Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

O wszystkim, czyli o niczym...
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

Ostatnio "ciapuch" dostał matematycznego Nobla.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

tyrina pisze:Niestety ja jestem przeciwny utrzymywaniu nierobów ciapuchów itp. Dojdzie do tego że będzie strach dzieci na dwór wypuścić
Znaczy wszelkich beneficjentów mopsów i dzieciorobow bez wzgledu na proweniencję?
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: luc_ponownie »

Mosznicki pisze:Ostatnio "ciapuch" dostał matematycznego Nobla.
Nie ma czegoś takiego jak nagroda Nobla z matematyki.Jest nagroda Abela i jest medal Fieldsa.
Nagrodę Abela w tym roku dostał Robert Laglands,a w przeszłym Ives Meyer (z Francji nie z USA czy z Izraela) - więc żaden ciapuch ostatnio.

A jeśli chodzi o medal Fieldsa,to będzie to cios osinowym kołkiem wprost w twoją żydowską "duszyczkę" - Caucher Birkar (pierwotnie: Fereydoun Derakhshani) to IRAŃSKI kurd, a Marjam Mirzachani też IRANKA. W dodatku oboje mieszkali od dłuższego czasu odpowiednio w UK i USA.Jeśli o Birkarze mówić "uchodźca" to warto dodać,że akurat kurdyjski (akurat oni są w miarę w porządku i islamistom regularnie spuszczają wpier... ) który opuścił kraj rządzony przez islamskich "duchownych" a nie islamski ciemniak, kraj opuścił w 2000 roku mając już jakieś wykształcenie matematyczne (choć był wówczas studentem uniwersytetu w Teheranie) - na pewno nie był analfabetą i nie był islamskim fundamentalistą (ci to wówczas w Iranie rządzili).Azyl też przyznawano mu na innych zasadach niż nachodźcom,nie ma ŻADNEGO porównania.

No dobra,jest jeszcze Akshay Venkatesh - z Indii,wg. jakiegoś ćwierćinteligentnego skina może by był "ciapuchem".Ale on znowu nie wyznawał nigdy Islamu,w dodatku co z tego,że urodził się w New Delhi jak w wieku 2 lat przeprowadzka z rodziną do Australii.To praktycznie Australijczyk.

Tak więc sorki,ale z islamskimi nachodźcami - "lekarzami" (chirurgami od odcinka szyjnego),"inżynierami" (materiałów wybuchowych) i innymi "naukowcami" (badającymi jednak tylko Koran) ci ludzie nic wspólnego nie mają.
NIC.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: xmax »

dragoness pisze:
Mosznicki pisze:Jestem tylko precyzyjny.

Haaretz też się skompromitowal, pisząc o rzekomo zalatwionej sprawie jako niezalatwionej?
Dla niektorych ta sprawa nigdy nie będzie załatwiona, bo wtedy bajeczka o "uciskaniu" narodu żydowskiego i Izraela straci rację bytu.
https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/pols ... -polakami/

Polska już za komuny spłacała tych żydowskich strażników w NIEMIECKICH OBOZACH - jeśli, ktoś nie wierzy ile było zydowskich sprzedawczyków i strażników w NIEMIECKICH OBOZACH ŚMIERCI dla Polaków
wystarczy poszukać trochę w sieci - nie wszystko organizacja żydowska HASBARA da rade usunąć - historii żydzi nie zmienią - choć próbują, bo mają pieniądze i wpływy.

http://www.uwazamrze.pl/artykul/995313/ ... niemcami/2

W samej Warszawie wygnano z domów za rządów PO i PSL ok 50 tys ludzi hanna gronkiewicz waltz stała na czele tego holokaustu biednej ludności Warszawy - osoba o zydowskim pochodzeniu zrobiła to co niemcy robili Polakom w czasie II wojny światowej.

Była Pani, która nie chciała opuścić swojego domu:

Jolanta Brzeska

To ją wywieźli do lasu - zamordowali i spalili -

tak wygladał holokaust ludności POLSKIEJ w Warszawie za rządów po-psl i hanny gronkiwicz waltz (narodowość?} w XXI wieku -
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: xmax »

cdn
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: dragoness »

Załóż, człowieku, osobny wątek, bo tu tylko mieszasz.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: luc_ponownie »

Nie miesza bardziej niż niektórzy w innych wątkach droga Pani. Fakty są takie,że towarzysz Mosznicki to albo komunista sprzyjający Izraelowi albo czystej wody syjonistyczny szkodnik,tak więc przypominanie akurat tego jest potrzebne. Bo widzi Pani - jest taki naród,co kraj który zamieszkuje nazwał państwem wyłącznie swojego narodu, swoim postępowaniem nawiązuje do wielu tradycji nazistów itd...

Ale powiedz ty Polaku/Polko: "Polska dla Polaków" (no bo k... jak nie dla Polaków - to dla kogo ?) i próbuj tłumaczyć,że nie było "Polskich" obozów tylko Nazistowskie Niemieckie, powiedz,że miejsce Arabusów jest w ich domu na pustyni - to ta nacja,komuchy i "postępowy" zachód nazwą cie faszystą,bandytą itd.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

"(...) W tym tygodniu na Międzynarodowym Kongresie Matematyków w Rio de Janeiro w Brazylii wręczono Medale Fieldsa, które często nazywane są matematycznym Noblem. Jednym z czterech laureatów został Caucher Birkar - 40-letni profesor Uniwersytetu Cambridge, kurdyjski uchodźca z Iranu.(...)".
http://wyborcza.pl/7,75400,23751220,kur ... nobla.html

Większość muzułmanów nie ma nic wspólnego z islamistami - tak dla publico bono powtórzę.


Własne korzenie już sprawdzone?


"Polska dla Polaków" jest hasłem używanym, jak wiadomo, przez (skrajną ) prawicę. Oznacza Polskę TYLKO dla Polaków. Nie ma sensu udawać, że się je racjonalnie tłumaczy czy neutralizuje. Zwłaszcza, gdy otwarcie popiera się Breivika.
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: Mosznicki »

xmax pisze:
dragoness pisze:
Mosznicki pisze:Jestem tylko precyzyjny.

Haaretz też się skompromitowal, pisząc o rzekomo zalatwionej sprawie jako niezalatwionej?
Dla niektorych ta sprawa nigdy nie będzie załatwiona, bo wtedy bajeczka o "uciskaniu" narodu żydowskiego i Izraela straci rację bytu.
https://wiadomosci.robertbrzoza.pl/pols ... -polakami/

Polska już za komuny spłacała tych żydowskich strażników w NIEMIECKICH OBOZACH - jeśli, ktoś nie wierzy ile było zydowskich sprzedawczyków i strażników w NIEMIECKICH OBOZACH ŚMIERCI dla Polaków
wystarczy poszukać trochę w sieci - nie wszystko organizacja żydowska HASBARA da rade usunąć - historii żydzi nie zmienią - choć próbują, bo mają pieniądze i wpływy.

http://www.uwazamrze.pl/artykul/995313/ ... niemcami/2

W samej Warszawie wygnano z domów za rządów PO i PSL ok 50 tys ludzi hanna gronkiewicz waltz stała na czele tego holokaustu biednej ludności Warszawy - osoba o zydowskim pochodzeniu zrobiła to co niemcy robili Polakom w czasie II wojny światowej.

Była Pani, która nie chciała opuścić swojego domu:

Jolanta Brzeska

To ją wywieźli do lasu - zamordowali i spalili -

tak wygladał holokaust ludności POLSKIEJ w Warszawie za rządów po-psl i hanny gronkiwicz waltz (narodowość?} w XXI wieku -
To, co piszesz o innych mówi więcej o Tobie samym. Aczkolwiek nie wiem, czy zrozumiales.


Mamy już, widzę, kreatywne definicje ludobójstwa i holocaustu.
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: żbik »

Witam.
Wszedłem sobie na wątek o uchodźcach (nazwanych na wstępie "najeźdźcami"), obejrzałem zaś filmik o zasadności przyjmowania imigrantów w USA jako sposób na walkę z biedą 3 świata. Z całym szacunkiem, ale to są dwie zupełnie różne sprawy, trudno więc nawet prowadzić jakąkolwiek polemikę. Wyjątkowo jest głupi przykład kryterium biedy jako dochodu w dolarach - bieda jest względna. Biedny to ten, co ma mniej, niż sąsiad, a bogaty to ten, co ma niż sąsiad. A jeśli ktoś prowadzi samowystarczalne gospodarstwo i prowadzi wymianę barterową, to też jest jest biedny? No, ale patrząc na zasłuchane twarze na sali, to ci ludzie nie zdają sobie sprawy, że inna jest siła nabywcza dwóch dolarów w USA, a inna np w Chinach. Ten film to akurat dobry przykład manipulującego głupimi ludźmi populistą, więc raczej bym się nim nie podniecał. Ja nie mówię, że ten gość nie ma racji - on cały czas mówi prawdę, jednakowoż tak upraszcza rzeczywistość, że staje się ona nierzeczywista.

Co mnie jednak zastanawia, to skąd wynika nienawiść do ludzi o innej niż nasza rasie, narodowości, religii, seksualności, poglądach, ulubionej drużynie piłkarskiej, ulubionym zespole muzycznym, a nawet miejscowości zamieszkania. Jedyne co wydaje się sensowne, to z kompleksów i strachu. Podbudowywanie tej nienawiści przykładem, że ktoś z jednej grupy zrobił coś złego temu z innej jest żałosne. W każdej grupie są złodzieje, bandyci i ludzie niegodziwi. Nie widzę różnicy w tym, czy to Żyd napadł Żyda, Polak Polaka, Żyd Polaka, czy Polak Żyda. Człowiek napadł człowieka bez różnicy kim był. Mieszkałem kilka lat za granicą, gdzie było sporo jak to się mówi "ciapków" i ludzi o różnym pochodzeniu i religii. Nikt mnie nigdy nie napadł. Kolegę raz napadli i srogo pobili biali miejscowi, co mnie akurat rozbawiło, bo gość był rasistą :) Co ciekawe, wcale nie zmieniło to jego poglądów i nie rozpowiada o białych bandytach - zwyczajnie ta sytuacja nie pasuje do jego poglądów, więc ja wypiera. Mnie akurat kiedyś "ciapkowie" pomogli i udaremnili kradzież moich rzeczy przez... białych lokalsów. Ale równie dobrze mogło by inaczej, mógłbym akurat stanąć na drodze agresywnego ciemnoskórego jegomościa. Nic by to nie zmieniło, badyci i złodzieje są wszędzie, czy to biali, czy to czarni, czy jakiegokolwiek innego koloru. Byłoby super, gdyby wskutek czarnych myśli człowiekowi czerniała skóra - wtedy przestępce widzielibyśmy z daleka, wsadzalibyśmy go do więzienia, a wypuszczali, gdy skóra by mu zbielała. Ale uwaga - i tu może niektórych zaskoczę - tak nie jest :). W Polsce padłem wielokrotnie ofiarą kradzieży, oszustwa, pobicia. Zawsze przez białych Polaków. A nie, przepraszam, w dzieciństwie raz zostałem "napadnięty" przez młodych Cyganów, którzy wyszarpali mi jakieś drobniaki. No i cóż, mam się z tego powodu podniecać, że gdzieś tam jakiś Arab zabił nożem Niemca? No smutne, że go zabił, mam nadzieję, że go złapali i wsadzili do paki. Jak każdego przestępcę niezależnie od koloru skóry.
Histeria terroryzmu jest wykorzystywana przez polityków dla zapewnienia sobie posadek - co jest nikczemne (ale skuteczne). Jest też wodą na młyn dla rasistów, ksenofobów itp. osób. Co ciekawe, wedle statystyk w samej tylko Polsce rocznie więcej ginie ludzi wskutek wypadków samochodowych spowodowanych tylko przez nietrzeźwych kierowców, niż w całej Europie wskutek wszystkich zamachów terrorystycznych. Może to komuś da odpowiedź, czy strach, czy nie strach wyjść z domu. Jakieś pół roku temu gość wysadził w powietrze pół kamienicy w Poznaniu - jak widać, nawet w domu nie jest bezpiecznie. A przecież to biały Polak był. Nie podali jakiego wyznania - jak nie jest to muzułmanin albo żyd to nigdy nie podają - ciekawe :). No w każdym razie w kwestii tego strachu, to jak ktoś jest tchórzem, to mu strach, a jak ktoś tchórzem nie jest, to mu nie strach. Mi nie strach. Po Jaśle też chodzę bez strachu i po Beskidzie Niskim bez strachu się błąkam. Chociaż nie, kilka razy mnie w górach burza złapała, to trochę się bałem. Ale przynajmniej nie boję się do tego przyznać.

A co do imigrantów, to będzie ich coraz więcej. Taka struktura demograficzna, do tego obniżenie wieku emerytalnego i emigracje na zachód. Nie ma się co zżymać, taka jest rzeczywistość. A jak chcecie mniej "ciapków", to pretensje do tego, co wiek emerytalny obniżył.

Jeśli chodzi o migracje to praprzyczyną wszystkiego jest głód. No, w sumie nie taką "pra", bo to z kolei

A wyszukiwanie kto tam jest prawdziwy Polak, a kto nie prawdziwy jest śmieszne. W dowodzie mam obywatelstwo polskie, nikogo o to nie prosiłem, sami mi dali. Nie mam podstaw sądzić, żeby dowód był sfałszowany, więc chyba prawdziwy Polak jestem :). Ale mówiąc szczerze, ani mnie to dumą rozpiera, ani jakoś bardzo smuci. No, bywają chwile, gdy smuci, ale uważam, że trzeba brać świat jakim jest. Podobno wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. A powiat jasielski piękny jest :). Dumny, to ja mogę być co najwyżej ze swoich własnych osiągnięć. Jeśli dla kogoś podstawa dumy są osiągnięcia innych osób, tylko dlatego, że akurat urodzili się po tej samej stronie granicy, to znaczy, że sam nie ma się czym pochwalić. Jakiś Polak swoją ciężką pracą wywalczył złoty medal na mistrzostwach, a Heniek spod budki z piwa krzyczy "złoto ZDOBYLIŚMY". Taaa, MY :). Ale jak inny Polak rozjedzie przechodnia na pasach, to już nie krzyczy "człowieka PRZEJECHALIŚMY!". Ale za to inaczej by krzyczał, gdyby kierowcą okazał się Hindus. Już nawet jakby za kierownicą kobieta siedziała, to by się okazało, że to "baba", zapewne jeszcze z jakimś ciekawym przymiotnikiem. Oczywiście są to od dawna znane socjologii zachowania, ale warto sobie je uświadomić.

Czy przyjąłbym uchodźcę pod swój dach? Jeśli byłby w charakterze parobka, tzn dostawałby dach nad głową i jedzenie w zamian za pracę w domu i obejściu to nawet chętnie. Zwłaszcza, że w razie czego ciemnoskóremu obcokrajowcowi trudniej byłoby się ukryć, niż Polakowi. Zadającym takie pytanie mógłbym zadać inne - czy przyjąłbyś pod swój dach Polaka? Bezdomnych jest wielu, a jak pokazały dziennikarskie prowokacje to nawet na Wigilię nikt ich nie przyjmuje :)

Życzę więcej odwagi w życiu. Zagrożenia zawsze jakieś będą - nie te, to inne. Strach to wspaniałe narzędzie kontroli, wolni są tylko ci, którzy mu nie ulegają. Ciekawe, że w Polsce w ostatnich latach już było kilku "bomberów", jeden to nawet na sejm zamach planował, ale że byli biali i z polskim obywatelstwem, to jakoś do tematu się nie wraca. A ile utonięć tego lata było? O ileż bardziej by się przysłużyli ci wszyscy obrońcy narodu, gdyby zamiast pisać o zagrożeniach na forach internetowych odbywali obywatelskie patrole na plażach niestrzeżonych i ruszali na ratunek tonącym. Albo znacznie prostsza rzecz - zawsze w wakacje brakuje krwi w stacjach krwiodawstwa. Ta krew ratuje życie. Można w ten sposób uratować konkretne osoby, krew oddana w Polsce prawie na pewno pomoże innemu Polakowi (niestety nie wiem, czy "prawdziwemu"). Kiedyś proponowałem znajomym narodowcom, żeby oddali. Jeden twierdził, że oddałby, ale jakiś znajomy mu mówił, że Tusk na tym jakiś przekręt robił i dlatego nie odda. Drugi mówił, że jego kuzynka pracująca w służbie zdrowia mówiła, że od tego dostaje się nadciśnienia. Reszta zmieniła temat. Ale jak trzeba było iść na marsz "gonić pedała", to każdy szedł :). Jak tu więc takich ludzi traktować poważnie?
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: luc_ponownie »

Oj Mosznicki,coś podejrzewam że "żbik" to twoje nowe konto :P Niefajnie - ja to korzystałem i korzystam w danej chwili tylko z jednego na raz.
Własne korzenie już sprawdzone?
A guzik mnie to obchodzi,co to mam groby przekopywać czy co ? Tak poważniej - tyle co wiem to to,że wszystkie rodziny dziadków to byli ludzie tutejsi,znaczy się Podkarpaccy z chłopstwa (część z dalszymi przodkami gdzieś spod Krosna,reszta z okolicznych podJasielskich wsi - i to nie z jakiejś Pielgrzymki czy Zawadki co były bardziej "multi-kulti"),katolicy z dość typowo Polskimi nazwiskami.Żeby grzebać dalej niż to kim byli pradziadkowie to trzeba by w księgach parafialnych szukać,a ja ani w dobrych kontaktach z klerem (no nie przepadam za katabasami i im pod sukienkę nie włażę) ani nie jestem historykiem żeby mnie to obchodziło.
Większość muzułmanów nie ma nic wspólnego z islamistami
Może tak,może nie - ale mniejszość popierająca islamistów albo wręcz będąca islamistami jest wystarczającym zagrożeniem by nie wpuszczać żadnego albo wręcz topić łódki przemytników wwożących ich do europy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Oznacza Polskę TYLKO dla Polaków
Może wg. ciebie. Ponadto - kto powiedział,że taki murzyn nie może być Polakiem ? Ba - nawet wyznający islam Tatar (który jednak nie jest islamskim fundamentalistą gotowym robić zamachy i "nawracać" ogniem i mieczem) może być Polakiem.Podchodząc tak do tego - co w tym dziwnego ? Może nie "tylko",ale PRZEDE WSZYSTKIM DLA POLAKÓW - na pewno. Mniejszości można ugościć,Polacy to gościnny naród - ale w Polsce to Polak powinien być gospodarzem koniec kropka.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
W każdej grupie są złodzieje, bandyci i ludzie niegodziwi.
No jednak nie tylu,a seryjni mordercy i gwałciciele to stosunkowo niewielki odsetek wśród przestępców.Przynajmniej 1% nachodźców to w istocie bojownicy ISIS wracający/przyjeżdżający do Europy.
Jest też wodą na młyn dla rasistów, ksenofobów itp. osób. Co ciekawe, wedle statystyk w samej tylko Polsce rocznie więcej ginie ludzi wskutek wypadków samochodowych spowodowanych tylko przez nietrzeźwych kierowców, niż w całej Europie wskutek wszystkich zamachów terrorystycznych
Zabawa statystykami. Ale jak potraktować zabójstwa w ramach zamachów w 2016 jak zabójstwa - to jest to odpowiednik ponad 28% zabójstw dokonanych w Polsce,czyli już nie takie nic.I problem z nachodźcami-terrorystami się dopiero zaczyna. Gdyby obdzielić "równo i sprawiedliwie" całą europę tak nachodźcami jak ofiarami zamachów to by było oczywiscie dużo mniej procentów - ale i tak wychodziło by,że w tej nachodźczej populacji morderców jest co najmniej 5x więcej.To ma być nic ?!
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: żbik »

Nie wiem czemu na dzień dobry zostałem oskarżony o bycie czyimś klonem, ale wpisuje się to w pewną retorykę dalszych wypowiedzi. Byłoby też dobrze, gdybyś unikał sformułowań typu "nachodźca", które świadczą o kierowaniu się mocjami, a nie rozumem.

Wprawdzie to nie do mnie kierowałeś te słowa, ale odpowiem, że Polacy to nie jest gościnny naród. Część ludzi jest gościnna, ale większość nie. Owa opowieść o gościnności wywodzi się jeszcze z czasów plemiennych, kiedy to przybysz z dalekich stron był otaczany szczególną opieką i włos mu z głowy spaść nie mógł. Podobne prawo zwyczajowe obowiązywało u Prusów czy Germanów (pewnie i jeszcze szerzej, ale te przykłady akurat znam). Dziś, ktoś, kto wygląda na obcego, prędzej dostanie "wp...ol" niż swojak. Nie na tym polega gościnność, że zaprasza się bogatego turystę do hotelu za ciężkie dolary. Gościnność polega na tym, że zaprasza się ubogiego człowieka pod swój dach. Ryzyko zawsze jest, bo nie wiesz kto zacz, ale właśnie na tym polega gościnność. Akurat współcześnie to gościnności moglibyśmy się od muzułmanów uczyć. No i piszesz, że Polak powinien być gospodarzem - a jednocześnie odmawiasz tym Polakom, z którymi się nie zgadzasz, prawa bycia gospodarzami.

Swobodnie sobie mieszasz i łączysz współczesnych uchodźców z potomkami dawnych imigrantów, co jest ordynarną manipulacją. Ci drudzy mając obywatelstwo UE mogą sobie każdego dnia zupełnie swobodnie przyjechać do Jasła w liczbie 100 000 nie pytając nikogo o zgodę, choć to właśnie z tej grupy wywodzili się zamachowcy. Ale cała afera jest o jakichś obdartych żebraków, z których połowa po drodze zginęła próbując się przedostać do Europy. Twoje 1% to jedynie myślenie życzeniowe, tak samo jak to, że jestem czyimś klonem.

Oczywiście, statystykami można się bawić i tak np jeśli weźmiemy liczbę wszystkich ofiar zamachów po II WŚ w Europie, to te pseudoislamskie będą marginesem. Zamachy mają przerażać, dlatego są masowe, ale zauważ, że dopuszczają się ich nieliczne jednostki. Problemu bagatelizować nie można, bo on jest, ale stosowanie odpowiedzialności zbiorowej nie jest uczciwe. Zwłaszcza, gdy stosuje się ja wybiórczo. Np. gdyby tak zamienić ONRowców na uchodźców w Polsce, to akurat przestępczość by spadła :) Z resztą miałem niegdyś przypadki bycia zaatakowanym przez łysych obrońców polskości, ale wcale nie ze względu na poglądy, których jako podrostek wtedy jeszcze nie miałem, a z powodu braku kilku złotych na polskie wino :) W sumie to w związku z tą cała "antyciapkową" nagonką nawet czuję się bezpieczniej, bo mam wrażenie, że że chęć wyładowania swojej frustracji przez agresję skupia się bardziej na śniadolicych i gejach, przez co moje szanse przeżycia rosną :)

Jednakowoż obarczanie całej grupy społecznej przewinami zwyrodniałych jednostek jest nieuprawnione i się z tym nie zgodzę. Tak samo w pewnych środowiskach za granica przypisuję się całe zło Polakom, na podstawie jakiegoś tam procenta przestępców. Oczywiście, wtedy na ustach tych samych osób, które obarczają winami całe narody za winy jednostek pojawia się oburzenie.
Kto jest przestępcą, ten podlega ściganiu i karze, kto nim nie jest, zasługuje na taki sam szacunek jak każdy człowiek. Widziałem kiedyś taką scenę za granicą - idzie sobie ulica Murzyn, mija go grupka białych lokalsów i Murzyn dostaje strzała w twarz. Po kilku takich sytuacjach ów Murzyn faktycznie może zacząć nienawidzić białych. Tego typu zachowania właśnie podsycają antagonizmy i powodują chęć odwetu.
luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 473
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: luc_ponownie »

żbik pisze:Nie wiem czemu na dzień dobry zostałem oskarżony o bycie czyimś klonem, ale wpisuje się to w pewną retorykę dalszych wypowiedzi.
Może dlatego,że coś wpisujesz się w linię ideologiczną tego typa i podobnie jak on opowiadasz brednie które są czystą manipulacją ? No i odpowiadasz na rzecz do niego skierowaną ;)
Byłoby też dobrze, gdybyś unikał sformułowań typu "nachodźca", które świadczą o kierowaniu się mocjami, a nie rozumem.
Emocjami ? Nie. Z pewnością nie są to "uchodźcy",a nazywanie ich "najeźdźcami" wobec faktu,że jednak nie robią tego w sposób jawnie zbrojny mogło by być traktowane jako nadużycie. Z pewnością są zagrożeniem tak samo jak ta "nowa wędrówka ludów".
Ale cała afera jest o jakichś obdartych żebraków, z których połowa po drodze zginęła próbując się przedostać do Europy
"Obdartych żebraków" których było stać na opłacenie przemytników za odpowiednik 20 tysięcy złotych (pokaż mi przeciętnego Polaka co z pensji - zwłaszcza w sytuacji kryzysowej - tyle odłoży) w wieku poborowym z IPhonami i innymi dobrami luksusowymi.
Akurat współcześnie to gościnności moglibyśmy się od muzułmanów uczyć
Och z pewnością.Choćby w takiej Arabii Saudyjskiej są bardzo gościnni dla kobiet (zwłaszcza takich,które zostały zgwałcone) i dla osób przyłapanych z Biblią lub krzyżykiem.Tak gościnni,że zatrzymują takich ludzi w więzieniach na wiele lat - oczywiście by ich ugościć.Mogą też w ramach gościnności wybatożyć człowieka./i] O wielu innych krajach muzułmańskich i ich "gościnności" łaskawie nie wspomnę. Jakoś nachodźców nie chcą dobrowolnie przyjmować na stałe ani Arabia Saudyjska ani Kuwejt,ani Emiraty... Ale chętnie za to zainwestują w budowę meczetów dla nachodźców w Europie...
Swobodnie sobie mieszasz i łączysz współczesnych uchodźców z potomkami dawnych imigrantów, co jest ordynarną manipulacją.
Uchodźcą jest się w pierwszym bezpiecznym kraju i to tylko w sytuacji gdy opuszcza się kraj w którym jest wojna,a samemu jest się zagrożonym.Większość nachodźcow nie spełnia tych kryteriów - ani nie zatrzymują się w pierwszym bezpiecznym kraju,ani nie są z krajów w których jest wojna,a nawet jak z nich jakimś cudem są - to z bezpiecznych regionów i pochodzą z grup społecznych które nie są zagrożone (częściej sami zagrażają innym)

Nazywanie ich "uchodźcami" i ignorowanie,że "potomkowie dawnych imigrantów" którzy dołączyli do dżichadystow jako "uchodźcy" wracają do Europy jest właśnie ordynarną manipulacją albo skrajną ignorancją.
Twoje 1% to jedynie myślenie życzeniowe, tak samo jak to, że jestem czyimś klonem
Nie.To są własne przechwałki terrorystów z ISIS opublikowane swego czasu w ich pisemku Dabiq** .Potwierdzały to wielokrotnie to również czołowe agencje wywiadowcze,dziennikarze i sami mieszkańcy Syrii***
Do tego należy niestety doliczyć jeszcze front Al-Nusra (filia Al-Kaidy) i inne organizacje "opozycyjne" od Arabskiej Wiosny o charakterze Salafickim - od niesławnego "Bractwa Muzułmańskiego" poczynając.
*
https://natemat.pl/154099,arabia-saudyj ... -niemczech
https://wpolityce.pl/swiat/264789-arabi ... 0-meczetow

** np:
https://www.express.co.uk/news/world/55 ... e-Refugees (na ówczesny moment to było ok 1% liczby nachodźców)
https://stream.org/isis-smuggled-thousa ... -refugees/
*** np :
https://www.newsweek.com/ghost-jihadis- ... rts-662692
https://www.buzzfeednews.com/article/mi ... .asnqqbRZD
https://www.express.co.uk/news/world/73 ... rror-alert
https://www.express.co.uk/news/world/73 ... e-refugees
https://www.thelocal.de/20170828/isis-t ... list-warns
https://www.telegraph.co.uk/news/2016/1 ... ter-europ/
https://www.washingtontimes.com/news/20 ... s-into-re/
https://www.rt.com/news/401895-germany- ... jihadists/
https://www.washingtonpost.com/world/na ... 4535547be2
A tu nawet radykalne twierdzenie,że nie 1% a aż 13-23%:
https://www.investors.com/politics/edit ... port-isis/
Np. gdyby tak zamienić ONRowców na uchodźców w Polsce, to akurat przestępczość by spadła :)
Typowa gadka lewaków - czy to komuchów czy to anarchokomuchów. Nie po drodze mi z ONR - to ekstremiści tak samo jak lewactwo,do tego chyba są klerykałami i utożsamiają Polskość z katolicyzmem :zdegustowany:
Ale nazywanie ONR organizacją przestępczą ? Bzdura.
Jednakowoż obarczanie całej grupy społecznej przewinami zwyrodniałych jednostek jest nieuprawnione i się z tym nie zgodzę
Nikt ich nie rozstrzeliwuje,po prostu są ludzie przeciwni ich wpuszczaniu ze wzgledu na zagrożenie jakie stanowią.Wobec braku rzetelnej weryfikacji - jedyne wyjście. Czy z terenu ogarniętego epidemią śmiertelnej choroby należało by wpuszczać ludzi bez żadnej kontroli,kwarantanny i szczepień ? Nie.Więc dlaczego z regionów ogarniętych epidemią islamskiego terroru mielibyśmy wpuszczać ?!

===============================================================================================

Przy okazji: ZDRADA PISOWSKA !
https://crowdmedia.pl/burza-w-sejmie-pi ... uchodzcow/
żbik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 336
Rejestracja: 27 sierpnia 2018, 19:02

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: żbik »

Mam zdecydowanie odmienne zdanie na ten temat zarówno ze względu na złożoność tematu, jak i daleko idące konsekwencje każdego rozwiązania. To jak szachy - każdy ruch daje nowe możliwości na szachownicy. Zabranie nawet dużo wartej figury przeciwnikowi może doprowadzić to tak niekorzystnego układu na szachownicy, że dostaniemy mata. Nadal także uważam, że to nie jakiekolwiek analizy są powodem niechęci do "obcych", ale to ta niechęć wynikająca z atawistycznego strachu każe wyszukiwać dla niej usprawiedliwienia. Przypomnę raz jeszcze - pierwszy post i tytuł tego wątku łączy sobie w uchodźców, celowo sprowadzanych imigrantów i najeźdźców - a więc 3 różne zjawiska celowo zebrane w jedną wypowiedź. Autor więc albo manipuluje - ci jest niedopuszczalne, albo jest głupi - co jest dopuszczalne, ale też niebezpieczne.

Tak się teraz zastanawiam - jeśli jawny terrorysta weźmie zakładnika, to chyba można śmiało rzucić granat, bo w tej grupie będzie 50% terrorystów. Skoro można pogrzebać 100 ludzi, bo wśród nich znajduje się domniemamy (!) 1 terrorysta, to chyba ma sens. A może ta decyzja jednak zależy jakiej ci ludzie byliby narodowości, czy rasy?

Miło mi jednak, że choć w jednym możemy się zgodzić w 99%:
luc_ponownie pisze: Nie po drodze mi z ONR - to ekstremiści tak samo jak lewactwo,do tego chyba są klerykałami i utożsamiają Polskość z katolicyzmem :zdegustowany:
1% niezgody stąd, że pomimo niespecjalnej sympatii jaką darzę skrajną lewicę, unikam stwierdzenia "lewactwo", jako pejoratywne i z założenia konfrontacyjne.
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: Przyjmowanie "uchodźców", tj. najeźdźców

Post autor: xmax »

żbik pisze: ... Polacy to nie jest gościnny naród...
Skąd się wzięli w Polsce żydzi, ano dlatego, że wypędzono ich z Europy zach. (ciekawe dlaczego?)
Pomińmy..

Jak to "braterski" naród - nie trzeba było długo czekać:
http://prawy.pl/62611-amerykanscy-zydzi ... polskiego/
I tym kur*** zawsze mało?

https://www.rp.pl/Nieruchomosci/1803292 ... miera.html
Niemcy zniszczyli Polskę, zrujnowali miasta - pozostawili po sobie zgliszcza.
Polacy w trudzie i znoju w czynie społecznym bez wynagrodzenia usuwali gruzy z miast i budowali swoje nowe państwo - odbudowali Polskę po wojnie z gruzów i popiołu...
a teraz żydzi nam Polakom kradną - to co my odbudowaliśmy !
Jesli te pijawy coś tu "zostawili" - to niech zwrócą się do niemców, oni zniszczyli Polskę

Tylko żydzi się do nich nie zwrócą, bo niemcy wypłacili izraelowi odszkodowania wojenne. Nieistniejacemu podczas II WŚ państwu!
Polsce niemcy nie zapłacili ani grosza, oprócz jakichś śmiesznych pieniedzy po '89 za prace przymusową Polaków w niemiecich obozach pracy śmierci!
Teraz żydzi domagają się uwaga - od kogo 65 000 000 000 dolarów...
Od nas od Polski - schizofrenia tego narodu i podłość jest ogromna
http://telewizjarepublika.pl/zobacz-dzi ... 49257.html

Już wiele nam ukradli ponownie - poczytajcie o spłacaniu pijaw żydowskich
ODPOWIEDZ