ANTY - Nowy Porządek Świata

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Taaak... A teraz absolwent podstawówki wytłumaczy pani magister na czym polega funkcjonowanie Sejmu... Zacznę od początku, bo Tobie trzeba tłumaczyć jak przedszkolakowi... Otóż drogie dziecko, by rządzić Państwem trzeba w Sejmie posiadać minimum 231 głosów. Gdy wskutek wyborów parlamentarnych taką liczbę osiągniemy wówczas rozpoczynamy rządy. Na początku powołujemy Marszałka Sejmu i paru wicemarszałków solennie dbając o to, by w Konwencie Seniorów nasza rządząca partia miała zapewnioną przewagę w każdym głosowaniu. Następnie moje drogie dziecko powołujemy skład komisji sejmowych dbając o to, by w każdej z tych komisji nasza partia miała stosowną większość. Pozwalam sobie domniemywać, że póki co, to co piszę jest dla ciebie drogie dziecko zrozumiałe? I gdy teraz drogie dziecko do takiej komisji sejmowej trafia obywatelski projekt ustawy dotyczącej szczepień, członkowie tej komisji z troską się nad nim pochylają: wysłuchują opinii wnioskodawców, stanowisk różnych organizacji, instytucji, lobbystów oraz stanowiska rządu. I wtedy, gdy rząd, rząd naszej partii drogie dziecko, przedstawi swoją negatywną opinię to zwyczajną większością głosów nasza komisja przyjmuje stanowisko. Zgodne drogie dziecko ze stanowiskiem naszego rządu i naszej partii rządzącej. Gdy już Marszałek Sejmu, pochodzący z naszej partii, ustali termin posiedzenia to sprawa trafia pod obrady plenarne. Komisja przedstawia swoje negatywne stanowisko, przedstawiciele naszego klubu je popierają, przedstawiciele opozycji je krytykują, media maja swoje tematy na pierwszą stronę, ludzie dyskutują. I na koniec dochodzi do głosowania. Jeżeli sprawa jest istotna z punktu widzenia naszej partii, to wprowadzamy dyscyplinę głosowania. Po rytualnych wypowiedziach przystępujemy do głosowania i projekt stosunkiem głosów przeciw 231 zostaje odrzucony. I na tym drogie dziecko polega polityka. Jak drogie dziecko czegoś nie zrozumiało, to niech się nie wstydzi tylko pyta :D
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Jozin.1 »

Ta wedle tego co wydalił z siebie absolwent podstawówki , w przypadku gdy jakaś opcja zgarnia 50%+1 mandat, opozycji w ogóle powinno nie być bo i po co, czyż nie ??? I jaka oszczędność.....
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: żbik »

Sun Tzu pisze:
Dowiem się?
Taaak... Mogłeś uprzedzić, że jesteś trudnym odbiorcą to specjalnie dla ciebie pisałbym tak, byś zrozumiał.... Mniej więcej od 3 października pani magister dragoness z moją życzliwą pomocą "wałkuje" temat szczepionek tradycyjnie odsądzając od czci i wiary każdego, kto uważa, że szczepienie powinno być dobrowolne. Troszeczkę w tym pomagał jej imć Jozin.1 i niejaki żbik... Pani magister tak się zapędziła w swym totalnym krytykanctwie, że nawet nie zauważyła, iż podobne stanowisko co Ona przedstawił rząd Mateusza Morawieckiego o czym - jak zawsze życzliwie - Ją poinformowałem. I teraz już nie wiem, czy pani magister dragoness w dalszym ciągu popiera stanowisko rządu czy może już jest przeciw? Wytłumaczyłem ci? A teraz pani magister kompromituje się nieznajomością podstawowych zasad prac parlamentarnych... I brakiem jakiejkolwiek wiedzy o tym, jak działa polityka...
Można to napisać krócej i bez niepotrzebnych dygresji. Tak, w tej kwestii zgadzam się z rządem Morawieckiego, ponieważ nie jestem (w odróżnieniu od ciebie) "totalny". W każdej partii widzę plusy i minusy, bo nie jestem partyjnym fanatykiem. Dostrzegam też polityczne zagrywki i prawdziwe intencje polityków, które ty ignorujesz - albo dlatego, że jesteś idiotą, albo dlatego, że liczysz na to, że złapią się na to inni idioci. Jedno drugiego nie wyklucza. Tak czy siak odbierasz sobie możliwość traktowania cię poważnie. Ale nigdy nie jest za późno.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Jozin.1 »

A kto Mundka traktuje poważnie ??? :hyhy:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Jozin.1 pisze:Ta wedle tego co wydalił z siebie absolwent podstawówki , w przypadku gdy jakaś opcja zgarnia 50%+1 mandat, opozycji w ogóle powinno nie być bo i po co, czyż nie ??? I jaka oszczędność.....
Cóż... To nie moja wina, że kolejny absolwent wyższej uczelnie nie ma pojęcia o funkcjonowaniu Sejmu... Jesteś kolejnym żywym dowodem na to, że człowiek rodzi się mądry a potem idzie do szkoły... Bo gdybyś nie był absolwentem wyższej uczelni to zapewne drogą dedukcji doszedłbyś do wniosku (i sprawdził), że opisany przeze mnie przypadek dotyczył sytuacji dość skrajnej, bo w praktyce bardzo często się zdarza, że posłowie przyjmują ustawy dość zgodnie. Taki pierwszy z brzegu przykład: http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent. ... sowania=77
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3965
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: grzeh »

dragoness pisze:
grzeh pisze:wielu go popiera ;)
ale mi chodziło o "krypty" na Łysej Górze
Taaa... Fajnie się czyta te bajki https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/ ... ow-lechii/
a w tym linku to już jest coś innego, ale czy bajki to nie wiem.
Co do podziemi na Łysej Górze - to dla mnie ich przeznaczenie jest conajmniej zastanawiające.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Jozin.1 »

Wiem Mundziu, to jest wasz cudowny sen - brak opozycji i dojna zmiana całą gębą, nikt nie przeszkadza, nikt nie patrzy na ręce, można kraść do woli.....
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6324
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Wiesz... Ty naprawdę jesteś głupszy niż można sobie wyobrazić...
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Jozin.1 »

A kim ty jesteś by to oceniać ??? Ponosi cię pyszałku.....
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: xmax »

http://wgospodarce.pl/informacje/20291- ... o-wartosci

Było dobrze za po - to dlaczego ich nie wybrano POnownie - nie rozumiem..?
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: xmax »

xmax pisze:http://wgospodarce.pl/informacje/20291- ... o-wartosci

Było dobrze za po - to dlaczego ich nie wybrano POnownie - nie rozumiem..?
Kiedyś, gdy czytałem o "targowicy" i sprzedajnych dziwka.. Polski - to nie wierzyłem, że takie coś mogło zaistnieć w historii Polski...

Teraz mamy tuska po - zdrajców i sprzedawczyków - za po W-wie

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... n-dgp.html

https://www.polskieradio.pl/130/2792/Ar ... ywatyzacje

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 84747.html
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

xmax pisze:http://wgospodarce.pl/informacje/20291- ... o-wartosci

Było dobrze za po - to dlaczego ich nie wybrano POnownie - nie rozumiem..?
A kiedyś było dobrze za PiSu i porządzili jedynie dwa lata. Łaska pańska, znaczy suwerena, na pstrym koniu jeździ.
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Jozin.1 »

i potem ten niewdzięczny naród nie chciał ich 2 razy pod rząd :hyhy:
Awatar użytkownika
grzeh
VIP
VIP
Posty: 3965
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:21

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: grzeh »

Aż wreszcie powstał Ruch Kontroli Wyborów..
Jozin.1
VIP
VIP
Posty: 4306
Rejestracja: 18 grudnia 2017, 22:22

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Jozin.1 »

Ta i będzie pilnował by wybory fałszowano...prawilnie...Lis ma pilnować kurnika.... :hyhy: O święta naiwności różnych matołków....
ODPOWIEDZ