 40% nie umie czytac ze zrozumieniem, ale się zna, bo obejrzało w internecie film inżyniera-mechanika o szczepieniach. A ucierpią dzieci. Artykuł na temat szczepionek, może komuś coś się przedrze przez zwoje... https://www.crazynauka.pl/tworcy-szczep ... l-miliony/ Kolejny artykuł oczywiście betonu nie przekona, ale kropla drąży skałę... https://www.crazynauka.pl/kontrola-szcz ... -sie-robi/
powikłania są znane, proszę spojrzeć kilka postów wyżej
o powikłaniach które ujawnią się za kilkanaście lat to my nic nie wiemy
na razie wiemy tylko o tych które są już (chyba) bezsprzecznie udowodnione
Są równie groźne jak powikłania po Aspirin C, ktore przytoczyłam
na szczęście nie jest obowiązkowa
Rozumiem, że dobrowolność szczepień pomoże w weryfikacji. Można wiedzieć, w jaki sposób?
porównanie grupy, która się zaszczepiła i takiej, która się nie zaszczepiła
myślałem że to oczywiste
I jak miałaby wygladać ta publiczna debata?
np: Debata lekarzy, naukowców w programach telewizyjnych.
Trudno na to wpaść?
No to może referendum?
Chciałabyś aby ktoś za Ciebie decydował czy masz szczepić własne dzieci szczepionkami co do których są duże znaki zapytania, podczas gdy w innych krajach po prostu nie ma tego przymusu i nie ma kolejek do lekarza?
wuwuwu.crazynauka.peel
dziękuje, już kiedyś przytaczałaś jakiś artykuł z tej stronki
ale chyba nie zauważyłaś komentarzy.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

Chciałabyś aby ktoś za Ciebie decydował czy masz szczepić własne dzieci szczepionkami co do których są duże znaki zapytania, podczas gdy w innych krajach po prostu nie ma tego przymusu i nie ma kolejek do lekarza?
No popatrz, za mnie ktoś zdecydował, ja zdecydowałam za swoje dzieci, wszyscy jesteśmy zdrowi. Jak tam u ciebie?
już kiedyś przytaczałaś jakiś artykuł z tej stronki
ale chyba nie zauważyłaś komentarzy.
Nie zauważyłeś, gdzie z reguły mam komentarze? Jeżeli ktoś jest idiotą, nie mam na to wpływu. Patrzę na kompetencje autorów artykułów.
Debata lekarzy, naukowców w programach telewizyjnych.
Przecież antyszczepionkowcy nie wierzą lekarzom i naukowcom, oni mają własne "autorytety". Głównym problemem tu niestety są zbliżające się wybory, i pokazanie "ludowi" jak to słucha się jego głosu. O czym w ogóle dyskutujemy? Przecież projekt przepadnie w komisji, aby wypłynąć za rok i przepaść na kolejne cztery.
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3904
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:
Chciałabyś aby ktoś za Ciebie decydował czy masz szczepić własne dzieci szczepionkami co do których są duże znaki zapytania, podczas gdy w innych krajach po prostu nie ma tego przymusu i nie ma kolejek do lekarza?
No popatrz, za mnie ktoś zdecydował, ja zdecydowałam za swoje dzieci, wszyscy jesteśmy zdrowi. Jak tam u ciebie?
Gratuluje zdrowia
dragoness pisze:
już kiedyś przytaczałaś jakiś artykuł z tej stronki
ale chyba nie zauważyłaś komentarzy.
Nie zauważyłeś, gdzie z reguły mam komentarze? Jeżeli ktoś jest idiotą, nie mam na to wpływu. Patrzę na kompetencje autorów artykułów.
akurat w tym wypadku komentarze nie zostały usunięte (być może w ogóle tam nie sa usuwane)
i tam była ciekawa dyskusja z... --> autorem artykułu.
Czasami warto poczytać komentarze
dragoness pisze:
Debata lekarzy, naukowców w programach telewizyjnych.
Przecież antyszczepionkowcy nie wierzą lekarzom i naukowcom, oni mają własne "autorytety". Głównym problemem tu niestety są zbliżające się wybory, i pokazanie "ludowi" jak to słucha się jego głosu. O czym w ogóle dyskutujemy? Przecież projekt przepadnie w komisji, aby wypłynąć za rok i przepaść na kolejne cztery.
Po prostu pozwól aby była taka debata. I tyle.
Pozwól aby każdy miał możliwość wysłuchania każdej strony.
Pozwól aby każdy mógł sam wybrać. tak jak to jest w innych krajach.
ODPOWIEDZ