ANTY - Nowy Porządek Świata

O wszystkim, czyli o niczym...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Można mieć formalne wykształcenie i nie mieć wiedzy oraz można nie mieć formalnego wykszałcenia i mieć wiedzę...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Można mieć formalne wykształcenie i nie mieć wiedzy oraz można nie mieć formalnego wykszałcenia i mieć wiedzę...
Pobożne życzenie, co?
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Zgadza się! Niestety, oczekiwanie, że w Twoim przypadku wykształceniu formalnemu zacznie jeszcze towarzyszć wiedza należy niewątpliwie do zjawisk transcendentalnych...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:Zgadza się! Niestety, oczekiwanie, że w Twoim przypadku wykształceniu formalnemu zacznie jeszcze towarzyszć wiedza należy niewątpliwie do zjawisk transcendentalnych...
Słonko, próbując mnie obrazić nie przyslonisz faktu, że o kompetencjach prezydenta pojęcia nie masz, opinia Rady Ministrów wiążąca dla komisji sejmowej nie jest, a Sepioł właśnie odstrzelił Pachera, a co za tym idzie, posła i senatorzynę w trybie wyborczym :hurra: :hurra: :hurra:
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

próbując mnie obrazić nie przyslonisz faktu, że o kompetencjach prezydenta pojęcia nie masz, opinia Rady Ministrów wiążąca dla komisji sejmowej nie jest
Taaak... Ależ przecież możesz żyć w swoim świecie...
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: człowiek z lasu »

Droga Pani. Jeszcze chwilę temu padała Pani na myśl o tym, że prezydent stanowi prawo, a wręcz prawo stanowią organy samorządu terytorialnego na co podałem przykład, a teraz znów jest Pani ekspertem w dziedzinie prawa, ciemnych ludów itp. W sumie mogłaby mi Pani oddać trochę tego przekonania o własnej nieomylności. Przydałoby mi się.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Też podziwiam wiedzę pani magister o polityce :rotfl:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

człowiek z lasu pisze:Droga Pani. Jeszcze chwilę temu padała Pani na myśl o tym, że prezydent stanowi prawo, a wręcz prawo stanowią organy samorządu terytorialnego na co podałem przykład, a teraz znów jest Pani ekspertem w dziedzinie prawa, ciemnych ludów itp. W sumie mogłaby mi Pani oddać trochę tego przekonania o własnej nieomylności. Przydałoby mi się.
Poproszę o przykład prawa ustanowionego w Rzeczypospolitej przez prezydenta. Jakiś dekrecik, malutki, pliiiiiz!
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: człowiek z lasu »

Miesza się Pani wszystko. Jaki dekrecik? O czym Pani do mnie rozmawia? Podałem przykład, z Konstytucji RP. Podobno nie ma tam głupich rzeczy, tylko same mądre, że prezydent wchodzi w skład licznej grupy organów stanowiących prawo. Sun Tzu wykazał Pani, że w procesie twirzenia prawa prezydent odgrywa rolę bardzo istotną, bardziej istotną, niż pojedynczy poseł, który może jeść obiad w czasie głosowania. Czym jest podpis pod dokumentem lub brak podpisu, skierowanie dokunentu do poprawek lub kontroli organu do tego powołanego? Nie tworzeniem prawa. Stany wyjątkowe nie zdarzają się na co dzień, ale prawo ma charakter abstrakcyjny i liczy się kto może co robić, a nie czy robi, bo może. Już bardziej prosto nie można tego wytłumaczyć. Nje wie Pani czegoś. Co za problem? Nikt nie wie wszystkiego. Odrobina pokory nikomu nie zaszkodziła. Skoro Pani nie wie, nie musi Pani na siłę czepiać sie słówek użytych przez rozmówce. Ja z nikogo nie kpie. Nie jestem typem kpiarza i nie pastwie sie nad cudzą ignorancją. Prawo jest skomplikowane, wymaga pewnych predyspozycji, patrzenia wielowarstwowego na dany problem. Wiem, bo miałem średnią blisko 5 z całego toku studiów prawniczych, ale to stare dzieje. Zajmuje sie czynś innym. Trudno.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: żbik »

żbik pisze:
Sun Tzu pisze:
Proszę być dobrej myśli - Jozin.1 i żbik też popierają rząd M. Morawieckiego :rotfl:
A w której konkretnie kwestii?
Dowiem się?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

Już bardziej prosto nie można tego wytłumaczyć.
Fakt. Sejm/Senat - wladza ustawodawcza, prezydent i Rada Ministrów - władza wykonawcza, Sądy i trybunały - wladza sądownicza.
Czym jest podpis pod dokumentem lub brak podpisu, skierowanie dokunentu do poprawek lub kontroli organu do tego powołanego? Nie tworzeniem prawa.
Fakt. To się nazywa balance of powers i służy kontroli jednej wladzy nad drugą. Sam pan wytłumaczył, ja podsumowuję.
Dowiem się?
Chodzi o negatywną opinię Rady Ministrów na temat projektu antyszczepionkowego. Taki zabieg, żeby można było kiedyś powiedzieć "No co? Przecież byliśmy przeciw!"
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: człowiek z lasu »

dragoness pisze:
Już bardziej prosto nie można tego wytłumaczyć.
Fakt. Sejm/Senat - wladza ustawodawcza, prezydent i Rada Ministrów - władza wykonawcza, Sądy i trybunały - wladza sądownicza.
Czym jest podpis pod dokumentem lub brak podpisu, skierowanie dokunentu do poprawek lub kontroli organu do tego powołanego? Nie tworzeniem prawa.
Fakt. To się nazywa balance of powers i służy kontroli jednej wladzy nad drugą. Sam pan wytłumaczył, ja podsumowuję.
Dowiem się?
Chodzi o negatywną opinię Rady Ministrów na temat projektu antyszczepionkowego. Taki zabieg, żeby można było kiedyś powiedzieć "No co? Przecież byliśmy przeciw!"
Naprawdę chce Pani w to brnąć? Ok. Powołany przeze mnie przykład ze znakiem drogowym to przejaw aktywności Sejmu i Senatu. Tak? Bo przecież władza ustawodawcza tworzy prawo. Naprawdę do Pani nie dociera, że prawo tworzone jest przez różne organy oraz, że norma wyrażona znakiem jest prawem powszechnie obowiązującym, dotyczącym każdego?
Co do ustaw. Tak. Prawo tworzy zarówno praca komisji, głosowanie, jak i refleksja i podpis prezydenta. Co w tym dziwnego? Za czasów prezydenta Bieruta było inaczej. Umowę międzynarodową wypowiadano artykułem w trybunie ludu. Dziś jest to wszystko bardziej skomplikowane.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

Ok. katarynka i dzwoneczek są twoje. opinia Rady Ministrów spowoduje, że komisja nie podejmie prac na projektem. Andrzej Duda tworzy prawo polskie każdym oddechem.
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: Sun Tzu »

Dowiem się?
Taaak... Mogłeś uprzedzić, że jesteś trudnym odbiorcą to specjalnie dla ciebie pisałbym tak, byś zrozumiał.... Mniej więcej od 3 października pani magister dragoness z moją życzliwą pomocą "wałkuje" temat szczepionek tradycyjnie odsądzając od czci i wiary każdego, kto uważa, że szczepienie powinno być dobrowolne. Troszeczkę w tym pomagał jej imć Jozin.1 i niejaki żbik... Pani magister tak się zapędziła w swym totalnym krytykanctwie, że nawet nie zauważyła, iż podobne stanowisko co Ona przedstawił rząd Mateusza Morawieckiego o czym - jak zawsze życzliwie - Ją poinformowałem. I teraz już nie wiem, czy pani magister dragoness w dalszym ciągu popiera stanowisko rządu czy może już jest przeciw? Wytłumaczyłem ci? A teraz pani magister kompromituje się nieznajomością podstawowych zasad prac parlamentarnych... I brakiem jakiejkolwiek wiedzy o tym, jak działa polityka...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: ANTY - Nowy Porządek Świata

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
Dowiem się?
Taaak... Mogłeś uprzedzić, że jesteś trudnym odbiorcą to specjalnie dla ciebie pisałbym tak, byś zrozumiał.... Mniej więcej od 3 października pani magister dragoness z moją życzliwą pomocą "wałkuje" temat szczepionek tradycyjnie odsądzając od czci i wiary każdego, kto uważa, że szczepienie powinno być dobrowolne. Troszeczkę w tym pomagał jej imć Jozin.1 i niejaki żbik... Pani magister tak się zapędziła w swym totalnym krytykanctwie, że nawet nie zauważyła, iż podobne stanowisko co Ona przedstawił rząd Mateusza Morawieckiego o czym - jak zawsze życzliwie - Ją poinformowałem. I teraz już nie wiem, czy pani magister dragoness w dalszym ciągu popiera stanowisko rządu czy może już jest przeciw? Wytłumaczyłem ci? A teraz pani magister kompromituje się nieznajomością podstawowych zasad prac parlamentarnych... I brakiem jakiejkolwiek wiedzy o tym, jak działa polityka...
Biedny, niedoceniany Sun Tzu. Mam nadzieję, że katarynką i dzwoneczkiem się podzielicie, rząd p. Morawieckiego zablokuje swoją opinią prace komisji, bo to ONA zdecyduje, czy ustawą zajmie się sejm i senat, jako władza ustawodawcza Rzeczypospolitej :rotfl:
jak działa polityka
polityka jest wtedy, jak chłystek przy wodce obraża współobywateli traktując ich jak śmieci, pewny, że wszystko zostanie między nim i kolegami z burdelu zwanego polityką, a potem zostaje premierem. Niezależnie od ugrupowania. No bo czy można zgwałcić prostytutke i obrazić polityka?
ODPOWIEDZ